Cmentarze z Wielkiej Wojny

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170103
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

I owszem i jak najbardziej.
A ja właśnie wybieram się sfocić cmentarzyk z Wielkiej Wojny w Białowieży.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Dlugi
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 09:22
Lokalizacja: Polska pn-w

Post autor: Dlugi »

Przeglądnąłem cały wątek, widziałem że są tu zdjęcia cmentarzy upamiętnionych krzyżami z wyremontowanego cm. 9 w Łysej Górze (gdzieś tam przewinęło się że to nr 8 ale to pewnie wina błędnego oznaczenia na mapie - już jest wyprostowane).
Krzyże z Łysej Góry trafiły również na cmentarze Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego a mianowicie na cmentarz pod Królewską Górą:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dlugi
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 09:22
Lokalizacja: Polska pn-w

Post autor: Dlugi »

w Węglówce na "Tajwanie":
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dlugi
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 09:22
Lokalizacja: Polska pn-w

Post autor: Dlugi »

w paśmie Suchej Góry nad Czarnorzekami:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170103
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

No proszę tam mnie jeszcze nie było ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Dlugi
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 09:22
Lokalizacja: Polska pn-w

Post autor: Dlugi »

oraz również nad Zyndranową w BN:
Polecam również zdjęcia - jest tam trochę zdjęć z cmentarzy w Beskidzie Niskim jak również ostatnia galeria z prac na 46, 48 i 51 :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170103
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Cmentarz Wojskowy w Siemiatyczach żołnierzy armii niemieckiej i rosyjskiej. Pochowanych na nim jest 53 Niemców i 63 Rosjan, poległych w sierpniu 1915 roku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170103
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Cmentarz Wojskowy w Białowieży. Przed wejściem jest informacja, że został założony w 1916 r. zatem można przypuszczać, że pochowani są nań żołnierze niemieccy zmarli w wyniku odniesionych ran. Być może w Białowieży znajdował się jakiś lazaret.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170103
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Cmentarz przy Przesiece
Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka
Leśnictwo Brzostowa
Oddział 165
Zlokalizowany przy drodze wojewódzkiej nr 694
Miejsce spoczynku żołnierzy różnych narodowości z okresu I wojny światowej.
W roku 2008 staraniem Gminy Brok i Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka cmentarz odrestaurowano.
Obiekt na planie nieregularnego trapezu, ogrodzony płotkiem z żerdzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170103
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Cmentarz „Mogiłki”.
Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka
Leśnictwo Orło
Oddział 178
Zlokalizowany przy srodze wojewódzkiej nr 694.
Spoczywają tu żołnierze wojsk napoleońskich V korpusu generała Savary’ego oraz żołnierze niemieccy i rosyjscy polegli w 1915 roku.
W 1983 roku leśniczy Leśnictwa Orło Wiktor Burek uporządkował to miejsce, nadając mu obecny kształt.
Obiekt na planie prostokąta, ogrodzenie stanowi wał ziemny. Widoczne zbiorowe mogiły ziemne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170103
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Cmentarz Wojskowy w Dowspudzie w województwie podlaskim.
Spoczywa tu 59 Niemców oraz 119 Rosjan.
Widok ogólny cmentarza:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170103
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

oraz tablica:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
agosten
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 19 lip 2009, 18:45
Lokalizacja: z cmentarza

Post autor: agosten »

W galerii Cmentarzy z Wielkiej Wojny wrzuciliśmy kilkanaście zdjęć z cmentarza w Babach w powiecie piotrkowskim. Autorem zdjęć jest nasz forumowy kolega Wróbel.
http://www.lasypolskie.pl/index.php?art ... um_id=3590
Awatar użytkownika
agosten
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 19 lip 2009, 18:45
Lokalizacja: z cmentarza

Post autor: agosten »

Oraz pod tym samym adresem dwa zdjęcia autorstwa Hani z Cmentarza Wojskowego w Zwierzyńcu.
Jak to mówią: lepiej późno, niż później...
Misiek_S
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 14:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Misiek_S »

Witam! :) Po raz pierwszy na tym forum, ale temat mnie zaciekawił.
Kilka lat temu zwiedzałem cmentarz pod Rajbrotem. Mam nawet jakieś zdjęcia, ale muszę ich poszukać. :oops:
Z tego co wyczytałem Cmentarz nr 303 jest miejscem spoczynku 538 żołnierzy ze wszystkich stron uczestniczących w bitwach operacji limanowsko-łapanowskiej w 1914. Są tam Rosjanie, Austriacy i Niemcy (w tym także prawdopodobnie wielu Polaków wcielonych do armii tych krajów). Cmentarz powstał w 1915 roku, pod lasem przy drodze z Rajbrotu do Muchówki.
Kiedy tam byłem sprawiał wrażenie lekko zapuszczonego - do bramy cmentarza musiałem przedzierać się przez pole, nie było żadnej wyraźniej scieżki.
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

agosten pisze:wrzuciliśmy
Buahahahaha :lol:
Przepraszam, to gorzki śmiech jest. Wszem i wobec głoszę, że leń jestem przeokrutny i nie umiałam spiąć czterech liter swych i umieścić w galerii otrzymanych zdjęć, wysłałam je do Stena z prośbą, by zrobił to za mnie co tez był uczynił...
To STEN nie "myśmy" zdjęcia wrzucili. I tak o. Chylę czoło i dziękuję lepsza połówko agostena :)
agosten pisze:Jak to mówią: lepiej późno, niż później...
:oops: nooooo
Misiek_S pisze:Po raz pierwszy na tym forum, ale temat mnie zaciekawił.
Miło nam :)
Misiek_S pisze:Kilka lat temu zwiedzałem cmentarz pod Rajbrotem. Mam nawet jakieś zdjęcia, ale muszę ich poszukać.
Poszukaj i podeślij mnie albo Stenowi, a my to wrzucimy do galerii. Będę walczyć z lenistwem swoim ;)
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170103
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Agnieszka pisze:Buahahahaha :lol:
Przepraszam, to gorzki śmiech jest. Wszem i wobec głoszę, że leń jestem przeokrutny i nie umiałam spiąć czterech liter swych i umieścić w galerii otrzymanych zdjęć, wysłałam je do Stena z prośbą, by zrobił to za mnie co tez był uczynił...
To STEN nie "myśmy" zdjęcia wrzucili. I tak o. Chylę czoło i dziękuję lepsza połówko agostena :)
No przeca gdyby nie Ty, to owych fotek bym nie wrzucił. Szczerze przyznam, że sam się do tego zbierałem ze dwa tygodnie.
Wymyśliłem sobie, jako że mamy jeszcze fotki z wojny 1886 roku, założyć odrębną galerię poświęconą cmentarzom wojskowym z innych wojen, niż Wielka Wojna. Pewnie po niedzieli wezmę się i to zrobię. Jakby co proszę o doping.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Sten pisze:Jakby co proszę o doping.
Dooo boooooooju Steeeenie!!!!
Dooo booooooojuuuuuuuuu!!!!!
No. To jesteś zdopingowany, nie? :D
Ja się przyznam, że do zabawy ze zdjęciami zniechęca mnie przede wszystkim kiepskie łącze... Choć swoją kiepskość najczęściej okazuje przy forum leśnym....
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Misiek_S
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 14:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Misiek_S »

Poszukaj i podeślij mnie albo Stenowi, a my to wrzucimy do galerii. Będę walczyć z lenistwem swoim ;)
Sorry, masa roboty na mnie spadła i nie miałem czasu do tego wrócić ;/

Okazało się niestety, że płytka na której nagrałem te fotki odmówiła posłuszeństwa. Wysępiłem zdjęcia od kolegi który był tam ze mną, ale on robi śmiesznym, plastikowym aparatem, więc zdjęcia są trochę... dziwne :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170103
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Misiek_S pisze:Sorry, masa roboty na mnie spadła i nie miałem czasu do tego wrócić
Mi też Twój post uleciał czemuś ... ;/
Gwoli uzupełnienia:
Na cmentarzu pochowano:
56 żołnierzy armii austro-węgierskiej z 24 i 29 batalionu strzelców polowych oraz 33 i 35 pułku piechoty landwery,
179 żołnierzy armii niemieckiej z 217, 218, 219 i 220 pruskiego rezerwowego pułku piechoty, 3 pruskiego rezerwowego batalionu strzelców, 19, 130, 131, 141, 171, 189, 198, 296 pruskiego rezerwowego batalionu strzelców, 47 pruskiej kompanii pionierów
303 żołnierzy armii rosyjskiej.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ