Odświeżanie zwierzostanów

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Odświeżanie zwierzostanów

Post autor: drwalnik »

To jest fajny tekst z 1935 roku, znalazłem w sieci www.gazeta.pl, zacytuję, nawyżej mnie powieszą:
"W majątku Sikorzu pod Płockiem odbyło się w tych dniach wielkie polowanie nagonkowe na zające. Polowanie to różniło się od zwykłych tem, że nie strzelano do zajęcy, lecz łapano w sieci żywe. Złapano 100 zajęcy. Zające te następnie umieszczane są parami w klatkach i odsyłane do specjalnego przedsiębiorcy w Warszawie, który następnie sprzedaje żywe zające zagranicę i do różnych miejscowości w kraju, celem zasilenia wyniszczonych zwierzostanów i odświeżenia krwi w zwierzostanie innych okolic. Obecnie przedsiębiorstwo płaci po 15 zł. za parę zajęcy.
Płockie Towarzystwo Racjonalnego polowania dla zasilenia i odświeżenia płockich zwierzostanów sprowadziło zające z Węgier. Obecnie wyniszczone zwierzostany w lasach powiatu płockiego i łąckich zasilane są żywemi zającami z terenów okolicznych."
Fajny, nie?
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

No nawet fajny :wink:
Pozdrawiam B@rtek
Awatar użytkownika
VIDUN
początkujący
początkujący
Posty: 47
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: VIDUN »

no proszę i takie teksty posiadają ? to może jeszcze gazeta nie przepadła do końca

pzdr VIDUN
Nie wmawiam sobie, że wiem, co znać warto
Ani mnie nawet nadzieja nie łudzi,
Bym mógł poprawić i nawrócić ludzi
J.W.GOETHE
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77839
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Czasami, często znajdzie się jakiś miły tekst w tej gazecie. Zajrzeć warto ... ale to nie kryptoreklama.
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Nie trzeba sięgać do 1935 roku. Ja osobiście nie raz byłem na takim polowaniu i też łapałem zające. Jechały potem do Francji.
Awatar użytkownika
Lesnik-
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: środa 03 sie 2005, 00:00

Post autor: Lesnik- »

No tak a unas zajecy ubywa :lol:

Darz Bór
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Ubywa z innych powodów (szczegóły w odrębnym temacie na forum). I może dojść do paradoksu, że to my będziemy musieli z Francji sprowadzać potomków zajęcy, któreśmy tam wysłali.
ODPOWIEDZ