HP używa TBBA? Kupuj drukarki Xeroksa, Epsona, Canona...

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomir
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 312
Rejestracja: środa 06 paź 2004, 00:00
Kontakt:

HP używa TBBA? Kupuj drukarki Xeroksa, Epsona, Canona...

Post autor: Tomir »

Witajcie!

Powołuję się na artykuł w interii. Jeśli takie twarde jest stanowisko HP, to po co używać ich produktów? Sami zadbajmy o wielkość zużycia TBBA nie kupując ich produktów! ;) Proponuję, żeby ktoś zorientowany napisał tu, na forum, albo na portalu Lasy Polskie artykuł n.t. tej toksycznej substancji, a inni niech napiszą petycję do HP z prośbą o wyjaśnienie ich motywów w używaniu tego w ich fabrykach oraz zastrzeżeniem, że nie chcemy korzystać z takich szkodliwych sprzętów i do czasu wycofania TBBA z HP będziemy kupować sprzęt konkurencyjny - chętnie się podpiszę :). Jak kiedyś napisała mi pani z Onetu: "...jest to ekonomicznie nieuzasadnione...". Mniejsza o to - co to było. Niech stanie się ekonomicznie UZASADNIONA rezygnacja z TBBA tak jak Samsung postąpił - jak widać można. Możemy też np. nagrodzić takie firmy jak Xerox za ich proekologiczne decyzje.
Lubisz mnie? To niech tak zostanie :D ;)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77505
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Chyba 75% drukarek w LP to właśnie HP :(
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Prawda DrwalNiku, np. u nas lesniczowie używają głównie Epsonów na taśmy, ale w biurze "króluje" HP - od atramentu po laser..
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

Ja też mam HP ale nie wiedziałem że jest szkodliwy dla środowiska :evil:
Pozdrawiam B@rtek
Awatar użytkownika
Tomir
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 312
Rejestracja: środa 06 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Post autor: Tomir »

Samsung TEŻ był szkodliwy, ale zrezygnowali z tej substancji. HP również powinien tak postąpić i wtedy nie będę miał nic przeciwko ich drukarkom, no może przeciw cenom ich tuszy ;).
Lubisz mnie? To niech tak zostanie :D ;)
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Ja też mam w domu HP. Ale za drogo mnie kosztował, by go wyrzucić na smietnik i nabyć nową, zapewne jeszcze droższą.
Awatar użytkownika
Lesnik-
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: środa 03 sie 2005, 00:00

Post autor: Lesnik- »

To prawda. A w dodatku do HP sa najdroszsze tusze. Na przyszlosc lepiej zrezygnowac z HP.

Darz Bór
ODPOWIEDZ