Tusz do drukarek z opon samochodowych

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77498
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Tusz do drukarek z opon samochodowych

Post autor: drwalnik »

Ciekawe, nawet bardzo ciekawe:
"Technologię, która pozwala odzyskiwać węgiel z zużytych opon samochodowych, opracowali Brytyjczycy. Ma on służyć do produkcji tuszu do drukarek - poinformował tygodnik "New Scientist".
"Wyprodukowany tą metodą tusz będzie tani, a równocześnie przyjazny dla środowiska" - dowodzą wynalazcy nowej metody.
Wynalazcy zapewniają, że w odróżnieniu od rafinowania ropy, w opracowanym przez nich procesie recyclingu nie powstaje dwutlenek węgla. Dzięki temu przetwarzanie opon jest ekologiczne, gdyż nie niszczy środowiska naturalnego człowieka."
http://www.naukawpolsce.pap.pl/cgi-bin/ ... 0802W03416
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Mam duże wątpliwości co do ekonomicznej strony wynalazku. Nie sądzę, by odzyskiwanie węgla z ropy było droższe niż z gumy.
Awatar użytkownika
Demogorgon
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 456
Rejestracja: sobota 30 kwie 2005, 00:00

Post autor: Demogorgon »

znajac zycie ktos stwierdzi ze ta nowa technologia jest nieoplacalna alo cos podobnego. kilka lat temu slyszalem o ekologicznej folii ktora ma sie po jakichs kilku miesiacach rozkladac. ale nie slyszalem zeby gdzies juz taka sprzedawali
pozdrawiam, SŁAWA

Demogorgon
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Ja z takiej (no, rokładającej się w ciągu paru lat) folii miałem zestaw worków. Leżały parę lat i żadnych śladów rozkładu nie widziałem.
Awatar użytkownika
Lesnik-
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: środa 03 sie 2005, 00:00

Post autor: Lesnik- »

Witam. Chyba troche lipnie bedzie to wygladac. Bo ani ropa ani opona niejest przecierz ani troche ekologiczna.

Darz Bór
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Gdy jest moda na ekologię, to ekologiczne jest wszystko.
Awatar użytkownika
Lesnik-
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: środa 03 sie 2005, 00:00

Post autor: Lesnik- »

Bo ja wiem czy jest taka moda :583: Raczej chodzi o pieniadze wyciagniete od rzadowych organizacji ochrony środowiska za niby ekologiczny tusz.

Darz Bór
ODPOWIEDZ