Dofinansowanie czesnego

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wilczyca
początkujący
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 02 cze 2011, 20:53
Lokalizacja: Dziki Zachód

Dofinansowanie czesnego

Post autor: Wilczyca »

Witam wszystkich pracujących w LP i studiujących :!!
Mam pytanie dotyczące finansowania lub częściowego dofinansowania nauki na kierunku leśnym. Jak to wygląda w Waszych jednostkach :?? Praktykujecie coś takiego jak chociażby zwrot kosztów dojazdu do uczelni?
Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję! :spoko:
... w drodze...
Awatar użytkownika
TF
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: środa 24 paź 2007, 13:34
Lokalizacja: z Kaszub

Post autor: TF »

Witaj! Moje n-ctwo w RDLP Szczecinek pokrywało mi czesne na sześciu semestrach - jest to tylko i wyłącznie dobra wola Nadleśniczego. Była spisana umowa, że n-ctwo pokrywa mi czesne a ja oficjalnie rezygnuję z należnych urlopów szkoleniowych i innych kosztów z tym związanych. Dwa semestry musiałem sobie sam finansować. Ale można również spróbować wyciągnąć kasę z zakładowego socjala - powodzenia w poszukiwaniu sponsoringu pozdrawiam. :)
TF
Często bywam ..... czasem coś napiszę.....ale wolę słuchać i czytać.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170316
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Sprawa wielce indywidualna. Są przypadki finansowania czesnego, dojazdów (PKP. PKS), urlop dodatkowy.
Zdarza się, że nie ma żadnej kasy, bądź zwrot jednego ze składników.
Jak napisał TF, to indywidualne podejście szefa.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
odrzewo
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 14:34
Lokalizacja: z Mazur

Post autor: odrzewo »

Warto spróbować. Mi nadleśnictwo opłacało czesne i miałem płatny urlop szkoleniowy, ale koszt dojazdów i zakwaterowania ponosiłem sam.
Awatar użytkownika
Wilczyca
początkujący
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 02 cze 2011, 20:53
Lokalizacja: Dziki Zachód

Post autor: Wilczyca »

Ja waśnie po rozmowach ze znajomymi leśnikami z różnych części kraju dowiedziałam się, że niektórzy mają sponsorowaną szkołę i nawet dojazdy. :shock:
Robiąc inżyniera dostałam tylko płatny urlop szkoleniowy, teraz zaczynając mgr spróbuję coś jeszcze z firmy wyciągnąć :wink:

chociaż szczerze mówiąc - "marne szanse" :?
... w drodze...
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

W mojej jednostce koledzy dostali dofinansowanie opłat za semestr ale nie było żadnego dofinansowania za przejazdy i urlopów szkoleniowych.
Awatar użytkownika
greendog
początkujący
początkujący
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 15:06
Lokalizacja: rdlp szczecinek

Post autor: greendog »

u mnie szef dofinansowuje 1 semestr w roku i udziela urlopu.
zawodowców cechuje spokój i wyważone ruchy
Awatar użytkownika
Wilczyca
początkujący
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 02 cze 2011, 20:53
Lokalizacja: Dziki Zachód

Post autor: Wilczyca »

greendog pisze:u mnie szef dofinansowuje 1 semestr w roku i udziela urlopu.
to już bardzo dobrze! Chwała dla szefa :)
... w drodze...
Zoohna
początkujący
początkujący
Posty: 109
Rejestracja: czwartek 29 sty 2009, 23:10
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Zoohna »

W moim przypadku- zero dofinansowania, zero urlopu szkoleniowego, zero dojazdów.
Jeżeli nie jesteś w stanie czegoś ogarnąć to to zagrab!!!
Awatar użytkownika
Wujek Tułowice
leśniczy
leśniczy
Posty: 614
Rejestracja: niedziela 29 sie 2010, 23:05
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: Wujek Tułowice »

Zoohna pisze:W moim przypadku- zero dofinansowania, zero urlopu szkoleniowego, zero dojazdów.
U mnie tak samo, niestety cały urlop poszedł na piątkowe zajęcia i egzaminy wypadające w tygodniu...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105239
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Moi drodzy, chyba wam się we łbach trochę przewraca. Nawet za komuny nie było żadnego dofinansowania czy urlopów jeżeli nie byłeś skierowany do tej czy innej szkoły przez pracodawcę. A ilu z was ma takowe skierowanie? Inaczej mówiąc któremu to pracodawca kazał iść od szkoły? Chyba niewielu. Zapewne większość "sama z siebie" wybrała się po nauki. No to skoro ty chcesz się uczyć to rób to za swoje pieniądze.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Jedni dostają urlop szkoleniowy inni nie w tej samej jednostce.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Wilczyca
początkujący
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 02 cze 2011, 20:53
Lokalizacja: Dziki Zachód

Post autor: Wilczyca »

Piotrek pisze:Moi drodzy, chyba wam się we łbach trochę przewraca. Nawet za komuny nie było żadnego dofinansowania czy urlopów jeżeli nie byłeś skierowany do tej czy innej szkoły przez pracodawcę. A ilu z was ma takowe skierowanie? Inaczej mówiąc któremu to pracodawca kazał iść od szkoły? Chyba niewielu. Zapewne większość "sama z siebie" wybrała się po nauki. No to skoro ty chcesz się uczyć to rób to za swoje pieniądze.
Tak, sami po nauki się wybieramy. Ale nasz szanowny Pan Dyrektor Generalny pisemkiem Zn. Spr. GK-1462-64/09 skierowanym do wszystkich wysyła prośbę o wspieranie pracowników w poszerzaniu wykształcenia. "Szczególnie badania naukowe podejmowane przez pracowników Lasów Państwowych podczas studiów przyczyniają się do opracowania ciekawych i mało znanych zagadnień z zakresu praktyki leśnej. (...) Z pewnością przeniesie się to na jakość i poziom świadczonej przez nich pracy, a tym samym przyniesie wymierne korzyści dla Lasów Państwowych."
Dla LP jest to inwestycja.
... w drodze...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105239
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wilczyca pisze:Pan Dyrektor Generalny pisemkiem Zn. Spr. GK-1462-64/09 skierowanym do wszystkich wysyła prośbę o wspieranie pracowników
Doskonale wiesz, że prośba Dyrektora Generalnego nie poparta "bezpośrednim rozkazem" oraz nie poparta odpowiednimi pieniędzmi w planach jest tylko prośbą.

PS. Owa prośba jest zresztą realizowana. Nikt wszak nie zabrania pracownikom poszerzania wykształcenia :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ