Widmo katastrofy ekologicznej.

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Widmo katastrofy ekologicznej.

Post autor: Lasman »

"Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska drastycznie zmniejszył pulę pieniędzy przeznaczonych na likwidację kopalni Machów i rekultywację terenów pogórniczych. Dla pracowników oznacza to zwolnienia, zaś dla samego budżetu państwa - kolejne pieniądze wyrzucone w błoto.
Rekultywacja kopalni w Machowie ciągnie się już od wielu lat. W machowskim wyrobisku powstaje wielki zbiornik wodny - najwieksza inwestycja proekologiczna w Europie. Ale bynajmniej nie skala zadania powoduje, że prace przy likwidacji kopalni wciąż się przedłuzają. Po prostu budżet państwa, a po przejęciu od niego zadania Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, rok w rok skąpi pieniędzy na niezbędne prace. A paradoksalnie - właśnie to powoduje... olbrzymie podrożenie inwestycji.
- Rzecz w tym, że dopuki wszystkie prace nie zostaną zakończone, cały czas trzeba odwadniać tereny pokopalniane. Inaczej mogłoby dojść do niekontrolowanej emisji siarkowodoru i skażenia środowiska na niewyobrazalna skalę.- mówią związkowcy" możemy o tym przeczytać w dzienniku "Super Nowości"

Ciekawe kto tu zawinił :evil:
Pozdrawiam B@rtek
Awatar użytkownika
czklott
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1026
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: czklott »

Czy to jedyne źródło siarkowodoru na świecie?

Pzdr
Czeslaw
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

No pewnie że nie jedyne :P Ale nie każde źródło zanieczyszcza w tak duzych ilościach :/
Pozdrawiam B@rtek
Awatar użytkownika
czklott
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1026
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: czklott »

Jednym z naturalnych źródeł siarkowodoru są gazy przy wybuchach wulkanów. Coś mi podświadomość mówi, że jest to zdecydowanie większe źródło, niż nasza kopalnia ...
Fakt, że nie wiem jak wygooglać tę informację (za słabo znam temat)

Pzdr
Czeslaw
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

Biorąc pod uwagę że w Polsce nie ma wulkanów można stwierdzic że jeśli doszłoby do skażenia to byłyby chyba jedno z największych źródeł siarkowodoru w Polsce :roll:
Pozdrawiam B@rtek
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Widmo katastrofy ekologicznej.

Post autor: Gollum »

Lasman pisze:"Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska drastycznie zmniejszył pulę pieniędzy przeznaczonych na likwidację kopalni Machów i rekultywację terenów pogórniczych.
O ile pamietam, obowiązek rekultywacji ciaży na właścicielu kopalni. W tym wypadku jest to skarb państwa, do którego należy także NFOŚ. Jest to więc jawne łamanie prawa przez państwo. Ciekawe, dlaczego jeszcze się tym nie zajęły tamtejsze samorządy i nie pozwały państwa do sądu.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Dlaczego nie pozwały? Bo nawet Sejm nie odowiada finansowo za swoje błędne decyzje i uchwały w tym kraju. Kogo w takim razie pozwać? Państwo czyli Nas?
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

drwalnik pisze:Dlaczego nie pozwały? Bo nawet Sejm nie odowiada finansowo za swoje błędne decyzje i uchwały w tym kraju. Kogo w takim razie pozwać? Państwo czyli Nas?
Będę w tym momencie brutalny (i moderator będzie miał pełne prawo mój post wyrzucić a mi zagrozić banem, albo mi go dać), ale moim zdaniem potrzeba paruset gości, by stanęli przed Sejmem i każdego wychodzącego, przy którym znajdą legitymację poselską powiesić na najbliższym drzewie.
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

Ostre słowa :twisted:
Pozdrawiam B@rtek
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Amenemhat pisze:Będę w tym momencie brutalny (i moderator będzie miał pełne prawo mój post wyrzucić a mi zagrozić banem, albo mi go dać), ale moim zdaniem potrzeba paruset gości, by stanęli przed Sejmem i każdego wychodzącego, przy którym znajdą legitymację poselską powiesić na najbliższym drzewie.
A dlaczego moderator miałby za to Cię wyrzucić, skoro to co piszesz to jedyne rozsądne rozwiązanie? :D Mnie też w takim razie niech wyrzuci.
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

A jest na tyle drzew pod sejmem :?: :lol:
Pozdrawiam B@rtek
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

To się dosadzi, nawet gotowe wysokie .... coby zdążyć :kosci:
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Lasman pisze:A jest na tyle drzew pod sejmem :?: :lol:
Wystarczy dla każdego. Obok są dwa parki, a gdyby tu zabrakło, o rzut kamieniem jest Agrykola i Ogród Botaniczny :twisted:
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Czyli zaplecze techniczne jest zabezpieczone :kosci:
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ODPOWIEDZ