Elektrownie wiatrowe niszczą środowisko?

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Elektrownie wiatrowe niszczą środowisko?

Post autor: 11 »

Czy wiatraki spełnią pokładane w nich nadzieje? Wielu widzi w nich źródło czystej i niewyczerpanej energii, ale coraz więcej jest sceptyków, którzy sądzą, że wpędzą nas w kosztowne kłopoty

Dzisiaj to Niemcy, a nie Holandia są krajem wiatraków. Nasi sąsiedzi produkują około 40 proc. całej energii wiatrowej wytworzonej na Ziemi. Słuchając ministra ochrony środowiska Jürgena Trittina (z Partii Zielonych), można odnieść wrażenie, że każdy nowo postawiony wiatrak przybliża Republikę Federalną do ideału państwa przyjaznego dla środowiska.

Jednak kilka miesięcy temu wpływowy niemiecki tygodnik "Der Spiegel" stwierdził, że sen o przyjaznej środowisku energii zamienia się w wysoko dotowaną z kasy państwowej dewastację krajobrazu. Najwięcej wiatru jest przecież tam, gdzie są najpiękniejsze widoki, ale przeciw elektrowniom wiatrowym coraz częściej protestują nie tylko ci, którym nie podoba się szpetota wysokich na dziesiątki metrów słupów, hałas powodowany przez turbiny czy migające światła ostrzegawcze nocą i odbijające błyski słoneczne obracające się łopaty w ciągu dnia.

http://serwisy.gazeta.pl/nauka/1,34148,2661410.html
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

Ciekawy artykuł :!: :!: :!: teraz się zastanawiam czy jakiekolwiek żródło enegii konwencjonalnej i nie konwencjonalnej jest ekologiczne :evil: mam jednak watpliwosci co do opini pod tym artykułem bo nie wiem czy ten artykuł to jakaś bujda czy prawda.
Pozdrawiam B@rtek
Awatar użytkownika
czklott
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1026
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: czklott »

Czy z faktu, ze nie podoba mi sie las, nalezy wnioskowac, ze jest on nieekologiczny? Toc to jakas bzdura :!: :evil:

Czeslaw
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

to samo dotyczy tego ocieplenia o 2'C przeciez to znowu nie tak dużo :twisted:
Pozdrawiam B@rtek
Awatar użytkownika
Gollum
VIP
Posty: 3956
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Ja tam wolę obracające się cicho wiatraki, niż kopcące kominy elektrowni konwencjonalnych.
I coś mi się wydaje, że za tym artykułem stoi potężne lobby energetyczne.
Awatar użytkownika
Lasman
leśniczy
leśniczy
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek 11 paź 2004, 00:00
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: Lasman »

Też mi się tak zdaje :evil: Każdy dba o swoją kieszeń trzeba się jakoś zabezpieczyć.
Pozdrawiam B@rtek
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77767
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Amenemhat pisze:Ja tam wolę obracające się cicho wiatraki, niż kopcące kominy elektrowni konwencjonalnych.
I coś mi się wydaje, że za tym artykułem stoi potężne lobby energetyczne.
Dokładnie, za tym stoi kasa, jak za koncernami naftowymi, które dają kasę, aby nie rozwijały się tak szybko badania nad silnikami do samochodów na np. wodór.
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ODPOWIEDZ