Wywóz smieci z lasu

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rene_77
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 05 maja 2005, 00:00

Wywóz smieci z lasu

Post autor: rene_77 »

Mam ogromny problem i proszę o pomoc. Potrzebuję informacji dotyczących wywożonych odpadów komunalnych z lasów, a dokładniej potrzebne są mi dane dotyczące ilości odpadów i ich morfologii. Czy wie ktoś, która firma jest odpowiedzialna za wywóz smieći z Lasów Państwowych. Z góry dziękuje za pomoc :)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77767
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Pytanie bardzo trudne do konkretnej odpowiedzi, nie wiem, czy są nawet na ten temat jakieś opracowania branżowe w skali kraju. Mogę Ci podpowiedzieć ile z mojego leśnictwa wywozi się śmieci na wysypiska. W okresie ciepłym ale nie sezon jagodowy czy grzybowy ... około 1 przyczepa od ciągnika miesięcznie, natomiast w okresie "żniw" jagodowych i grzybowych to nawet przyczepa tygodniowo. Nie jest to leśnictwo szczególnie atrakcyjne turystycznie, ale całkiem zasobne w runo. Podejrzewam, że w "turystycznych" leśnictwach, w okresach nalotów to pewnie kilkakrotnie więcej.
Co wywozimy? Wszystko to co ludzie wyrzucają do lasu albo podczas pobytu albo zamiast na śmietniska legalne. :(
Trafia się wszystko ... kiedyś znaleźliśmy nawet stare łóżko :(
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77767
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Acha, zapomniałem dodać, że plagą ostatnich lat są plastikowe butelki po napojach ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
rene_77
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 05 maja 2005, 00:00

Post autor: rene_77 »

Dziękuje pięknie za pomoc. Gdybyś miał może jeszcze jakieś wiadomości od swoich znajomych leśników, to będe wdzięczna za informacje.
Buziaki
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77767
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Oczywiście, nie omieszkam napisać tutaj.
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ODPOWIEDZ