Jaką umowę najmu zawarł z Tobą Nadleśniczy?

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Jaką umowę najmu zawarł z Tobą Nadleśniczy?

Czas głosowania minął czwartek 05 sie 2010, 16:21

na czas określony
3
23%
na czas nieokreślony
8
62%
inną
2
15%
 
Liczba głosów: 13

dren
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:20
Lokalizacja: Podlasie

Jaką umowę najmu zawarł z Tobą Nadleśniczy?

Post autor: dren »

P. Dyr. Paszkiewicz ostatnio oświadczyła:
"generalną zasadą powinno być zawieranie z najemcami umów na czas nieokreślony, poza szczególnymi przypadkami".
Warto sprawdzić jak generalne zasady Generalnej są respektowane przez "zielonych baronów".
Chodzi mi o tych którzy utracili prawo do bezpłatnych mieszkań i zawarto z nimi nowe umowy.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22763
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Jaką umowę najmu zawarł z Tobą Nadleśniczy?

Post autor: j24 »

dren pisze: (...)
Chodzi mi o tych którzy utracili prawo do bezpłatnych mieszkań i zawarto z nimi nowe umowy.
Czyli np. mnie ankieta nie dotyczy :roll:
Za to mój podleśniczy dostał umowę "na czas określony, tzn. na czas pracy w LP". Miała ona być zmieniona na umowę "na czas nieokreślony", ale z powodu drobnych remontów robionych w osadzie w ostatnich latach nadleśnictwo jednak pozostało przy pierwotnej umowie.
Sytuacja zmienia się więc jak widać. :roll:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
1410
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: środa 07 lip 2010, 15:57
Lokalizacja: www

Post autor: 1410 »

Niektórzy Panowie N. stosują umowy na czas określony żeby przypadkiem podleśniczy głowy za bardzo nie zadzierał. Bacik przecież jest wskazany. :help:
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Mam na czas nieokreślony - ale to nie ma wielkiego znaczenia... Jeden z punktów umowy gwarantuje zarówno wynajmującemu jak i najemcy możliwość rozwiązania umowy za 3-miesięcznym wypowiedzeniem - bez konieczności podania przyczyn, tak po prostu - wolnorynkowo. A tych co wynajmują na czas określony np na czas zajmowania stanowiska to przynajmniej z osady nikt nie wyrzuci o ile wcześniej nie wylecą z pracy :wink:
grudzień
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 20:16
Lokalizacja: z lasu

Post autor: grudzień »

Ja mam na czas wykonywania pracy. A druga sprawa mój czynsz wynosi 480,0 zł (to i tak po obniżce). Generalnie u nas w nadl. wszyscy mają powyżej 300. Wynika z tego, że jesteśmy marginalnym nadleśnictwem. Za to zarobki mamy najniższe w regionalnej, mimo, że jesteśmy bardzo dochodowym nadleśnictwem.
Awatar użytkownika
Vorenus
początkujący
początkujący
Posty: 57
Rejestracja: piątek 02 lip 2010, 08:52
Lokalizacja: Legio VI Ferrata

Post autor: Vorenus »

kokos pisze:Mam na czas nieokreślony - ale to nie ma wielkiego znaczenia... Jeden z punktów umowy gwarantuje zarówno wynajmującemu jak i najemcy możliwość rozwiązania umowy za 3-miesięcznym wypowiedzeniem - bez konieczności podania przyczyn, tak po prostu - wolnorynkowo. A tych co wynajmują na czas określony np na czas zajmowania stanowiska to przynajmniej z osady nikt nie wyrzuci o ile wcześniej nie wylecą z pracy :wink:
Jak to nie ma znaczenia? Chciałbyś mieć umowę na czas nieokreślony bez możliwości wypowiedzenia? Przecież to byłoby niezgodne z przepisami i zasadami współżycia społecznego. 3 miesiące wypowiedzenia to ustawowy termin (jeśli strony nie umówią się inaczej). Czy aby na pewno wynajmujący nie musi dokonać wypowiedzenia na piśmie z podaniem przyczyny? Zajrzyj do umowy, jak brzmi dokładnie lub do jakich przepisów odsyła.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

I tak najbardziej kontrowersyjny jest akapit o tym, że "Najemca jest zobowiązany udostępnić Wynajmującemu lokal/osadę celem remontu oraz konserwacji"...
Sąsiad podleśniczy tak udostępnił "Wynajmującemu" lokal, że przez 3 lata mieszkał kątem u siostry, a po skończonym remoncie okazało się, że ktoś inny będzie tam mieszkał...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
tiger
początkujący
początkujący
Posty: 220
Rejestracja: niedziela 15 lis 2009, 19:09
Lokalizacja: PL

Post autor: tiger »

Bardzo dziwne zjawiska u was występują, nie wyobrażam sobie,aby mojego kolegę czy koleżankę z pracy mogło coś takiego spotkać. :lol: :roll:
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Czy mi się wydaje, czy ktoś obiecywał, że rekompensata za utracony przywilej mieszkania bezpłatnego miała pokryć czynsz? U nas jest z goła inaczej :lol: Goło i wesoło :shock:
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105237
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ferguson pisze:rekompensata za utracony przywilej mieszkania bezpłatnego miała pokryć czynsz
Dodatek miał zrekompensować i jak piszesz nie czynsz a utracone prawo. Takie było założenie jego ustanowienia. Nigdzie nie było mówione, a tym bardziej pisane, iż całkowicie pokryje czynsz. To kolejny przykład "rozszerzającej interpretacji" jaki zainteresowani wykonują słysząc projekty lub nawet wersje ostateczne aktów. Po prostu jest rzeczą ludzką interpretowanie wypowiedzi czy pism na własną korzyść. A owa subiektywna interpretacja nie zawsze jest zgodna z intencjami prawodawcy.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Piotrek pisze:Dodatek miał zrekompensować i jak piszesz nie czynsz a utracone prawo.
Skoro moje utracone prawo wyceniono na 300 zł brutto, to kto płacił do tej pory różnicę między tym co mam dziś zapłacić, a dodatkiem?
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
coolc1
początkujący
początkujący
Posty: 128
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 19:54
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: coolc1 »

Prawo... :mg: powinno być równe dla wszystkich, jasne i w miarę proste. Polskie prawo opiera się na interpretacji. Oczywiście rację zawsze ma silniejszy, a nie mądrzejszy. W lasach ta zasada jest oczywista, dlatego panowie z wężykami na patkach nigdy czynszu nie płacili, nie będą płacić a mieszkania dawno kupili za grosze :mg: Nie mam nic przeciwko rynkowym zasadom najmu mieszkań, jest to logiczne, ekonomiczne i proste rozwiązanie, tylko niech dotyczy wszystkich pracowników LP, z generalnym na czele.
A tak na marginesie,
Piotrek pisze:To kolejny przykład "rozszerzającej interpretacji" jaki zainteresowani wykonują słysząc projekty lub nawet wersje ostateczne aktów.
to nie jest interpretacja tylko obietnica generalnego :twisted: Oczywiście niespełniona :x
Awatar użytkownika
coolc1
początkujący
początkujący
Posty: 128
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 19:54
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: coolc1 »

Mam jeszcze pytanko, czy umowa "na czas zatrudnienia" to umowa na czas określony czy nie? Jest to gdzieś określone czy tu także trzeba interpretować?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105237
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

coolc1 pisze:to nie jest interpretacja tylko obietnica generalnego
Czy mógłbyś zacytować dosłownie co powiedział? I wówczas rozstrzygniemy czy to obietnica czy tylko "pobożne życzenia, aby to była obietnica"...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
coolc1
początkujący
początkujący
Posty: 128
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 19:54
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: coolc1 »

Nie mam nagrania, więc dosłownie nie będzie, a resztę poczytaj na stronach Solidarności, tam są obietnice DG.
ODPOWIEDZ