studia II stopnia

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
carolcia89
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sobota 27 lut 2010, 16:43
Lokalizacja: kuj-pom

studia II stopnia

Post autor: carolcia89 »

witam. czy jest może ktoś zorientowany, czy po studiach licencjackich na kierunku administracja jest szansa dostania sie na studia leśne II stopnia ??? za odp z góry dziekuję
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170212
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Szansa pewnie jest, ale trzeba się liczyć z wyrównaniem różnic programowych, a to raczej ciężki kawałek chleba.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
harrykumar
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: niedziela 04 mar 2007, 20:23
Lokalizacja: Góry Słonne

Post autor: harrykumar »

raczej nie ma. ... ,
carolcia89
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sobota 27 lut 2010, 16:43
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: carolcia89 »

szkoda bo zawsze chciałam iść na leśnicctwo i sama nie wiem czemu wybrałam administrację
harrykumar
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: niedziela 04 mar 2007, 20:23
Lokalizacja: Góry Słonne

Post autor: harrykumar »

nigdy jest za późno, zapraszamy do grodu kraka od października:)
Arnebius
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: sobota 09 sty 2010, 19:19
Lokalizacja: Z lasu

studia II stopnia

Post autor: Arnebius »

harrykumar pisze:raczej nie ma. ... ,
nieprawda jest obecnie możliwość aby osoby które ukończyły pierwszy stopień nie związany z leśnictwem mogły startować na drugi stopień leśnictwa
carolcia89
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sobota 27 lut 2010, 16:43
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: carolcia89 »

a na jakiej uczelni jest taka szansa?
Arnebius
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: sobota 09 sty 2010, 19:19
Lokalizacja: Z lasu

Post autor: Arnebius »

między innymi na sggw jedyną przeszkodą jest to że wspominałaś o studiach licencjackich lepsze by były inżynierskie ale spróbować zawsze można :)
harrykumar
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: niedziela 04 mar 2007, 20:23
Lokalizacja: Góry Słonne

Post autor: harrykumar »

Arnebius pisze: nieprawda jest obecnie możliwość aby osoby które ukończyły pierwszy stopień nie związany z leśnictwem mogły startować na drugi stopień leśnictwa
Ale chyba dobrze żeby ukończyły cos pokrewnego tzn nauke przyrodniczą
Bo jak to widzisz? kończe administrację i co moge iść na 1.5 roku na weterynarie i co będę weterynarzem? Co innego jak bym skończył biologię lub biotechnologię.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Co się pytasz ?? Złóż dokumenty i pytaj u źródła i będziesz wiedziała na 1000%.
Awatar użytkownika
Faun_Spown
początkujący
początkujący
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 19:13
Lokalizacja: bory szczecińskie

Post autor: Faun_Spown »

Licencjat nie jest przeszkodą, właśnie ukończyłem magisterkę na SGGW i studiowałem z ludźmi, którzy mieli licencjat. Większość jednak była po studiach przyrodniczych, co nie oznacza,że po administracji nie można :wink: Warto się tego dowiedzieć u źródła, a co do różnic programowych to wszyscy mieliśmy je do zaliczenia i nie było z tym większego problemu. Nie zastanawiaj się tylko działaj, szkoda życia :D
Umiesz liczyć, licz na siebie!
Awatar użytkownika
Cottonwood
początkujący
początkujący
Posty: 231
Rejestracja: wtorek 19 cze 2007, 16:26
Lokalizacja: znad Skawy
Kontakt:

Post autor: Cottonwood »

Nie piszcie, że to jest możliwe, bo trzeba mieć, z tego co pamiętam, min. 50% godzin i punktów ECTS z przedmiotów pokrywających się na 1. stopniu leśnictwa i na kierunku z którego mamy licencjat. Nadrobienie takich różnic programowych nie jest możliwe ni fizycznie, ni psychicznie, ni taktycznie...
Awatar użytkownika
Faun_Spown
początkujący
początkujący
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 19:13
Lokalizacja: bory szczecińskie

Post autor: Faun_Spown »

Mylisz się, gdyby prawdą było to co piszesz, to ani ja, ani moi koledzy nie zrobiliby magistra leśnictwa :wink: fakty bronią się same :D
Umiesz liczyć, licz na siebie!
Awatar użytkownika
greendog
początkujący
początkujący
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 15:06
Lokalizacja: rdlp szczecinek

Post autor: greendog »

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, na studia IIgo stopnia przyjał w tym roku tylko inzynierów (różnych specjalności) - wg słów prodziekana, licencjat nie wystarczy (wg ustaleń bolońskich, regulujących ideę studiów dwustopniowych).
zawodowców cechuje spokój i wyważone ruchy
popielica
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 29 kwie 2010, 09:59

Post autor: popielica »

a jak brzmiała by Wasza opinia jeśli powiem że studiuję na I stopniu inżynierii środowiska - studia inżynierskie na politechnice, co gdybym baaardzo bardzo chciała drugi stopień studiów ukończyć na kierunku bardziej przyrodniczym - leśnictwo, biologia(ekologia) czy są gdzie prawne akty regulujące takie sprawy czy brak jest takich możliwości ?:(
Awatar użytkownika
Lena
leśniczy
leśniczy
Posty: 574
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 12:07
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Lena »

Najlepiej zapytać na konkretnej uczelni albo zajrzeć na stronę internetową. Znam osobę, która po ukończeniu studiów inżynierskich - kształtowanie terenów zieleni poszła na studia II stopnia na biologię i skończyła bez problemu. Wiem, że Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego kilka lat temu nie robił problemu z przyjmowaniem na studia stacjonarne II stopnia po tzw. kierunkach pokrewnych. Jak jest teraz nie wiem.

Ja kiedyś pytałam się o możliwość podjęcia studiów II stopnia na kierunku pokrewnym.
Na mojej macierzystej uczelni powiedzieli, że nie ma takiej możliwości, jak zadzwoniłam na inną powiedzieli, że nie ma problemu, proszę składać dokumenty... :).
Tak więc w przypadku gdy mówią "nie" na jednej uczelni warto zapytać na innej.
;)
ODPOWIEDZ