Przegrałem przetarg z właśnie takim gościem

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
emu282
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: z lasu

Przegrałem przetarg z właśnie takim gościem

Post autor: emu282 »

WITAM WSZYSTKICH MAM PYTANIE CZY osoba posiadająca dwie pilarki moze startowac w przetargu na usługi leśnie nie posiada żadnego sprzetu a i z ludzmi do pracy tez nie ma wiele wspólnego ja posiadajac troche sprzetu przegrałem przetarg z właśnie takim gościem co dalej z tym robić ?CI którzy u niego pracują to są na czarno nie płaci zusów wiec mógł zaniży ć stawke czy są na to jakieś przepisy ? pozdrawiam skrzat
dark09
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 17:41
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: dark09 »

niewiem jak bylo napisane w SWIZ jak bys mi podal w jakim n-ctwie startowales do przetargu to moze bym troche wiecej sie orietowal
emu282
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: emu282 »

nadleśnictwo szprotawa rdlp zielona góra
emu282
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: emu282 »

przetargi odbyły sie 8 grudnia to penie już jest po wszystkim ale chciałbym sie zabezpieczyć na przyszłośc
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

emu282 pisze:CI którzy u niego pracują to są na czarno nie płaci zusów wiec mógł zaniży ć stawke czy są na to jakieś przepisy ?
Donieś na gościa do US, ZUS i PIP. Jeśli ci się po nim przejadą i coś znajdą z tego co tu napisałeś to jest załatwiony na cacy.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

dark09
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 17:41
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: dark09 »

jak nieminely 10 dni od przetargu to mozesz zlozyc protes i czekac na cud a z tym zulem co wygral to jakies cyrk posiadajac tylko 2 pilarki jak moze ktos taki wygrac przetarg jak dojdzie do nieszczescia to pan nadlesniczy sie dziwi kto takich ludzi dopucil do pracy
szeliniak
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1538
Rejestracja: środa 15 kwie 2009, 13:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: szeliniak »

miałeś pecha to najbardziej skoprumpowane i przekręciarskie N-ctwo w L P. Tam każdy przetarg to przekręt.
Pozdrawiam,
SZELINIAK
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

emu282 pisze:CZY osoba posiadająca dwie pilarki moze startowac w przetargu na usługi leśnie
Jeśli w specyfikacji nie wymagano większej ilości sprzętu to tak.
ko
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 343
Rejestracja: środa 26 lip 2006, 23:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: ko »

zulus pisze:
emu282 pisze:CZY osoba posiadająca dwie pilarki moze startowac w przetargu na usługi leśnie
Jeśli w specyfikacji nie wymagano większej ilości sprzętu to tak.
A może gość napisał, że posiada 8 pił, tyluż pilarzy i 2 LKT ?
Przydałaby się wtedy weryfikacja. Problem tylko w tym, kto ją zrobi i w jaki sposób.

Następną nieprawidłowością i przekłamaniem w przetargach, jest wykazywanie tych samych pracowników w kilku na-ctwach. Wygrywa taki gość np. 20 pakietów w np. 5 N-ctwach i na gwałt szuka podwykonawców. Najlepiej tych, co sam wykosił. W ofercie wykazał swoich ludzi.

Chyba niektóre ZUL-e mają możliwości klonowania :wow: :wink:
Myślę, że to też jest powód do wniesienia protestu i do odrzucenia takich ofert.
pozdrawiam
sabcio
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: piątek 18 gru 2009, 16:35
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: sabcio »

U nas jest to samo . Gościu wygrywa przetarg na 3 leśnictwa [w każdym do pozyskania po 6000m3]w jednym nadleśnictwie!. Posiada 1 LKT [30 lat].2 pilarki a co dziennie kto inny pracuje [łapanka pod sklepem] :x Do przetargu ludzi spisuje z NAGROBKÓW!!![nikt tego nie sprawdza]Ale tak będzie coraz częściej jak kryterium oceny oferty będzie 100%CENA!
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

ko pisze:Przydałaby się wtedy weryfikacja. Problem tylko w tym, kto ją zrobi i w jaki sposób.
sabcio pisze:Do przetargu ludzi spisuje z NAGROBKÓW!!![nikt tego nie sprawdza]
Zweryfikować powinien przede wszystkim główny zainteresowany - firma, która w wyniku podania przez konkurenta nieprawdziwych danych, przegrała przetarg. Wgląd do ofert ma przecież każdy uczestnik przetargu. Jeśli nazwiska z nagrobków to przetarg oprotestować, zaskarżyć delikwenta. Podawanie nieprawdziwych danych w ofercie powinno gościa z obiegu wyeliminować.
emu282
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: emu282 »

dzieki za odpowiedzi macie racje póki cena bedzie jedynym kryterium to nic na to pewnie nie poradzimy moze kiedyś to sie zmieni.I nastaną lepsze czasy . pozdrawiam skrzat
lukasz22
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 07 sty 2010, 17:38
Lokalizacja: internet

Post autor: lukasz22 »

a czy naprzyklad ja majac 4 pilarki 3 ludzi i 2 ciagniki rolnicze moge przystapic do takiego przetargu
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

lukasz22 napisał/a:
a czy naprzyklad ja majac 4 pilarki 3 ludzi i 2 ciagniki rolnicze moge przystapic do takiego przetargu
To zależy od wymagań minimalnych zawartch w SIWZ.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
dark09
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2009, 17:41
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: dark09 »

Według mnie masz jakies szanse przystapic do przetargu
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

lukasz22 pisze:a czy naprzyklad ja majac 4 pilarki 3 ludzi i 2 ciagniki rolnicze moge przystapic do takiego przetargu
Nie masz możliwości pisania z polskimi znakami ?

Zakładam, że prowadzisz działalność gospodarczą i masz wpisane PKWiU zaczynające się od 02.
Pracownicy lub Ty mają uprawnienia drwali-operatorów pilarek,
są wyposażenie w wymagany sprzęt (ubrania) ochrony osobistej,
ciągniki mają stosowny osprzęt, wciągarka, chwytak, itp,
posiadasz minimalne choć doświadczenie w wykonywaniu tego rodzaju prac.

Tyle, "na szybko" przyszło mi do głowy.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Jak już wymieniamy stosowane na ogół wymagania to do tych podanych przez zul-a dodam przeszkolenie w stosowaniu środków ochrony roślin.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ