Prawie połowa to kobiety

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Prawie połowa to kobiety

Post autor: 11 »

W piątek dwudziestu pierwszoklasistów z Zespołu Szkół Przyrodniczych zostało pasowanych na leśników. Prawie połowa to kobiety.
- Wybrałyśmy naukę w technikum leśnym bo w rodzinie mamy sporo myśliwych i stały kontakt z lasem - opowiada Karolina Konopska.
- Nieco wcześniej naukę w tej szkole rozpoczęła moja siostra. A bywamy na polowaniach i to mnie ciekawi.
- Mnie fascynacja przyrodą zachęciła do wyboru tej szkoły. I te fajne mundury - dodaje Agata Kubicka.
Slubowanie pierwszoklasistów i mianowanie na leśników to jedno z najważniejszych wydarzeń w ich szkolnej karierze. - Za moich czasów nie było takich uroczystości - wspomina nadleśniczy z Głogowa Jerzy Borysiewicz. - Tylko najlepsi mają szansę znaleźć pracę w Lasach Państwowych. Co roku naukę kończy 2 tys. leśników, a do pracy przyjmowanych jest 200...
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /662515595
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Gazeta Lubuska pisze:W piątek dwudziestu pierwszoklasistów z Zespołu Szkół Przyrodniczych zostało pasowanych na leśników.............

Co roku naukę kończy 2 tys. leśników, a do pracy przyjmowanych jest 200...
echhhhh
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jarek pisze:W piątek dwudziestu pierwszoklasistów z Zespołu Szkół Przyrodniczych zostało pasowanych na leśników.
Jak dla mnie lekka przesada aby na leśnika pasować pierwszoklasistów. Przy wręczeniu dyplomu było by to bardziej na miejscu...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Piotrek pisze:Jak dla mnie lekka przesada aby na leśnika pasować pierwszoklasistów. Przy wręczeniu dyplomu było by to bardziej na miejscu...
Też tak myślę. A przy okazji przypomniało mi się. Za moich czasów w technikach jak sie jakaś -rodzynek-kobitka znalazła, to było wielkie halo. A na roku było nas siedem na siedemdziesięciu chłopa.Egzamin wstępny trzeba było zdac duuuuużo powyżej. A i tak pod górkę miałyśmy. :evil: :evil: :evil:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
KoNiO
początkujący
początkujący
Posty: 137
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2009, 16:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: KoNiO »

u mnie w klasie na 35 osob jest 9 dziewczyn :P
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W mojej klasie w TL w Białowieży był taki rok, że tych rodzyneczek mieliśmy 11 - jak mi się zdaje nigdy wcześniej i pewnie i później nie było takiej klasy.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Corvus_Corax
początkujący
początkujący
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 18:05
Lokalizacja: ...bym nie był;o)

Post autor: Corvus_Corax »

Jarek pisze:- Wybrałyśmy naukę w technikum leśnym bo w rodzinie mamy sporo myśliwych i stały kontakt z lasem - opowiada Karolina Konopska.
Jarek pisze:I te fajne mundury - dodaje Agata Kubicka.
Jarek pisze:A bywamy na polowaniach i to mnie ciekawi.
Taaa.... a potem przychodzi proza życia i okazuje się że była wielka porażka, bo zamiast iść do liceum "podobał się mundur i polowanie". U mnie w technikum na roku było 3 dziewczyny na ok. 50 uczących się. Na studiach na ok 130-150 osób przez całe studia przewinęło się już ok 25-30 dziewczyn. Kiedy kończyłem studia na pierwszym roku było już pół na pół :shock:
A potem przychodzą ćwiczenia terenowe, albo staż i jest szok....do lasu w adidaskach albo szpilkach (tak to też widziałem) i strach przed wzięciem klupy do ręki bo się żywicą można pobrudzić przy odbiórce.
Mam nadzieję,że bywające na tym forum panie się na mnie nie obrażą, bo z tego co piszą wnioskuję że pracy w lesie się nie boją, a i sam znam kilka dziewczyn, które pracy w lesie się nie bały i terenówek na studiach, ale niestety zdecydowana większość postrzega leśnictwo właśnie przez te mundurki itd...
Swoją drogą znam kilku pracowników LP, którzy załamywali ręce przy wspomnieniach dziewczyn na stażu, a w momencie kiedy usłyszeli że od października przychodzą nowe to już kompletnie mieli wszystkiego dosyć...
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

U mnie na roku na 88osób jest 12 dziewczyn, a pierwszy rok prawie połowę.
nowa
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 26 maja 2009, 17:55
Lokalizacja: Międzyrzecz

Post autor: nowa »

A potem przychodzą ćwiczenia terenowe, albo staż i jest szok....do lasu w adidaskach albo szpilkach (tak to też widziałem) i strach przed wzięciem klupy do ręki bo się żywicą można pobrudzić przy odbiórce. -j.w.

Faktycznie i później się okazuje, że fach wyuczony nie jest odzwierciedleniem wykonywanych zawodów. Ano uczy sie człowiek na błędach :|
Awatar użytkownika
KoNiO
początkujący
początkujący
Posty: 137
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2009, 16:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: KoNiO »

noooo hoho u nas w szkole tak bylo na praktykach 1 klasy jak mialy 1 dzien praktyk to jechaly na szkoke sadzic w adidasach a dziewczyny wypieknione wymalowane i w super ciuchach ... n/c
Awatar użytkownika
Boise
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 16:17
Lokalizacja: Z!

Post autor: Boise »

maverick pisze:U mnie na roku na 88osób jest 12 dziewczyn, a pierwszy rok prawie połowę.
Ciekawe co to za pierwszy rok, bo u mnie w Poznaniu na pierwszym roku, szacując, dziewczyny stanowią jakąś 1/3 całego roku, a to chyba i tak przesadzając :wink:
Ale prawdą jest, że dużo jest wśród nich przypadków, które nie wiadomo co robią na leśnictwie i wybierają się na terenówki w białych sweterkach i pantofelkach. Ciekawe kiedy dotrze do nich, że to nie są studia o kwiatkach i ptaszkach.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Boise pisze:Ciekawe kiedy dotrze do nich, że to nie są studia o kwiatkach i ptaszkach.
Nigdy. One poszły na studia poznać studentów medycyny, prawa i innych intratnych zawodów :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Boise pisze:Ciekawe co to za pierwszy rok, bo u mnie w Poznaniu na pierwszym roku, szacując, dziewczyny stanowią jakąś 1/3 całego roku, a to chyba i tak przesadzając
Tak szacowałem na oko. Ja na IV i miałem na myśli teraz aktualny.
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

A może nie uogólniajcie - u mnie na roku są i dziewczyny, i faceci, którzy się 'nie nadają', boją się, że się pobrudzą itp. W adidasach do lasu każdej płci się zdarza iść, więc proszę, nie szufladkujcie :-)
ODPOWIEDZ