Czytam i oczom nie wierzę

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

RCMP
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 29 mar 2009, 16:58
Lokalizacja: deep forest

Post autor: RCMP »

Sylvan
Sylvan pisze:Coś mi się zdaje, że już nie wiecie o co Wam poszło. Myślę, że powinniście wszyscy wrócić do pierwszej strony i przeczytać wszystko od nowa
Dziękuję Tobie za tą uwagę. W pewnym momencie przestałem czytać ten wątek bo wyszło zupełnie co innego niż miało być.
Pozdrawiam i LEŚNYCH i STRAŻNIKÓW
RCMP
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 29 mar 2009, 16:58
Lokalizacja: deep forest

Post autor: RCMP »

smail7 pisze:Myślę, że należy patrzeć tylko na siebie, nie szukać sytuacji konfliktowych. Musicie pokazywać się medialnie. Generalnie kreować swój wizerunek jako strażników i leśników.
Na przykład jak w linku : http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/orneta/aktualnosci

Czy jako strażnicy powinni angażować się w takie działania?
Filmik z tej akcji można znaleźć na youtube.


Ja osobiście uważam, że tak - powinni angażować się. Ale jest to mój punkt widzenia i podejścia do pełnionej służby.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

To jest jak gdyby obywatelski obowiązek :!: I o ile pamiętam ten kto mógł bez narażania życia swego lub osób trzecich pomóc a nie pomógł, może odpowiadać karnie za nieudzielenie pomocy...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

No wiadomo, że obywatelski obowiązek. I zwykła, ludzka chęć niesienia pomocy bliźnim.
Tylko przy niektórych szefach mogliby by chłopaki zostać ukarani za użycie państwowego sprzętu do ratowania prywatnej własności i obciążeni za zużyte do tego "nie leśnego" pożaru pół litra benzyny.
Mój szef ostatnio, w dobie kryzysu, wypomniał mi, że gasiłem pożar lasu ( całe szczęście, że państwowego, a nie na granicy łąkę np) przy użyciu piany ( bo się już kończy środek pianotwórczy i trza by kupić). "to nie można było samą wodą?" - nie no, do k...y, mogłem przecież też gałązką gasić! - no niektórzy nie pomyślą przed otworzeniem ust :lol:
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
GreenDog2005
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 16 lut 2009, 15:27
Lokalizacja: Polska

Post autor: GreenDog2005 »

Js pisze:
za co bierzecie te średnio 800zł funkcyjnego?
A za co komendantowie posterunków Stl biorą nie mniejsze funkcyjne ?
7 lat jestem komendantem PSL i dostaję 300 zł funkcyjnego.
"Średnio 800 zł funkcyjnego..." :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

GreenDog2005 - to i tak jesteś lepszy, bo ja ponad 10 lat jestem kapslem i dostaję na rąsię 2 stówki funkcyjnego.
A może Js jest prorokiem i od tego roku takie wysokie ( 800zł ) funkcyjne dostawać będziemy? :jupi: :brawo: :jupi:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

GreenDog2005 pisze:Średnio 800 zł funkcyjnego
Skąd się bierze taka informacja? Jak by nie liczył komendant może dostać (na dziś) od 214 do 535 zł (20 do 50% stawki wyjściowej - tak zapisano w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 14 stycznia 2003 r. w sprawie stanowisk, stopni służbowych oraz zasad wynagradzania w Służbie Leśnej). Kogo jeszcze dolicza się do komendantów przy tworzeniu owych "średnich"?
A jeśli chodzi o spór "komu więcej - leśniczemu czy 'kapslowi' " to leśniczy już na starcie ma w owym rozporządzeniu fory bo startuje z pozycji 35% stawki wyjściowej a kończy na 90%. Z tego wynika, że intencją prawodawcy było jednak danie więcej leśniczemu :D
I nie jest zgodne z prawem wyliczanie dodatku funkcyjnego od wysokości pensji. Rozporządzenie podaje, że dodatek jest liczony w procentach stawki wyjściowej.
Inna sprawa, że leśniczym może być osoba:
1) z zaburzeniami psychicznymi, o których mowa w przepisach o ochronie zdrowia psychicznego, lub o znacznie ograniczonej sprawności psychofizycznej;
2) wykazująca istotne zaburzenia funkcjonowania psychologicznego;
3) uzależniona od alkoholu lub od substancji psychoaktywnych,
a strażnik leśny nie. Ten musi być wolny od nałogów i psychiczno-psychologicznych przypadłości.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

delta
początkujący
początkujący
Posty: 133
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 17:15
Lokalizacja: Północ

Post autor: delta »

Js pisze:Strażniku jeden, niech dotrze do Ciebie, że twoją magiczną stałą wartość punktu mnoży się jeszcze przez odpowiedni współczynnik z tych mało sprawiedliwych "widełek płacowych". A czasami w wypadku komendantów daje to znacznie więcej niż w porównaniu do leśniczych.
Tak więc licząc do kupy z tym "małym" funkcyjnym komendant miewa znacznie lepszą pensję od leśniczego.

Wam dawać większe funkcyjne - a przepraszam za co ??
to razem z Toba płacą za skradzione drewno czy jak ?
Jeżeli próbujesz mi coś publicznie insynuować, to radzę też wziąść pod uwagę odpowiedzialność za swoje wpisy.

Js - w moim nadleśnictwie komendant dostaje 250 zł funkcyjnego (a nie 800 zł!!!!). Wstyd mi za takich "leśników" jak Ty - widzisz tylko czubek własnego nosa i uważasz, że Tobie nalezy się wszystko, a pozostałym NIC. Zaczynam podejrzewać, że musiałeś mieć coś na sumieniu, skoro tak psioczysz na SL... I lepiej nie udzielaj się więcej w tym temacie, bo zaczyna brakować Ci argumentów i oraz bardziej się pogrążasz.Pzdr
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Js pisze:Strażniku jeden, niech dotrze do Ciebie, że twoją magiczną stałą wartość punktu mnoży się jeszcze przez odpowiedni współczynnik z tych mało sprawiedliwych "widełek płacowych".
Jeszcze raz powtarzam - nie mnoży się. Rozporządzenie wyraźnie mówi o "procencie od stawki wyjściowej" a nie od płacy zasadniczej...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170036
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:Jeszcze raz powtarzam - nie mnoży się.
potwierdzam w całej rozciągłości. Dodatek to procent od stawki wyjściowej i nic więcej.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ