SGGW

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
myśliweczka
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: piątek 06 lut 2009, 15:32
Lokalizacja: aktualnie wawa

Post autor: myśliweczka »

tu was znalazłam :D a ja już nowy temat założyłam.... otóż czy możecie mi cokolwiek powiedzieć na temat zaocznych studiów? interesuje mnie gospodarka łowiecka i chciała bym zdobyć w tym kierunku doświadczenie. czy taką specjalizacje uzyskam na zaocznych? :help:
delta
początkujący
początkujący
Posty: 133
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 17:15
Lokalizacja: Północ

Post autor: delta »

myśliweczka pisze:tu was znalazłam :D a ja już nowy temat założyłam.... otóż czy możecie mi cokolwiek powiedzieć na temat zaocznych studiów? interesuje mnie gospodarka łowiecka i chciała bym zdobyć w tym kierunku doświadczenie. czy taką specjalizacje uzyskam na zaocznych? :help:

Oczywiście.Zahacz się na magisterkę z łowiectwa.Wielu moich znajomych z roku pisało prace o tej tematyce.Fajnie,że pojawił się ten temat - też skończyłam SGGW. :wink:
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

myśliweczka, a po co Ci taki papier :?:
Tajniaczek

Post autor: Tajniaczek »

Witajcie ja skończyłem tą Szacowną Uczelnie SGGW :D pare lat Temu i uważam że Na Rakowieckiej był wyjątkowy Klimat :wink: a i niestety poziom Młodych kandydatów na leśników też jest duzo niższy niż kiedyś to opinia Profesorów :mg: może sie to porawi w trakcie zdobywania wiedzy Co do prowadzenia dwóch kierunków to najwiekszym problemem były ćwiczenia Terenowe Leśnictwo często wyjeżdżało do Rogowa Najpiekniejsze miejsce na Ziemi :roll:
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

Tajniaczek pisze:Najpiękniejsze miejsce na Ziemi :roll:
Piękno to pojęcie względne a w przypadku Rogowa nawet bardzo względne :lol:
Tajniaczek

Post autor: Tajniaczek »

xhardcorex pisze:Piękno to pojęcie względne a w przypadku Rogowa nawet bardzo względne
Powiem tak na moją opinie mają tutaj duzy wpływ płynny spozywane w "Skarbonce" i oczywiscie Drzewostany, w których pieknie jest pokazane młodym Lesnikom i nie tylko jak Las nie powinien wygladać :mg:
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

Tajniaczek pisze:xhardcorex napisał/a:
Piękno to pojęcie względne a w przypadku Rogowa nawet bardzo względne
Powiem tak na moją opinie mają tutaj duzy wpływ płynny spozywane w "Skarbonce" i oczywiscie Drzewostany, w których pieknie jest pokazane młodym Lesnikom i nie tylko jak Las nie powinien wygladać :mg:
tu się zgadzam w 100%
Idealne miejsce do nauczania na negatywnych przykładach. Zawsze pamiętam jak prof. od hodowli mówił: popatrzcie tu jest tak...tak... tak... Po czym dodawał: ale nie róbcie tak bo to jest źle :D
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

myśliweczka pisze:czy możecie mi cokolwiek powiedzieć na temat zaocznych studiów? interesuje mnie gospodarka łowiecka i chciała bym zdobyć w tym kierunku doświadczenie. czy taką specjalizacje uzyskam na zaocznych?
Obecnie kierunek gospodarka łowiecka jest tylko na jednej uczelni w Polsce: Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Niestety jak dotychczas są to studia dzienne.
http://www.lasypolskie.pl/sekcja-793.html
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Nie zdawałem sobie sprawy, że takowy istnieje. Podejrzewam, ze ciekawy kierunek.
myśliweczka
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: piątek 06 lut 2009, 15:32
Lokalizacja: aktualnie wawa

Post autor: myśliweczka »

dzięki, jednak postawię na SGGW na leśnictwo zaoczne :)
Awatar użytkownika
das0
leśniczy
leśniczy
Posty: 867
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2007, 22:50
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: das0 »

Uczcie się :)
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.
[Oscar Widle]
pinus1001
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: sobota 29 gru 2007, 14:42
Lokalizacja: Polska

Post autor: pinus1001 »

Wszechwładza Panów Nadleśniczych nie ble jaką jest.
Można np. nie uznawać dyplomu SGGW.
Tak to należy rozumieć mając przyzwoicie zaliczona statystykę matematyczną na SGGW- a zwłaszcza jej część zwaną logiką .
A może prof. Dudek i wspomniana wyżej logika są abstrakcją
Nadleśniczy. inzynierowie nadzoru-A.R.Kraków
Poleśniczowie , a przynajmniej ci legitymujący sie dyplomem wyższej uczelni - SGGW
( ich przełożeni absolwenci T.L.)
Przypadek?, nie ten kolor oczu?a może odwieczna zasada że ci po SGGW merytorycznie podchodzący do obowiazkow są .......
Dziwi Mnie fakt niedostrzegania problemu przez naszego Generała.ale to nie jego wina- przecież nie ma dostępu do SILPu , a zwłaszcza do takiego malutkiego programu w ktorym dużo widać. Nie mi maluczkiemu to pojać.
A może sprzątaczka zarzadzajaca tą hołotą po SGGW wskazała by panom inzynierom ich miejsce w szeregu????......
Nie wiem , wiec pytam.
Corvus_Corax
początkujący
początkujący
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 18:05
Lokalizacja: ...bym nie był;o)

Post autor: Corvus_Corax »

To i ja się dopiszę do tego nieformalnego klubu absolwentów SGGW-u :)
zu
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6179
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Roztocze Płd.

Post autor: zu »

absolwentów i studentów;-)
Corvus_Corax
początkujący
początkujący
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 18:05
Lokalizacja: ...bym nie był;o)

Post autor: Corvus_Corax »

Niech będzie że i studentów takżę :D
magda22
początkujący
początkujący
Posty: 195
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 19:02
Lokalizacja: jesteśmy?

Post autor: magda22 »

absolwent SGGW zgłasza sie. co do jakości to z-ca nadleśniczego twierdzi, że po SGGW to filozofowie wychodzą, po Poznaniu praktycy a po Krakowie to tylko do gór się nadają. Dlaczego filozofowie? Bo my dzięki Buchwaldowi (nie umniejszając jego zasług) najwięcej wiemy o dendrometrii i urządzaniu a z reszty to cieniasy jesteśmy..... :?
siwy
leśniczy
leśniczy
Posty: 877
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2008, 11:38

Post autor: siwy »

magda22 pisze:dzięki Buchwaldowi (nie umniejszając jego zasług)
A popatrz skąd są profesorowie którzy napisali podstawowe podręczniki - podręczniki a nie skrypty - dla leśnictwa. 90% to SGGW jedynie prof Mańka z Poznania i może jeczsze dwóch. :shock:
Aliud est facere, aliud dicere
Co innego dotrzyma� s�owa, co innego obieca�
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

siwy pisze:90% to SGGW jedynie prof Mańka z Poznania i może jeczsze dwóch. :shock:
Trochę jesteś w błędzie.
Kubiak, Szymański, Broda,Kędziora,Miś,Puchalski,Szmidt,Podgórski,Kiełczewski-pierwsza książka z entomologii leśnej, :wink:
I to tak na szybko z pamięci...
siwy
leśniczy
leśniczy
Posty: 877
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2008, 11:38

Post autor: siwy »

Myślałem o Hausbrancie, Orłosiu, Ilmużyńskim, Kamińskim, Bernadzkim i Belonie, Żabko-Potopowiczu, Marszałku, Tomanku, Łabędzkim, Nunbergu, i kilku jeszcze. 8)
Aliud est facere, aliud dicere
Co innego dotrzyma� s�owa, co innego obieca�
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Prawda jest taka, że każda z uczelni posiłkuje się podręcznikami swoich wykładowców, a raczej to oni zalecają własne opracowania.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
ODPOWIEDZ