Tegoroczne kłopoty z przetargami w nadleśnictwach

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77786
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Tegoroczne kłopoty z przetargami w nadleśnictwach

Post autor: drwalnik »

... w wielu nadleśnictwach udało się przeprowadzić przetargi na roboty leśne w 2006 roku jeszcze w zeszłym roku, jednak wiele jest nadleśnictw, w których niestety do dzisiejszego dnia ludzie są jeszcze "w drodze" ... szukałem w myślach przyczyn, aż wreszcie znajomy "biuralista" uświadomił mnie, że przecież przetargi odbywają się ramach możliwości finansowych nadleśnictw, a możliwości nadleśnictw są określane przez .... biuralistów w rdlpach, którzy "obcinając" koszty działalności (nie obcinając a wręcz podnosząc tzw. narzuty na utrzymanie jednostek nadrzędnych) nie obcięli niestety zadań gospodarczych zaplanowanych na ten rok ... tutaj powstała klasyczna głupota i arogancja ... zmusza się w ten sposób nadleśnictwa do gnębienia zakładów usług leśnych pod względem finansowym ... nadleśnictwa zobligowano pod strachem wykonania zadań gospodarczych za mniejsze pieniądze ... realnie mniejsze niż w 2005 roku ... i co teraz? oczywiście stracą zule, bo muszą żyć ... zgodzą się na to co dadzą łąskawie Lasy Państwowe ... dla mnie to chory układ ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

drwalnik pisze:dla mnie to chory układ ...
... ano, chory, czas na zmiany, może nowy Generał coś wskóra, ponoć zapowadał ostrzejszy wgląd na finanse ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77786
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... oczywiście kontrole będą dotyczyły głównie leśnictw ... liczenie sadzonek w poprawkach po 5 latach np. ... i rozliczanie w ten sposób sadzenia i protokółów odbioru robót, jak zabraknie kilkunastu sadzonek ... obciążyć leśniczego ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ODPOWIEDZ