Mieszkania zakładowe w Lasach Państwowych .

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
duriel73
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 288
Rejestracja: wtorek 06 gru 2005, 10:50

Post autor: duriel73 »

Maruda714 pisze:Cały czas jestem za jednakowym traktowaniem wszystkich pracowników.
Ja też chcę być potraktowany, dokładnie tak równo, jak pracownice podległego mi działu księgowości. Że co? Że główni księgowi n-ctw już wykupili? To co na moim prywatnym biurku robi pozew o eksmisję?
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

W.W pisze:Mam nadzieję , że to co napisałaś (eś) to odrobinę prowokacyjnie brzmiąca przekora.
No bo jeśli jakiś tam naczelnik w mieście wojewódzkim , gdzie mieszkanie kosztuje kilkadziesiąt tysięcy , kupuje podobne za śmieszne kilka tesięcy to ......... co ? Reguła równych i równiejszych według Ciebie nie obowiązuje ?
przykro mi W.W nie byłu tu ani odrobiny prowaokacji..mówię co myślę..
mówisz że to świńśtwo wykpienie za grosze mieszkanka przez naczelnika? więc w takim dlaczego proponujesz powielanie tego świństwa w wykupie innych mieszkań?? hmm
Maruda714
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 10 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: LUBIN

Post autor: Maruda714 »

Dla zachowania równości wszystkich pracowników, pomimo tego że nie każdy budynek jest w takim samym stanie i położony w idealnym miejscu. Nie jestem zawistna, że ktoś może mieć lepsze. Cały czas chodzi mi o równe traktowanie wszystkich pracowników i nie zmienianie zasad w trakcie gry, jeżeli już zaczęto sprzedaż "niezbędnych wówczas mieszkań" , obecnie zbędnych to chciałabym, aby moje mieszkanie stało się też zbędne, wg zasad manipulacji prawem przez zarządzających.
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

księgowy w LP pisze:leśniczy albo podleśniczy po przejściu na emeryturę miał zagwarantowane w umowie o pracę mieszkanie?????????? tak ma napisane w umowie o pracę?? że jak przejdzie to nadl daje mu mieszkanie??????????
chętnie zoabczę na priw skan owej umowy o pracę..wszelkie dane osobowe mogą być zamazane..ale musiałby by być to skan umowy..
ciągle czekam na umowę o pracę..
Maruda714 masz może coś takiego?? Jeśli tak to podeślij mi proszę na priv..
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

księgowy w LP pisze:mówisz że to świńśtwo wykpienie za grosze mieszkanka przez naczelnika? więc w takim dlaczego proponujesz powielanie tego świństwa w wykupie innych mieszkań??
Bo świństwo, w którym mamy swoją "działkę" nie jest już świństwem tylko wspaniałym interesem :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

piotrk pisze:
księgowy w LP pisze:mówisz że to świńśtwo wykpienie za grosze mieszkanka przez naczelnika? więc w takim dlaczego proponujesz powielanie tego świństwa w wykupie innych mieszkań??
Bo świństwo, w którym mamy swoją "działkę" nie jest już świństwem tylko wspaniałym interesem :)
:D Chętnie bym poświntuszył w tym ważnym życiowo temacie.Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

księgowy w LP pisze:czekam na umowę o pracę...
Te przywilej mieszkania zastępczego po przejściu na emeryturę wynikał raczej z zapisów umowy najmu... :|
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

Glaca pisze:Te przywilej mieszkania zastępczego po przejściu na emeryturę wynikał raczej z zapisów umowy najmu...
więc może być umowa najmu..
tylko że ktoś wyżej wspominał coś o umowie o pracę..hmm
duriel73
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 288
Rejestracja: wtorek 06 gru 2005, 10:50

Post autor: duriel73 »

Nie pamiętam takiego zapisu, ani w umowach najmu, ani w umowach o pracę, a trafiały mi do rąk naprawdę stare papiery.
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

duriel73 pisze:Nie pamiętam takiego zapisu, ani w umowach najmu, ani w umowach o pracę, a trafiały mi do rąk naprawdę stare papiery.
więc skąd takie podejście że po przejsciu na emeryturę należy sie leśniczówka lub mieszkanie??

dzięki Duriel73 :D
Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

Księgowy - te sprawy są opisane w rozporządzeniu dot. spraw mieszkaniowych
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

hmm..może tak..tzn moze napewno tak :D
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

księgowy w LP pisze:więc skąd takie podejście że po przejsciu na emeryturę należy sie leśniczówka lub mieszkanie??
Znikąd. A właściwie to pośrednio ze starego prawa lokalowego. Jak? Mam pewną koncepcję - od razu zastrzegam, ze może być z gruntu fałszywa, ale nosi znamiona prawdopodobieństwa - po ustaniu stosunku służbowego z jakiego wynikał przydział mieszkania służbowego czy też funkcyjnego można się było z niego nie wyprowadzić na zasadzie "bo nie!" Jedynym sposobem na odzyskanie takiego lokalu była eksmisja ale wówczas takowej nie można było wykonać "na bruk". Prawo zabraniało. Eksmitować można było albo do lokalu zamiennego (jeśli stosunek ustał bez winy najemcy) albo do zastępczego (jeśli wina leżała po stronie najemcy). Emeryt odchodził nie ze swojej winy więc eksmisję trzeba było by prowadzić do lokalu zamiennego a ten z definicji nie mógł być w standardzie niższym od lokalu opuszczanego. Przy czym takie czynniki jak odległość do sklepu, przystanku PKS czy szkoły też wchodziły w skład kryteriów "równego standardu". Ponieważ takich lokali LP nie miały - nie prowadzono takowych eksmisji. Prościej było gościa zostawić niż szukać lokalu zamiennego.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Maruda714
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 10 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: LUBIN

Post autor: Maruda714 »

Księgowy przepraszam za tą umowę o pracę, w niej nic nie było (ZŁA INFORMACJA OD MĘŻA). Było w zarządzeniach NDLP na przełomie lat 70-80, w prawach i obowiązkach pracowniczych.
lastel

Post autor: lastel »

księgowy w LP pisze:duriel73 napisał/a:
Nie pamiętam takiego zapisu, ani w umowach najmu, ani w umowach o pracę, a trafiały mi do rąk naprawdę stare papiery.

więc skąd takie podejście że po przejsciu na emeryturę należy sie leśniczówka lub mieszkanie??
Sprawa mieszkań zamiennych uregulowana jest w układzie zbiorowym , który nadal obowiązuje ; mieszkanie zamienne należy się .
komorkowiec7
początkujący
początkujący
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2008, 09:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: komorkowiec7 »

Mam pytanie czy w waszych nadleśnictwach odczuwa się przygotowywanie do sprzedażny mieszkań służbowych, jeśli tak to piszcie, niech wszyscy mają to na uwadze... pozdrawiam
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

Maruda714 pisze:Księgowy przepraszam za tą umowę o pracę, w niej nic nie było
nic nie szkodzi :)..bylem bardzo zdziwiony i bardzo ciekawy jednocześnie :)
dzięki za info :)
lastel

Post autor: lastel »

komorkowiec7 pisze:Mam pytanie czy w waszych nadleśnictwach odczuwa się przygotowywanie do sprzedażny mieszkań służbowych, jeśli tak to piszcie, niech wszyscy mają to na uwadze... pozdrawiam
Niestety nic się nie dzieje . W Warszawie też gdzieś temat utknął . Minister był zajęty CO2 , dyrektor wigilią :D .
lastel

Post autor: lastel »

Przydałoby się zakończyć w starym roku z jeden temat z wielu deklarowanych .
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D Jednak zrobił się z Ciebie nadmierny optymista... nawet ten Twój głos na Niego, w ciemno, na wyrost niewiele, albo nic nie pomógł.Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
ODPOWIEDZ