Ogrzewanie leśniczówki.

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Ogrzewanie leśniczówki.

Post autor: bromarek »

Powolutku zbliża się zima a mnie zainteresował właśnie ten temat. Akurat wczoraj rozmawiałem z kolegą który pracuje w nadleśnictwie leżącym na tym samym równoleżniku co moje i dowiedziałem się, że u niego całkiem inaczej podchodzi się do sprawy niż u mnie. Różnica polega na tym, że u mnie nadleśniczy nie ingeruje w to jaki opał i jakiej jakości leśniczy sypie do pieca, natomiast u niego 100% drewna które zakupuje pracownik n-ctwa podlega sprawdzeniu przez inż. nadzoru oraz ilość i jakość jest kontrolowana przez St.L w leśniczówce, a pracownik mieszkający w prywatnym mieszkaniu musi napisać oświadczenie czym pali i gdzie zakupił. Jak to wygląda u was? Pracownik jest potencjalnym złodziejem czy raczej godnym zaufania?
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2308
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

Stare wraca.
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

U nas 100% sprawdzane przez Inż Nadzoru, dodatkowo każdy leśniczy jest kontrolowany raz w roku pod kątem sprawdzenia ilości zakupionego drewna. Rażąco małe i duże ilości opału muszą być wyjaśniane.....
Obrazek
Awatar użytkownika
kukaburra
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5834
Rejestracja: sobota 01 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Puszcza Zielona

Post autor: kukaburra »

No i na pewno każdy to pijak... Bo każdy pijak to złodziej...
I am not altogether on anybody’s side, because nobody is altogether on my side - Treebeard

Z prawdą jest jak z d... Każdy ma inną i każdy ma swoją... I nie każdy powinien ją pokazywać ;)
Awatar użytkownika
bupalus
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 18 lut 2007, 13:59
Lokalizacja: ...

Post autor: bupalus »

U nas ze 3 lata temu była akcja kontroli Straży i Inża u leśniczych opału i trzeba było pokazywać asygnaty na opał w stodole. Na kancelarie należy sie 6 stosów do tego drugie tyle kupić PKN i prawie starczy.A jak jest rozwiązywana sprawa odpadów po składaniu papierówki? Bo ja czasem podjade przyczepką i sprzątam je i jeszcze mnie inż. pozoru nie złapał. Złapał mnie za to kiedyś jak zbierałem końcówki po kopalniaku obcięte przez przewoźnika. Kazał je odbić powtórnie :D Inżowie są chyba genetycznie modyfikowani
lastel

Post autor: lastel »

bupalus pisze:Na kancelarie należy sie 6 stosów do tego drugie tyle kupić PKN i prawie starczy
Dlaczego nie płaci się za palenie w kancelarii ? Opał to jedno , a obsługa pieca C.O . lub innego urządzenia grzewczego w pomieszczeniu służbowycm to druga integralna część ogrzewania :)
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

lastel pisze:Dlaczego nie płaci się za palenie w kancelarii ?
U nas płaci się, za każdy miesiąc sezonu grzewczego, nie pamiętam jednak, ile jest to dokładnie...... Sprawdzę, to dam znać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Niecałe 50 zł/miesiąc.
Obrazek
lastel

Post autor: lastel »

I bardzo dobrze , niestety u nas nie płacą , dlaczego ? w jednych LP . Podobnie należy się domagać zapłaty za koszenie trawnika i pielęgnację nasadzeń , tak jak przy biurze nadleśnictwa , za wywóz śmieci , udział kancelarii w zużyciu wody i w wywozie szamba .
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105236
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

bupalus pisze:Inżowie są chyba genetycznie modyfikowani
Nie. Oni po prostu muszą udowadniać swą przydatność... Ponieważ w celowym działaniu nie da się tego wykazać podejmują zadania bezcelowe. Na szczęście nie wszyscy. Moi są ok. Poza faktem, że jest ich dwóch...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

lastel pisze:Opał to jedno , a obsługa pieca C.O . lub innego urządzenia grzewczego w pomieszczeniu służbowycm to druga integralna część ogrzewania
dlatego kancelarie powinny byc poza miejscem zamieszkania..i wtedy jak najbardziej zgodzę się..obsługa pieca, palenie itd itp powinno być jakoś uregulowane..
w innym wypadku nie widzę powodów aby płacić za obsługę pieca, skoro w momencie podkładania do niego ogrzewasz również swoje mieszkanie..
pozdrowienia :wink:
lastel

Post autor: lastel »

księgowy w LP pisze:za obsługę pieca, skoro w momencie podkładania do niego ogrzewasz również swoje mieszkanie..
pozdrowienia
Bo nie jestem zatrudniony jako palacz pmieszczeń służbowych nadleśnictwa :)
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

lastel pisze:Bo nie jestem zatrudniony jako palacz pmieszczeń służbowych nadleśnictwa
w takim razie..wyjście jest jedno :D , no może dwa :lol: ..
dwa piece i dwie osobne instalacje grzewcze..jeden/jedna do ogrzewania mieskzania, drugi/druga do ogrzewania pomieszczeń służbowych..(i najlepiej w dwóch różncyh miejscach :wink: ) wtedy jak najbardziej..
ajak nie..to jeden piec..i papierki w których będziesz wyliczał ile wrzuciłes do pieca ogrzewająć leśniczówkę a ile ogrzewając kancelarię :D, czujnik ogrzewania i norma jaka jest ptrzebna do ogrzewania danego pomieszczenia i na koniec miesiąca rozliczanie :D
wtedy jak najbardziej..płacenie za ogrzewanie :)

poza tym koledzy leśnicy..nie wpadajmy w paranoje..
niedługo wyjdziecie z inicjatywą płacenia :D za przekręcanie klucza w kancelarii bo przecież nikt z Was nie jest klucznikiem ani stróżem aby otwierać pomieszczenia służbowe, wycieranie kurzów/kurzy (jak zwał tak zwał :D ) bo nikt nie jest sprzątaczką, koszenie trawki wokół leśniczówki bo przecież nikt z Was nie jest ogrodnikiem i to nie jego teren, zrywanie jabłek w ogrodzie bo przecież to na terenie nadleśnictwa i nie jet moje, no chyba że posadziłeś sam to należy to zgłosić i płacić dzierżawę za grunt na któym rośnie owa jabłonka..
ludziska kochane..czy nie zaczynacie juz wymyślać?? za co jeszcze każecie sobie płacić :lol: :?: :P
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105236
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

księgowy w LP pisze:wycieranie kurzów/kurzy (jak zwał tak zwał :D ) bo nikt nie jest sprzątaczką
No za sprzątanie kancelarii to ryczałt już bierzemy.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

Księgowy - nie opuszczaj nas !!! Też mam czasami dość tego pisania i czytania...ale czasem dobrze jest spytać Księgowego np. ile tam w skarbonce? Jak tam sytuacja w skali makro? Więc :spoko:
Awatar użytkownika
Sylvia
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1181
Rejestracja: środa 21 lis 2007, 09:41
Lokalizacja: Que?

Post autor: Sylvia »

tomcat411 pisze:Księgowy - nie opuszczaj nas ! Też mam czasami dość tego pisania i czytania...ale czasem dobrze jest spytać Księgowego np. ile tam w skarbonce? Jak tam sytuacja w skali makro? Więc
Przyłączam się, Księgowy w LP, więcej dystansu i pisz dalej :).
Zdrowy rozsądek i do przodu.
Związki na Powązki.
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36432
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Jakiej kancelarii ?? Lesniczówka to mieszkanie służbowe. Niech mi ktoś pokaże, że w umowie o mieszkanie wyodrębniono kancelarię :) a jak w prywatnych jest ?? :wink: na ganeczku, na ganeczku :lol: A w obu wypadkach na psy trzeba najbardziej uważać :P
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

skumbria pisze:Lesniczówka to mieszkanie służbowe. Niech mi ktoś pokaże, że w umowie o mieszkanie wyodrębniono kancelarię
Nie jest liczona do metrażu...... Masz obowiązek udostępnienia kluczy i dostępu osobie zastępującej, nie masz wpływu na zagospodarowanie wnętrza, itp, itd....
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105236
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

skumbria pisze:Niech mi ktoś pokaże, że w umowie o mieszkanie wyodrębniono kancelarię
Oczywiście, że wyodrębniono. Jeśli nie wyodrębniono nie ma podstaw do odliczenia za prąd zużywany w kancelarii, nie ma podstawy do opału na ogrzanie kancelarii, nie ma podstawy do ryczałtu za sprzątanie kancelarii, nie ma podstawy... No do niczego nie ma podstawy.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36432
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

A jak jest zlokalizowana jak miejsca nie ma, bo metraż x członki rodziny , to i tak prawie za mało choćby to lesniczówka była, a co dopiero prywatne u teściów kątem np. ?? :wink:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
ODPOWIEDZ