Pozyskanie drewna

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Samuel
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 19 sie 2008, 16:07
Lokalizacja: Lipka

Pozyskanie drewna

Post autor: Samuel »

Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć, ile drewna można pozyskać z przecinki(nie wiem czy dobrze to określiłem, chodzi mi o pozyskanie drewna z młodych drzewostanów dla zrobienia miejsca na wzrost) w stosunku do pozyskania z drzewostanu dojrzałego?
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Może źle zrozumiałem. Z tego co wiem użytki przedrębne dają często 50% całej masy z drzewostanu. A drzewostan dojrzały do wyrębu następne 50%.
Samuel
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 19 sie 2008, 16:07
Lokalizacja: Lipka

Post autor: Samuel »

Oto mi właśnie chodziło, dzięki
Awatar użytkownika
revierforster
leśniczy
leśniczy
Posty: 759
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 16:30
Lokalizacja: Poland

Post autor: revierforster »

Z tego co wiem użytki przedrębne dają często 50% całej masy z drzewostanu. A drzewostan dojrzały do wyrębu następne 50%.
Chyba że mamy do czynienia z jakimś negatywem albo takim Przedborzem...
"Grzeczność aż do stóp szafotu"

Otto von Bismarck
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Nie mówmy o skrajnościach... :wink:
:]
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Samuel pisze:Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć, ile drewna można pozyskać z przecinki(nie wiem czy dobrze to określiłem, chodzi mi o pozyskanie drewna z młodych drzewostanów dla zrobienia miejsca na wzrost) w stosunku do pozyskania z drzewostanu dojrzałego?
Sprecyzuj pytanie. Interesuje Cię jeden zabieg (wejście) czy wszystkie razem do wieku rębności? Jeśli jeden zabieg, to w jakim wieku, jaki gatunek drzewa, jakie warunki siedliskowe? Dla przykładu powiem, że w sośnie w wieku około 25 lat na siedlisku Bśw może to być (operatowo) 9 m3 z 65 m3 będących na hektarze - 14%, w sośnie w wieku 80 lat na siedlisku Bśw może to być (operatowo) 10 m3 z 207 m3 będących na hektarze - 5%. Wartości te są zróżnicowane w zależności od czynników zawartych w moim pytaniu, również od intensywności zabiegu. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie.
Obrazek
Samuel
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 19 sie 2008, 16:07
Lokalizacja: Lipka

Post autor: Samuel »

Już dostałem odpowiedź, ale chodziło mi o wszystkie razem do wieku rębności.
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Dostałeś odpowiedź uśrednioną, każdy drzewostan ma inne dane wyjściowe i końcowe. Tego typu pytanie musi być rozważane dla każdego typu drzewostanu oddzielnie.
Obrazek
Samuel
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 19 sie 2008, 16:07
Lokalizacja: Lipka

Post autor: Samuel »

Otrzymałem odpowiedź taką jaką oczekiwałem, jestem kompletnie zielony w tych tematach, więc na razie nie potrzeba mi szczegółowej wiedzy
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Samuel pisze:więc na razie nie potrzeba mi szczegółowej wiedzy
Nie ma prawdziwej wiedzy bez prawdziwych danych.......................
Obrazek
mular
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 19 lip 2009, 12:47
Lokalizacja: Warszawa/Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: mular »

Mam pewien problem i dotyczy on pozyskania.
Jakiś czas (raczej dłuższy niż krótszy) męczę się ze sprawozdaniem z przedmiotu organizacja użytkowania zasobów leśnych. Dlaczego się męczę? Wykonanie tego sprawozdania (nie tylko w mojej opinii) jest niemożliwe dla osoby nie związanej zawodowo z LP. Pytania dotyczą danych które znajdują się w szafach nadleśnictw i jeśli kierownik nie wyrazi zgody nie mam do nich dostępu. Proste i logiczne - brak danych = brak pracy. Podejmuje zatem próbę umieszczenia w mojej pracy danych zbliżonych do tych które znalazłbym w owych szafach gdybym miał do nich dostęp. http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/bartoszyce - tego nadleśnictwa danych potrzebuje. Tutaj pojawia się kolejny problem - jakie do diabła mają to być wartości? Nikt tych danych mi nie udostępni zwłaszcza teraz gdy mają tam jakąś kontrolę.
Gdyby ktoś miał wiedzę ochotę i czas to proszę zerknąć tu: http://www.wrzucaj.com/pobierz.php?a=99 ... 4560e56d6a to plik Excel do pobrania (bardzo mały 38Kb) Tak wygląda sprawozdanie.
może przez tego posta uda mi się zebrać trochę informacji dzięki którym zakończę tą farsę.
Z góry DZIĘKUJĘ.
Ciągle się uczę...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105234
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

mular pisze:Gdyby ktoś miał wiedzę ochotę i czas to proszę zerknąć tu: http://www.wrzucaj.com/po...3a31a4560e56d6a
Chciałbym to zobaczyć ale widzę tylko

Kod: Zaznacz cały

Invalid download link.
:(
Bez informacji czego szukasz (szczegółowo) trudno cokolwiek doradzać (nawet ogólnie)...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

mular
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 19 lip 2009, 12:47
Lokalizacja: Warszawa/Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: mular »

Racja chciałem za dobrze (zbyt uprościłem pobieranie pliku) http://www.wrzucaj.com/992397 to powinno działać.
Ciągle się uczę...
ODPOWIEDZ