Brak relacji w bazie danych

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

sp5 pisze:Dane w SILP nie są poufne ale dane osobowe należy chronić
może nie są poufne ale w pewnym sensie stanowią wartośc firmy..jak i jeszcze pare innych rzeczy..i nie wszystko powinno wychodzić na zewnątrz..
nawet spółki giełdowe, ktore mają obowiązek wykonywania wszelkich raportów i sprawozdań nie publikują wszystkiego..
sp5 pisze:Chodziło mi też o to ze jak ktoś wyciąga dane bezpośrednio z tabe SILP tworząc własne kwerendy i raporty to ma dostęp do wszystkich danych a nie wybranych. Jest to swego rodzaju błąd.
z tym się zgodzę..jest to błąd..bo skoro użytkownikowi ucina się dostęp przez autoryzacje do pewnych modułów i informacji w SILPie i Raportach to nie powinien mieć dostępu przez Accessa i ODBC..po prostu brak logiki..
bo jeśli mogę sobie to wszystko wyciągnąć Accessem to po niepotrzebne mi są raporty i SILP :D
sp5
początkujący
początkujący
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 06 lis 2007, 16:47
Lokalizacja: lp

Post autor: sp5 »

księgowy w LP pisze:bo jeśli mogę sobie to wszystko wyciągnąć Accessem to po niepotrzebne mi są raporty i SILP
Ja wyciągam EXcelem, accesem też próbowałem układanie kwerend podobne, ale potem jest to dla mnie trochę trudne. Excelem chyba jest łatwiej. Ale nie o to mi chodzi własne raporty zankomicie uzupełniaja te silpowskie. Poza tym warto je tworzyć gdy te dane są wyciagane regularnie po prostu jest to dosc czasochłonne.
tom
ODPOWIEDZ