Proszę o pomoc!!!

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jarekh5
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 19:34
Lokalizacja: Mazowieckie

Proszę o pomoc!!!

Post autor: jarekh5 »

Witam.
Proszę o poradę w następującej sprawie. Około 10 lat temu kupiłem działkę budowlaną.Właściciel podzielił działkę na 2 części na jednej sie pobudował, a druga część ja kupiłem. Gdzieś po około 2,3 latach Urząd Gminu przekształcił mi działkę budowlaną, na działkę leśną .Na działce jest kilkanaście drzew. Działka jest przy ulicy , media w pobliżu ....wokoło sąsiedzi,a ja po środku z tym niby lasem. W zeszłym roku ze względów bezpieczeństwa domostw sąsiadów chciałem wyciąć te drzewa (Sosny mają około 50-60 lat). Leśniczy nie pozwolił twierdząc, że te drzewa chroni Ustawa o Lasach Państwowych.....

Moje pytanie: Czy urząd gminy miał prawo przekształcić mi działkę i co dalej mam zrobić, chce aby to była działka budowlana.

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Urząd miał prawo. Co zrobić opisuje np. "Murator". Także "INFOR.PL" pisał o tym, ale bardziej w kontekście zmiany z gruntu rolnego na budowlany. Dodatkowo można poczytać też w archiwach "Gazety Podatkowej" ale to tylko ewentualnie jako dodatek.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Chrobry
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1048
Rejestracja: piątek 03 mar 2006, 19:12
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: Chrobry »

Jest jednak z tym "miał prawo" pewien myk - musiał to zrobić z klasyfikatorem gruntów i mierniczym, a te czynności muszą być wykonywane w porozumieniu z właścicielem. Trzeba byłoby jeszcze sprawdzić czy wcześniej był to teren rolniczy i dokładnie jaki, czy ew. Ls? Od tego zależeć będzie kwestia odwołania i zmiany decyzji. Zamiany na Rb (siedliskową działkę.
ODPOWIEDZ