Kto i jaką kupił nieruchomość - ujawnić czy nie?

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105100
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

lastel pisze:Wy jak dostaliście mieszkania , to możecie machać , My nie możemy sobie na to pozwolić.
I już cię kurde nie lubię. Nie rzucaj oskarżeń na ślepo i tam gdzie ci sie wydaje, że coś sie rusza. Akurat ja mieszkania za frajer nie dostałem. Kiedy (teoretycznie) mogłem kupić bo nie byłem w SL - nie było przeznaczone do sprzedaży. Kiedy powołano mnie do SL - okazało się, że mieszkanie jest do sprzedaży ale ja nie mogę kupić bo jestem w SL. Taki to ze mnie beneficjent systemu sprzedaży mieszkań w LP. Paragraf 22 na żywo :)
Ale widzisz, jakoś nie wierzę żeby można było cokolwiek zmienić metodami, które ty proponujesz. Przede wszystkiem pamiętaj: nie sra sie bezkarnie do własnego gniazda.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
WH 33XY
leśniczy
leśniczy
Posty: 619
Rejestracja: piątek 29 cze 2007, 14:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: WH 33XY »

lastel pisze:Nie będę wytykał palcem , kto miał wspierać ten temat .
Jeszcze raz powtórzę ,że tu chodzi o mechanizm wadliwy , nie o konkretne osoby .
WH 33XY pisze: Przyznaję! Rozumiem was. ZASADY SPRZEDAŻY MIESZKAŃ TO BRAK ZASAD, CHYBA ŻE CYT. KLASYKÓW PIĘŚĆ STANOWI PRAWO! Dyrektor ani żaden ministerialny święty nie oprze tego na paragrafach, bo w jaki sposób zmierzyć widzimisię decydentów?
Panowie Piątkowski i Pigan! Dłużej nie zdzierżę robienia z siebie małpy w tym temacie. Absolutny brak rzeczowych argumentów.

P.S. lastel, masz moje wsparcie! Zadowolony?
:idea: Przyznać się, że firmowany swoją osobą mechanizm jest wadliwy to popełnić samobójstwo w świetle jupiterów - jedyne wytłumaczenie starczego (przepraszam za określenie) uporu :oops:
to mówię ja - WH
komorkowiec7
początkujący
początkujący
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2008, 09:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: komorkowiec7 »

Ważne, że temat jest powszechnie komentowany, może wreszcie publikacje na ten temat spowodują krok do przodu, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36286
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

WH 33XY pisze:Przyznać się, że firmowany swoją osobą mechanizm jest wadliwy to popełnić samobójstwo w świetle jupiterów - jedyne wytłumaczenie starczego (przepraszam za określenie) uporu
czy odkręcanie kota ogonem to twe zadanie ?? Lastel ma racje wadliwość jest w tym systemie, a upór tkwi u innych . Pytanie dlaczego ??
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
komorkowiec7
początkujący
początkujący
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2008, 09:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: komorkowiec7 »

Wiadom dlaczego, aby inni nie byli swiadomi co góra posiada....
lastel

Post autor: lastel »

Ale widzisz, jakoś nie wierzę żeby można było cokolwiek zmienić metodami, które ty proponujesz. Przede wszystkiem pamiętaj: nie sra sie bezkarnie do własnego gniazda.
_________________
I znowu mnie straszysz . Jak znasz inne metody skruszenia betonu , to mi podaj ,chętnie skorzystam . :(
WH 33XY pisze: Przyznać się, że firmowany swoją osobą mechanizm jest wadliwy to popełnić samobójstwo w świetle jupiterów - jedyne wytłumaczenie starczego (przepraszam za określenie) uporu
I na tym polega demokracja , że każdemu wolno mówić co mu się podoba i nikt się nie obraża , nie straszy sądem . Całe szczęście percepcja umysłowa i zdolność logiczego myślenia nie zależy od wieku . Z tym się treba urodzić lub nie :D .
Jak wyżej , masz inne konkretne propozycje , podaj :)
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36286
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

piotrk pisze:Przede wszystkiem pamiętaj: nie sra sie bezkarnie do własnego gniazda.
bystry jesteś :wink: lastel próbuje własnie posprzątac, a najpierw poszukał, kto to zrobił :lol: troche cuchnie jakby i z dywanem trudno to zwinąć :wink:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
Godfryd
leśniczy
leśniczy
Posty: 708
Rejestracja: środa 28 cze 2006, 12:24
Lokalizacja: Goście, goście

Post autor: Godfryd »

Ciekawym czy wuha coś tam zderzył się ze ścianą, czy spadł ze schodów Wawelskiej. Bodaj ostatnia nadzieja dyrektorstwa uległa mocy rozumu. Dalszy upór dyrektorów może oznaczać jedno - jego brak zaufania do podwładnych. Faktycznie, protekcjonizm koneksje na szczytach dopusciły do stołków osoby , których nie zapytałbym nawet o drogę 8) Tylko czyja to zasługa?
Bóg jest o wiele większy niż Godfryd malutki :)
lastel

Post autor: lastel »

Szkoda Skumbria ,że tak mało wydobyliśmy spod dywanu :)
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36286
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Oj szkoda :roll: A jakby , to i tak przerobią , takie to udzielne księstwo te LP :wink:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
komorkowiec7
początkujący
początkujący
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2008, 09:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: komorkowiec7 »

To prawda, ale że jeszcze chwilowo udzielne Kięstwo,
bo ludzie na dole wszystko widzą i nie pozwolą na taką niesprawiedliwośc,
wcześniej czy pózniej, musi dojśc do naprawy polityki LP TAK DALEJ BYĆ NIE MOZE
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Tak czy inaczej i tak pewnie do tego dojdzie. To zapewne tylko kwestia czasu. Tutaj czy też gdzieś w innym miejscu.
komorkowiec7
początkujący
początkujący
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2008, 09:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: komorkowiec7 »

Jarek pisze:Tak czy inaczej i tak pewnie do tego dojdzie. To zapewne tylko kwestia czasu. Tutaj czy też gdzieś w innym miejscu.
Ja też tak myślę tylko sprawa musi byc bardziej i to bardziej nagłośniona......bo bez tego raczej sie nie obejdzie.
lastel

Post autor: lastel »

komorkowiec7 pisze:Ja też tak myślę tylko sprawa musi byc bardziej i to bardziej nagłośniona......bo bez tego raczej sie nie obejdzie.
Niestety leśnicy są potwornie zastraszeni . Jak im wytłumaczyć ,że terror komunistyczny skończł się . W lasach też muszą sie skończyć rządy autorytarne . Musimy to wymusić dla naszego wspólnego dobra .
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105100
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

lastel pisze:Niestety leśnicy są potwornie zastraszeni . Jak im wytłumaczyć ,że terror komunistyczny skończł się . W lasach też muszą sie skończyć rządy autorytarne . Musimy to wymusić dla naszego wspólnego dobra .
Złą diagnozę postawiłeś na samym początku. To nie sprawa "komunistycznego terroru" a "autorytarne rządy" to nie jest jego następstwo. To po prostu realia ekonomiczne. Większość leśników pracuje w okolicy gdzie innego zatrudnienia nie ma. Duża grupa nie ma szans na jakiekolwiek inne miejsce zamieszkania. Łatwo jest więc szefom każdego szczebla tak właśnie rządzić. A autorytaryzm w firmach, które absolutnie nie mają komunistycznej proweniencji jest jeszcze gorszy niż u nas w LP. Pracujesz w owych firmach bez opłacania nadgodzin, za najniższą możliwą stawkę i każda próba powalczenia o swoje prawa może skończyć się (i najczęściej kończy) "zieloną trawką".
Autorytarne zarządzanie jest tak kuszące, że jeżeli tylko pojawi sie możliwość na pewno wykiełkuje i będzie się znakomicie rozwijać. Zresztą obecne zakusy rządzących (lobowanych skutecznie przez pracodawców) na zmiany w Kodeksie Pracy jeszcze zwiększą uprawnienia pracodawców i odbiorą resztki praw pracownikom. I proste zdanie "Panie X, nie ma ludzi niezastąpionych" będzie najskuteczniejszym bodźcem motywacyjnym...
A w lasach każda następna ekipa obsadzająca stołki od najwyższego do najniższego naprawdę woli czerpać profity osobiste z tego co zastała niż cokolwiek zmieniać. Bo po co? Inni się na tym dorobili to dlaczego teraz MY sie mamy nie dorobić? Taka już natura człowieka i tego nie zmienisz. TKM będzie kwitł i wydawał owoce nadal. Nawet 100 lat po upadku komunistów.
Nota bene chciałbym zobaczyć co by sie stało gdyby z dnia na dzień ciebie i tobie podobnych awansować na odpowiednio wysokie stanowiska abyście mogli wprowadzić w czyn te idee, o które walczycie.
I jedno ważne stwierdzenie na koniec - nie jestem za tym aby tak jak jest dalej się w LP przędło. Przeciwnie, całym sercem jestem za tym aby tobie i tobie podobnym sie powiodło. Tylko znając ułomności ludzkiej natury a także wielość powiązań w naszym kraju po prostu w takie zmiany nie mogę uwierzyć.

PS. Jako przykład "daremnych żalów" i "próżnego trudu" niech ci drogę oświeci wątek "Nurzec"
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

lastel

Post autor: lastel »

piotrk pisze: To po prostu realia ekonomiczne. Większość leśników pracuje w okolicy gdzie innego zatrudnienia nie ma. Duża grupa nie ma szans na jakiekolwiek inne miejsce zamieszkania. Łatwo jest więc szefom każdego szczebla tak właśnie rządzić.
Jak to nazwać , mobbing, szantaż , znęcanie się . Mialem kiedyś do czynienia z menadżerem firmy z Holandii . Było to spotkanie z pracownikami firmy . przez dwie godziny jego występu starał się przekonać wszystkich do siebie , do swego kierunku zarządzania , do koncepcji rozwoju firmy . Mówił po angielsku , nie wszyscy go rozumieli bezpośrednio , nie wspomnę że wszyscy byli na ty . po dwóch godzinach byłem naprawde pozytywnie nakręcony , wszyscy wokół mnie również , a było to około 200 osób . Więc jak się chce można wyartykułować swoje zamierzenia .
Jest takie polskie powiedzenie , że głupi mówi co wie , a mądry wie co mówi . :)
sp5
początkujący
początkujący
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 06 lis 2007, 16:47
Lokalizacja: lp

Post autor: sp5 »

lastel pisze:Niestety leśnicy są potwornie zastraszeni . Jak im wytłumaczyć ,że terror komunistyczny skończł się . W lasach też muszą sie skończyć rządy autorytarne . Musimy to wymusić dla naszego wspólnego dobra .
Winny jest system. Powoli się to zmienia bo na pracę nie czeka już 20 ludzi za bramą. Czasem nikt nie czeka, bo nie są to jakieś rewelacyjne warunki. To wymusi lepsze traktowanie pracowników. Nie ma lepszej metody. Jeżeli zachwiana jest równowaga miedzy popytem na pracę a jej podażą to autorytaryzm jest normalnym zjawiskiem. Jest to gra rynkowa tak jak przy innych towarach. Podobnie jest z pieniadzem, który również jest towarem, a nie każdy to sobie uswiadamia.
tom
Awatar użytkownika
WH 33XY
leśniczy
leśniczy
Posty: 619
Rejestracja: piątek 29 cze 2007, 14:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: WH 33XY »

sp5 pisze:Winny jest system.
:wink: wasz guru nazywał to UKŁADEM :lol: :lol:
to mówię ja - WH
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105100
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

sp5 pisze:To wymusi lepsze traktowanie pracowników.
Obawiam się, że przy prędkości przesyłania informacji pomiędzy komórkami czuciowymi a centrum nerwowym a także prędkości działania centrów decyzyjnych w mózgu, może okazać się, że nie ma już kogo lepiej traktować...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

lastel

Post autor: lastel »

Nikt nie chce ujawnić żadnych informacji w tym temacie . Co my jesteśmy drugim kościołem ?
ODPOWIEDZ