Normalność??? nieee nie nie... to nie LP

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Normalność??? nieee nie nie... to nie LP

Post autor: księgowy w LP »

tak czasami zastanwiam się kiedy wreszcie ktos normalny zrobi porządek w LP..hmm..kiedy skończy sie populizm i polityka a sprawy lasu i ludzi w nim pracujących znajdą sie na pierwszym miejscu..czy ktoś normalny wreszice zauważy ile kasy jest marnotrawione i przejadane przez malo efektywną strukturę i cały ten bajzel jakim są RDLP..hmm..kiedy wreszcie polityka i związki przestaną sterować czymś czym nie powinni się zajmowac..
ogólnie rzecz ujmując jak dlugo jeszcze bedzie taki syf w LP..bądź co bądź firmie (tak tak niektórzy panowie leśnicy..FIRMIE a nie prywatnym folwarku), która mogłaby działac preżnie i sprawnie gdyby nie stare pierdziele na stołkach którzy przyzwyczaili sie do swoich posadek i dystynkcji i wymieniają sie stanowiskami wraz ze zmianą ekipy rządzącej..
chory kraj i chore podejście do zarządzania (niektorzy madrzy z dyrekcji (właczając nadleśniczych) nie maja zielonego pojecia co to jest..bo wychodzą z załozenia ze jak jest tu cytat "po szkole leśnej" to pozjadali wszystkie rozumy..
Awatar użytkownika
Striełok
początkujący
początkujący
Posty: 96
Rejestracja: wtorek 22 sty 2008, 16:16
Lokalizacja: WKL

Post autor: Striełok »

To ja spytam inaczej: dlaczego wielu z tych geniuszy na kierowniczych stanowiskach nie potrafi posługiwać się narzędziami informatycznymi, z których na codzień korzystają ich podwładni i w takim razie w jaki sposób monitorują pracę własnych jednostek?
murzasihle
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 486
Rejestracja: niedziela 25 lis 2007, 10:37
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: murzasihle »

Striełok pisze:na kierowniczych stanowiskach nie potrafi posługiwać się narzędziami informatycznymi, z których na codzień korzystają ich podwładni
To proste.
Po to mają "matołków" od roboty, żeby za nich zasuwali.
Szefy mają umieć egzekwować i tyle. Magiczne słowo.
Oczywiście ironizowałem.
Obrazek
iwanow
leśniczy
leśniczy
Posty: 928
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 15:14
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: iwanow »

Co się czepiacie? Dzisiaj przy obiedzie oglądałem NG i tam mówili, że jak Egipcjanie budowali piramidę Hej-hopsa to zarządzających było dziesięć razy więcej niż robotników. Czyli LP to chyba nowoczesna firma (wg standardów staro-egipskich).
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

hehe..no tak nowoczesna..ze wszystkimi standardami panującymi w starozytnym egpicie :lol:
lastel

Post autor: lastel »

Okazuje się ,że Balcerowicz ma rację . Nie da się naprawić pociągu w biegu . Tylko należy go zatrzymać i zacząć od nowa . Księgowy ty pwinienieś rozumieć o co chodzi :)
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

rozumiem rozumiem :lol: ..pytanie tylko kto stanie na torach i go zatrzyma..
smiem twierdzic ze wielu polrgnie na torchach zanim ta maszyna ze stali sie zatrzyma :)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77790
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... moja rada Księgowy ... normalności raczej szukaj poza lasami państwowymi ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

dziekuje za rade..napewno skorzystam :)
Awatar użytkownika
Chrobry
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1048
Rejestracja: piątek 03 mar 2006, 19:12
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: Chrobry »

Striełok pisze:To ja spytam inaczej: dlaczego wielu z tych geniuszy na kierowniczych stanowiskach nie potrafi posługiwać się narzędziami informatycznymi, z których na codzień korzystają ich podwładni i w takim razie w jaki sposób monitorują pracę własnych jednostek?
A widziałeś e-learning dla n-czych, ich z-ców i g-księgowych? Tam jest odpowiedź na Twoje pytanie. Ubaw miałem po pachy gdy podejrzałem fragment zajęć: było coś w takim stylu:
Wchodzi nadleśniczy do pana Czesia i prosi by mu z hurtowni wyciągnął dane dla niego i bodaj rdLP dane o jakich kosztach. No i po tym pytaniu od n-czego pan Czesiu pokazuje jak należy te dane wydobyć z naszego systemu komputerowego. Paranoja, po co taki kretyński kurs dla n-czego, on i bez tego wie, że ma iść do p. Czesia by mu to wyciągnął z systemu. Od tego ma właśnie pana Czesia.
Jeśli to zagląda ktoś od e-lerningu w LP to niech się zgłosi do liderów edukacji leśnej społeczeństwa w LKPach na przeszkolenie jak się prowadzi edukację (nawet jeśli ma być dowcipnie).
ODPOWIEDZ