Do Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
leszek_tax
początkujący
początkujący
Posty: 147
Rejestracja: środa 25 lis 2009, 17:30
Lokalizacja: podkarpackie

Do Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: leszek_tax »

Konferencja w Rogowie 16-17 kwietnia, jako preludium do Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024 -

W preambule do Zielonego Ładu w zaczyna się od straszenia: Covidem, zmianą klimatu, zagładą gatunków. Następnie przechodzi się do ratowania ludzkości.
Podobnie skonstruowana była większość prezentacji w trakcie konferencji w Rogowie, z której postulaty mają pójść do Pani Ministry na Ogólnopolską Naradę o Lasach.
Najpierw pokazuję na podstawie publikacji zagranicznych jak wielkie jest wymieranie gatunków na naszej planecie, Później okazuje się, ze głównie się to dzieje w Amazonii, żeby na koniec stwierdzić, że pozostawienia bez użytkowania 20% PGL LP zbawi Świat.

NA konferencji Pan Antoni Kostka, przedstawiciel ekologów w naszym rządzie, bo tylko tak to można ująć, właściwie wszystkim w zielonych mundurach pokazał "fach". I wprost użył TKM.

Oczywiście dołożono do tego parę obiektywnych prezentacji, żeby jakoś to wyglądało.
A na koniec Pani Naczelnik z GDLP wraz z przedstawicielem ekologów utworzyła wnioski z konferencji mówiące, że dotychczasowe leśnictwo względem ochrony przyrody było złe (można użyć "niewystarczające", ale nie zmieni to faktu) i należy je zmienić. Oczywiście nieliczni na sali mieli kilka chwil na zapoznanie się z nimi i wniesienie uwag, ale czasu na to było niewiele. Właściwie to jest mi wstyd, że brałem w tym udział.
Trochę to wyglądało, jak publiczne kajanie się przestępców w komunistycznych Chinach. Pewnie teraz już nie będą pluć na zielone.

Konferencja okazała się na koniec jedną wielką manipulacją i posłużyła jedynie i wyłącznie do legitymizacji wniosków od środowiska leśnego, które przedstawiciel ekologów w rządzie zawiezie do Warszawy do Pani Ministry.
A Pani Ministra, jak "płachtą na byka", będzie machała nimi przed nosem wszystkich leśników.
Na konferencji było z 200 osób, większość nie doczekała do wniosków, ale i tak pani Ministra będzie mogła powiedzieć, że środowisko leśne samo chce się oczyścić i dąży do zmiany minionych wypaczeń. Starzy powinni pamiętać podobne teksty z PRL.

Podpis:
Partyzant (mam nadzieję, że nie ostatni) ukrywający się po lasach, którego Pan Antoni Kosta (główny strateg ekologów) w trakcie konferencji obiecał wyłapać.
Chyba nie rozumie, że jesteśmy przekornym Narodem.
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33824
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: góral bagienny »

Kapłani pchają się do rządzenia, a to zawsze, prędzej czy później, kończy się jednako. Wolałbym żeby to było prędzej, skoro wolą ludu i siłą manipulacji do władzy zaczęli się dopychać. Że tak się stanie to jednak oczywiste.
Już mogliby w swych zdobytych brudną bronią propagandy gabinetowych kanciapach wymalować motto z Borowskiego:
ZOSTANIE PO NAS ZŁOM ŻELAZNY
I GŁUCHY, DRWIĄCY ŚMIECH POKOLEŃ
Panie Antonii Herhorze Kostka, tu jestem! Łap mnie! :P
BEREK!!!
:twisted:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
leszek_tax
początkujący
początkujący
Posty: 147
Rejestracja: środa 25 lis 2009, 17:30
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: leszek_tax »

Wsłuchuję się w nowe guru PGL LP. Podliczył słupki PGL LP i wyszło mu, że się nie opłaca. Teraz Ministra będzie słuchała Pana Antoniego, żeby uzdrowić to chore ciało.
Ani Pani Ministra, ani Pan Kostka nie wiedzą ile PGL LP wydało na zwiększenie lesistości i przebudowę na gruntach porolnych.
Czy ktoś w was potrafi ubrać to w pieniądze? Ile kosztowało zwiększenie lesistości Polski, które w niektórych regionach dochodzi do 50% powierzchni.

Kostka nawiązuje do do handlu usługami ekosytemowymi.
Jednak wskazuje na jeden problem. Na zachodzie europy usługi te są policzalne, gdyż większość lasów jest prywatnych.
czy jak Pan Kostka to wyliczy?
leszek_tax
początkujący
początkujący
Posty: 147
Rejestracja: środa 25 lis 2009, 17:30
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: leszek_tax »

Ukazały się wnioski z konferencji powstały w zaciszu gabinetów i nic nie uwzględniają żadnej z uwag uczestników.
Ciekawa co będzie się działo na Ogólnopolskiej ? Czy cel zamknięcia 20% lasów jest aż tak istotny dla niektórych?
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33824
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: góral bagienny »

Dla niektórych to jest kwestia być albo nie być. I to po obu stronach tego, nie zawaham się użyć tego słowa, konfliktu.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36384
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Re: Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: Skumbria »

Do czego to doszło?😱można podejrzewać,że to te pasożyty w ludziach o których wciskają nam lobbyści farmacji.... już niektórym mózgi podziurawiły w tej unijnej eurokołchozowej wierchuszce...chociaż wiedzą,że nie wierzymy w te baje...jak I wiele innych tam spłodzonych nie wiedzieć po co....
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
leszek_tax
początkujący
początkujący
Posty: 147
Rejestracja: środa 25 lis 2009, 17:30
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: leszek_tax »

Słowo "konflikt"? Przecież ono jest takie nie demokratyczne. U nas wszytko robimy demokratycznie, więc będziemy żyć w kraju szczęśliwości. A tym którym będzie źle najwyżej nie da się głosu.
Zastanawia mnie Ogólnopolska Narada Leśna - jak sprawdzą co się komu podoba w tym kraju.
A może znowu będzie to demokracja oparta na 3 okrągłych stolikach, "bo ciemny naród to kupi".

Czy tylko traktorami można coś zwojować?

Bo protestu głodowego leśniczego w środku kompleksu leśnego nikt nie zauważy. No może niedźwiedź lub wilki, i jeszcze go RDOŚ oskarży o antropizację poprzez dokarmianie przedmiotów ochrony.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170090
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: Sten »

Link do dzisiejszej konferencji prasowej w DGLP:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5611
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: Blues Brothers »

Dzięki YT wiem co mnie czeka 😁
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33824
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: góral bagienny »

Mało rzeczy mnie tak wkurza w wypowiedziach jak sytuacja gdy orator co chwila przeszkadza sobie niby potwierdzającym dopytywaniem - TAK?

Prawda? :lol:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170090
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: Sten »

Ów ma nawet taką ksywkę, jak słyszałem ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105139
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: Piotrek »

Dla mnie to na samym początku oni wyglądali jak skazańcy przed plutonem egzekucyjnym...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33824
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: góral bagienny »

Czyli tym razem plutonowi wydano tylko ślepaki...
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
leszek_tax
początkujący
początkujący
Posty: 147
Rejestracja: środa 25 lis 2009, 17:30
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Do Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: leszek_tax »

Najśmieszniejsze, że Zielony Ład się wali, a w PGL LP następuje przyspieszenie jego realizacji.

Najpierw wnioski z ROGOWA - bijemy się w pierś. Jesteśmy winowajcami i rzeźnikami.
Teraz nasza "głowa" (Kostka mówił, że nie może ogon rządzić głową) ogłasza zbawienny pomysł.
Teraz należy czekać na Ogólnopolską Naradę o Lasach.

Cały schemat jest zawsze taki sam. W każdej rewolucji było tak samo.

Tylko czy jesteśmy winowajcami??

W Bieszczadzkim PN mamy zaburzenie w rozkładzie martwego drewna. Nastąpiła unifikacja drzewostanów i podejrzewam, że większe ilości martwego drewna pojawią się dopiero za 100 - 150 lat.
Do tego czasu będzie zanik obecnego martwego drewna i będziemy się zastanawiać dlaczego? Chronimy ściśle i stan siedlisk i gatunków się pogarsza???

Kto tu jest winowajcą?

Pooglądajcie manipulację Dr Ciacha na konferencji w Rogowie:
Mówi, że giną gatunki na podstawie badań Amerykańskich, następnie pokazuje, że to głównie giną z Amazonii, żeby na koniec stwierdzić , że Polskie lasy zbawią. Co zbawią???

Badam Bieszczadzkie lasy od dawna i wszystko w nich rośnie, wskaźniki, populacje i siedliska. Właśnie mamy stwierdzenia "gatunki lasów pierwotnych" (dzięcioł trójpalczasty, zgłębek bruzdkowany itp.) na gruntach porolnych. To wróży, że niedługo będę miał "lasy pierwotne" wszędzie.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67209
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Do Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: Capricorn »

A dzisiaj w tefałenach ze zdziwieniem zauważono, że dzikich zwierzaków przybywa. Czemuś nie wpadli jeszcze na pomysł, że ma to niejaki związek z lobby antymyśliwskim. Przy okazji zauważyli, że gdzieś w Hiszpanii antykoncepcję dla dzików wymyślają. Niedługo dojdą do tego, że w Niderlandach gazują gęsi. Może i u nas dziki do gazu wsadzą. Ekologicznie...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
leszek_tax
początkujący
początkujący
Posty: 147
Rejestracja: środa 25 lis 2009, 17:30
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Do Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: leszek_tax »

Znajomy mi obiecał przesłanie wniosków z drugiego dnia obrad, które działy się w podgrupach. Jakoś nie widać. Czy wiecie co jest powodem tak długiej zwłoki? Czy dużo potrzeba na sformułowanie odpowiednich wniosków?

Inna sprawa, jak słuchałem pierwszego dnia to jeden wniosek podstawowy mi się nasuwa:
- wszystkie chciejstwa nie zbilansują się finansowo i formalnie, kogoś trzeba będzie zrobić w konia.

Zadziwił mnie Z-cz GDLP w wystąpieniu na Naradzi - z ekologa z klapkami na oczach, nagle stał się ekonomistą.
Coś się zmienia?
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22739
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Do Ogólnopolskiej Narady o Lasach 22-23 kwietnia 2024

Post autor: j24 »

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ