czy warto zostac lesniczym w tych czasach???

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gracjan78923
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 12 mar 2024, 21:55

czy warto zostac lesniczym w tych czasach???

Post autor: gracjan78923 »

Witam wszystkim, mam 19 lat i zbytnio nie jestem zadowolony z aktualnych studiow. Od jakiegos czasu czuje, ze chcialbym podjac studia lesnicze ze wzgledu na pasje do natury. Slyszalem jednak ze zbytnio sie nie oplaca isc na ten kierunek przez to ze teraz wiecej lasow bedzie prywatyzowanych co skutkuje mniejsza ilosc zatrudnien w nadlesnictwach. Co sadzicie o tym?? Bardzo bylbym wdzieczny za wskazowke, gdyz bardzo zalezy mi na tym zeby znalezc studia ktorymi bym sie faktycznie interesowal.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5602
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: czy warto zostac lesniczym w tych czasach???

Post autor: Blues Brothers »

Pomijając wszystkie za i przeciw. Spełniaj swoje marzenia. Ty musisz to zrobić , same się nie spełnią.
tumanleśny
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2596
Rejestracja: środa 19 lip 2023, 08:54

Re: czy warto zostac lesniczym w tych czasach???

Post autor: tumanleśny »

Nie spróbujesz, nie będziesz wiedział.
A jak napisał poprzednik: nikt życia za Ciebie nie przeżyje.
A życie nawet jeśli nie jest usłane różami to możesz spróbować to zmienić.
Dla mnie ważne było i jest aby robić to co lubię choć może gdzie indziej są większe profity i mniejsze ryzyko. Nie ma ryzyka, nie ma zabawy jak niektórzy mówią.
Jednak aby realizować swoje pasje do natury niekoniecznie trzeba zostać leśnikiem.
Tak, że: To, tamto, ten, tego, ten....
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105118
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: czy warto zostac lesniczym w tych czasach???

Post autor: Piotrek »

gracjan78923 pisze: wtorek 12 mar 2024, 22:17bardzo zalezy mi na tym zeby znalezc studia ktorymi bym sie faktycznie interesowal.
Generalnie powiem ci, że wśród kręgów w jakich się obracam, znikomy procent ludzi pracuje w zawodach/na stanowiskach związanych z kierunkiem studiów jakie ukończyli. Wniosek mój jest taki - albo studiujesz kierunek, który pomoże ci w zatrudnieniu i zarabianiu pieniędzy, albo wybierzesz studia, które cie interesują, zaś pieniądze będziesz czerpał z zupełnie innych źródeł. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Andy64
leśniczy
leśniczy
Posty: 533
Rejestracja: niedziela 18 gru 2016, 19:15
Lokalizacja: Kresy

Re: czy warto zostac lesniczym w tych czasach???

Post autor: Andy64 »

Masz 19 lat i co aktualnie studiujesz ?
Awatar użytkownika
Kuna
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 409
Rejestracja: poniedziałek 26 gru 2005, 12:05
Lokalizacja: z lasu

Re: czy warto zostac lesniczym w tych czasach???

Post autor: Kuna »

Studia leśne to wylęgarnia bezrobotnych . A gdyby jakimś cudem udało ci się dostać do pracy w Lasach Państwowych to kariery tam nie zrobisz bez znajomości . Poza tym to praca w korporacji gdzie zależny jesteś od partii rządzącej i przynależności partyjnej. A to się zmienia co kilka lat . Moim zdaniem nie buduje się kariery zawodowej na ruchomych piaskach. Uważam że twoją pasję można realizować poza strukturą LP a do tego studia leśne nie są potrzebne . Pomyśl o zarabianiu pieniędzy które zwykle pomagają w realizacji pasji. W zawodzie leśnika ich nie zarobisz.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5602
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: czy warto zostac lesniczym w tych czasach???

Post autor: Blues Brothers »

Co Ty opowiadasz.
Na studiach leśnych poznajesz córkę nadleśniczego i już kariera "stoi' - "otworem" 🤣
ODPOWIEDZ