Ogrodzenie działki od strony lasu

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomek 7410
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 01 sty 2024, 11:32

Ogrodzenie działki od strony lasu

Post autor: Tomek 7410 »

Witam wszystkich. Graniczę z działką leśna i Aby zaznaczyć obrys działki posadziłem wzdłuż granicy krzewy oraz postawiłem plotek z zerdek a raczej patyków aby mi tych nasad nie deptano oraz żeby ludzie mi nie włazili bo to najkrótsza droga dla wielu sąsiadów. Droga jest dalej 400 m trzeba nadłożyć. Niestety leśniczy zasugerowano mi że muszę zostawić przejście i przejazd wzdłuż lasu bo służby leśne muszą mieć dostęp. Stąd moje pytanie czy mogę postawić ogrodzenie na granicy z lasem. Argument w przypadku konieczności dojazdu rozumiem ale to zawsze można plotek drewniany rozebrać jak trzeba lub jak pożar to rozjechać. Niestety podejrzewam że to tylko takie wymówki bo tam wszystkim łącznie z leśniczym pasuje aby jeździć na skróty, niestety ja nie chcę mieć drogi przez działkę.
Awatar użytkownika
Turkuć Podjadek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 405
Rejestracja: poniedziałek 13 kwie 2009, 18:37
Lokalizacja: z lasu

Re: Ogrodzenie działki od strony lasu

Post autor: Turkuć Podjadek »

Swoją działkę możesz ogrodzić nie pytając nikogo o zgodę.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Ogrodzenie działki od strony lasu

Post autor: Piotrek »

A PGL LP jeśli chcą korzystać z dojazdu przez twoją działkę powinny podpisać z tobą umowę o korzystanie z drogi wraz z określeniem kwoty czynszu jaką będą płacić.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Melon
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1923
Rejestracja: piątek 02 gru 2016, 23:12

Re: Ogrodzenie działki od strony lasu

Post autor: Melon »

Jedno zastrzeżenie. Możesz grodzić swoją nieruchomość bez uzgodnień z sąsiadem pod warunkiem, że płot nie będzie bezpośrednio w granicy.
ODPOWIEDZ