Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Dałem się podpuścić medialnym dywagacjom i żegnałem tu już Rafę hymnem dla odchodzących zwycięzców... A tu Nadal deklaruje jeszcze próbę walki na Wimbledonie. A niech mu zdrowie powróci i sportuje się zwycięsko jeszcze przez lata całe, chociaż tenis to nie snooker czy spadonarciarstwo, gdzie można uporczywie trzymać się peletonu w wieku bliskim półwiecza.
Swojego pożegnania dla Rafy jednak nie wycofuję, bo może też tak być, że żądny uroczystego fetowania Hiszpan odłożył rozbrat z wyczynem do trawiastego turnieju, bo tu i tak tłumy mu hołdy biły, no to po co wprowadzać masy w histerię?
Pożywioim, uwidim, jak mawiało się jeszcze trochę ponad 100 dni temu, czyli przed wojną, a teraz nie wypada...
https://www.onet.pl/sport/przeglad-spor ... 1,5e4c2379
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77498
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: drwalnik »

... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

góral bagienny pisze: niedziela 05 cze 2022, 17:08 warto wspomnieć o Afropolce Marice Majewskiej
Tak pisałem w nawiązaniu do Memoriału "Kusego" w Chorzowie. A teraz, żeby okrasić tę wzmiankę akcentem wizualnym podsuwam taki link...
https://www.onet.pl/sport/onetsport/lek ... y,d87b6cc4
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Na zakończenie turnieju VNL w Ottawie nasza nowa drużyna zagrała fantastyczny mecz Francuzami. Po końcowym gwizdku i wyniku 3:1 ręce mi się same do oklasków składały. No i Karol Butryn bardzo udanie się zaprezentował. Oby tak dalej!
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Naj »

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Capricorn »

Dwa wygrane sety 6:1 i 6:4 dały Hubertowi Hurkaczowi zwycięstwo w turnieju ATP 500 w Halle :beer:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Capricorn »

No i teraz jest loteria. Vive, albo Barca. Niestety karne to loteria, ale nie udało się ani w normalnym czasie, ani w dogrywce. Trzymajcie kciuki... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Capricorn »

A jednak Barca...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Duma Ziemi Świętokrzyskiej uległa po karnych Dumie Katalonii, ale to żadna tragedia.
HH natomiast sprawił mi niesamowicie miła niespodziankę, piękne zakończenie tego tygodnia...
Czy w czasie Wimbledonu też będzie szczytował?
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
PRINCZI
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 396
Rejestracja: sobota 21 cze 2014, 11:20

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: PRINCZI »

https://www.facebook.com/watch/poolplayers/

już wiem dlaczego ubicie snooker.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Nie mieszaj prymitywnego amerykańskiego poola ze szlachetną rozrywką dżentelmenów... :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Siatkówka się zaczyna!

Ale ja jestem pod wrażeniem tej rozgrywki w szachach:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Moją uwagę zwrócił zegar. Czyżby odmierzał czas według metody postulowanej niegdyś przez Fishera? Muszę to na spokojnie rozkminić...
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

W ostatnim secie - gdańska masakra piłką siatkową...

Bardzo cenna porażka!
Po wygranej z USA byliśmy the best, number one rankingu, czempiony mira i w ogóle, i w szczególe. A tu na własnym boisku nagle bencki że aż wstyd. Persowie pokazali jak się serwuje, że nawet Bieniek przy tym to średniak, jak się broni, że nasi libero wypadli przy nich jak ambitni amatorzy, i jak się atakuje jeszcze bardziej efektownie od Kurka. Może w bloku i byliśmy lepsi, ale tych bloków było za mało. Wynik 3:2 niewiele mówi, a cały mecz najlepiej podsumowuje rezultat tie-breaku.
I co dalej maturzysto? Za miesiąc MŚ i dzisiejszy mecz to ostatni dzwonek by otrząsnąć się z wrażenie jacy to jesteśmy przystojni i że będzie to czas rozdawania ukłonów i przyjmowania hołdów. To bardzo dobrze ze dziś oczekiwany hołd perski niespodziewanie przyniósł tyle wstydu, co miało być narodowej dumy.
Jestem ciut rozżalony, bo choć nie mam nic konkretnego do zarzucenia obecnemu trenerowi, bez dwóch zdań to fachura, ale Vital to był Vital, dla mnie największy mag po Wagnerze.
Cieszę się z dzisiejszej bolesnej porażki, bo może z niej wyniknąć wiele dobrego.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Naj »

góral bagienny pisze: wtorek 05 lip 2022, 20:17 Moją uwagę zwrócił zegar.
Zegar to jest to małe , pośrodku... Bez wahadła.. :lol:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Wiem! Bez wahadła, ale i bez chorągiewek.
Kilka razy w życiu brałem udział w szachowych turniejach to i wiem co to takiego szachowy zegar i po co... Ten jest oczywiście elektroniczny ale to, co pokazuje jego wyświetlacz jest dla mnie zagadką. Dlatego wspomniał mi się szalony i genialny Fischer, który wymyślił mierzenie czasu partii według specjalnego algorytmu, a brak zgody FIDE na wprowadzenie tej rewolucyjnej metody był jednym z pretekstów wyautowania się Bobby'ego z "szachowej rodziny" motto FIDE - Gens una sumus)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Nie wiem, nie zwróciłem uwagi na zegar. Przynajmniej nie takiej aby zaobserwować algorytm. Dla mnie to po prostu zegar ustawiony na założony czas przed startem partii i potem odejmujący sekundy od czasu zawodnika wykonującego ruch. Puknięcie zegara zatrzymuje zegar zawodnika a uruchamia po stronie rywala.
Jest inaczej? :shock:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

No właśnie jest inaczej. Przyjrzyj się wskazaniom zegara. "Klasyczny" zegar szachowy miał na dzień dobry ustawiony czas partii (lub czas na pierwsze ileś tam posunięć, zależnie od
regulaminu turnieju), gracz po wykonaniu ruchu włączał upływ czasu przeciwnika, i tak na przemian aż opadająca "chorągiewka" wskazywała, że któryś z nich swój limit czasu przekroczył i przez to przegrał.
Na tym filmie rozgrywana jest partia błyskawiczna (blitz) gdzie na starcie zegary ustawione są na 300 sekund. Dawniej typowy "dystans" blitza to było 15 minut, a partie pięciominutowe to był taki hardcor, ciekawostka dla gawiedzi. Tu jednak po każdym wykonanym ruchu zegar dodaje dwie sekundy i blondyna, która wpędziła się w potężny niedoczas, pod koniec partii balansuje pomiędzy 3 a nawet 7 sekund do końca, bo ruch wykonany w ciągu sekundy dodawał drugą sekundę do pozostającego na partię czasu. Tak więc teoretycznie partia błyskawiczna mogłaby trwać w nieskończoność, byle jej ruchy były wykonywane błyskawicznie!
To wymyślił Fischer dla "normalnej" (a nie błyskawicznej) partii w latach 80-tych XX wieku, a w 1988 opatentował zegar do prowadzenia gry według nowych reguł. Deklarował chęć rozegrania meczu z oficjalnym mistrzem świata (już nie pomnę czy to był Karpow czy Spasski, raczej Karpow), ale według jego reguł, na co FIDE się nie zgodziło. Fischer wtedy przepływał już z morza zdziwaczenia do oceanu szaleństwa, w którym w końcu utonął, najpierw jednak każąc sobie wyrwać wszystkie zaplombowane zęby (w nich zobaczy podstępnie wprowadzone przez swych wrogów, czyli ogólnoświatowy spisek sowiecko-żydowski, zakłócacze pracy mózgu, później zaś wychwalał autorów zamachu na WTC... Co ciekawe w czasie gdy wszystkich już chyba do siebie zraził i był szaleńcem chorym nie tylko psychicznie ale i fizycznie (zmarł na niewydolność nerek, bo nie pozwalał się dializować), gdy był pariasem na całym świecie oprócz Islandii (gdzie był bohaterem od czasu meczu stulecia o MŚ ze Spasskim) jedynym człowiekiem związanym z szachami, który widział w nim chorego, cierpiącego geniusza, który go wspierał i odwiedzał, był właśnie Borys Spasski.
Teraz, gdy pod wpływem filmiku wrzuconego przez Piotrka zacząłem temat drążyć, to znalazłem nawet opis opatentowanego przez Fischera zegara.
https://patents.google.com/patent/US4884255
Nie wiem jak na dziś powszechne jest stosowanie tych reguł w meczach szachowych, już długie lata mój kontakt z szachami jest sporadyczny, ale jak widać na filmie w blitzu "zegar Fischera" jest chyba normą.
Dzięki Piotruś za ten film! Będę temat jeszcze drążył, bo to, że FIDE w końcu przyznało Bobbiemu rację, jest dla mnie lekkim szokiem, a to że o tym nie wiedziałem pokazuje mi jak bardzo zaniedbałem szachy, niegdyś tak mi bliskie...
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: Piotrek »

Zdaje się, że FIDE nie ma nic wspólnego z tym cyklem rozgrywek. Ten skrót i logo w dole ekranu to znak "Chess Fight Night". Nic bliższego o tym nie odnalazłem, poza podejrzeniem, że wykluło się w Rosji.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33519
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Post autor: góral bagienny »

Tu panowie grają blitza 15-minutowego, a zegar po każdym ruchu dokłada im 10 sekund.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
ODPOWIEDZ