94% Polaków chce zakazu polowań na ptaki...

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

To oczywiste. Dlatego każda partia robi swoje sondaże, a pytania są tak konstruowane, by otrzymać jak najlepsze wyniki, które potem są przedstawiane gawiedzi. Jak gawiedź głupia to się nimi podnieca i im wierzy, co w sumie nie jest złe. Niech każdy ma odrobinę przyjemności jak ta wiejska gospodyni z siekierą i kogutem w garści... :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Capricorn pisze:Oczywiście, jednak zaliczają się do ich powierzchni
do powierzchni czy do granic???? :wink:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

carabus pisze:do powierzchni czy do granic???? :wink:
Mam przez to rozumieć, że z powierzchni mojego leśnictwa wyłączona jest powierzchnia rezerwatu? :shock:
Otóż absolutnie nie. Rezerwat znajduje się zarówno w granicach leśnictwa jak i jego powierzchnia do powierzchni łącznej jest zaliczona, więc choć sam rezerwat wielki nie jest to jednak procent powierzchni łączniej zajmuje. Jeśli doliczyć drzewostany nasienne, uprawy i inne takie, to niemożliwym jest do udostępnienia ok. 15% leśnictwa, a już sporo hektarów.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Capricorn pisze:że z powierzchni mojego leśnictwa wyłączona jest powierzchnia rezerwatu?
Nie z powierzchni a z granic - bo dobrze wiesz że granice n-ctw "się łączą" i nie ma białych plam. Wchodzi w granice zalew, jezioro, rzeka ...jest w granicach n-ctwa? Jest, ale masz do niej kompetencje? sprawujesz nadzór jeśli nie jesteś w skazany w akcie powołania??? NIE tak samo z pn czy rp.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

carabus pisze: Jest, ale masz do niej kompetencje?
Pewne i owszem mam, a i nadzór jak najbardziej pełnię. Dla przykładu kiedy widzę jakiekolwiek zagrożenie to nie proszę nikogo o zgodę na usunięcie zagrożenia tylko je niweluję i dopiero zgłaszam rzecz do RDOŚu. To do mnie między innymi należy kontrolowanie stanu rezerwatu, to ja, a nie pracownicy innych służb, zazwyczaj dostrzegam negatywne działania pseudoekologów samowolnie niszczących drzewa i krzewy, które uznali za szkodliwe itd., itp., i to na mój wniosek policja wykonuje odpowiednie czynności. Czy to mało kontekście rzekomego braku kompetencji? Ponadto wiesz doskonale, że nie o to chodzi. Załóżmy hipotetycznie, że leśniczy ma "pod sobą" 3 tys ha, z których 2990ha to rezerwat. Czy wówczas też będziesz drwił, że raptem 2 hektary udostępnił, bo 5 ha ma jeszcze nasiennego, a 3 ha upraw i małych młodników? :P Manipulujesz, by pokazać, że lasy udostępniane nie są, a to nieprawda. Oczywiście przerysowuję sytuację celowo, by pokazać, że powierzchnie objęte zakazami udostępniania to też lasy.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Capricorn pisze:Czy wówczas też będziesz drwił,
nie o drwienie chodzi...napisałeś, że LP udostępniły "znaczną" część - ja twierdzę że 65 tys ha rozrzucone po całej Polsce to nie jest znaczna część przy 9,2 mln ha którymi zarządzają...tyle..
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Lasy o ile wiem poza niewielkimi wyjątkami są publiczne. To, że coś zostało udostępnione jeszcze bardziej oznacza, że leśnicy czują taką potrzebę. Zwiększenie oferty o kolejne formy wypoczynku, czy tez aktywności to mało?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Na FB owo "zwiększenie ofert" zostało (nie wiem słusznie czy nie) obsobaczone przez kilkunastu "buszmenów". Stwierdzili, że teraz pewnie LP będą sprzedawać bilety do tych wydzielonych stref i to co do tej pory mogli robić za darmo stanie się odpłatne...
Tak sobie pomyślałem, że nawet gdyby, to czy narciarze np. mają pretensje, że za możliwość pojeżdżenia na nartach muszą płacić? Nie, i płacą chętnie. Turyści za pobyt w schroniskach wszelakich płacą, za wstęp do PN też. Dlaczego bushcrafting miałby być darmowy?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

No i tak watek odleciał. Jak ptaki wędrowne.
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Capricorn pisze:że leśnicy czują taką potrzebę
A czują???
Bo za chwilę będziemy się zajmować wszystkim poza lasem....a nim zajmą się ekolodzy :wink:

a wracając taki zapis znalazłem "biwakowanie w granicach wyznaczonych obszarów bez zgody nadleśnictwa dozwolone jest maksymalnie przez 4-osobowe grupy, nie dłużej niż dwie noce z rzędu, a miejsce należy później przywrócić do stanu wyjściowego."
Pytanie jak w terenie są/będą oznakowane granice??? jakieś stosowne zarządzenie???
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67167
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

carabus pisze:Bo za chwilę będziemy się zajmować wszystkim
już to robimy :)
carabus pisze:a nim zajmą się ekolodzy
No i dobrze. Gorzej jeśli zaczną zajmować się dreptacze... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ