Technikum leśne w Tucholi

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
GośćZGondoru
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 14 wrz 2015, 20:17
Lokalizacja: Grójec

Technikum leśne w Tucholi

Post autor: GośćZGondoru »

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum , to witam wszystkich tu obecnych!
Poszukuję opinie o TL w Tucholi. Jestem w ostatniej klasie gimnazjum i zastanawiam
się nad tym właśnie technikum , ewentualnie nad jakimś dobrym liceum w Warszawie.
Czy to technikum trzyma poziom ? Jaki jest tamtejszy internat ?
"W starożytności dobrzy wojownicy najpierw czynili się niezwyciżonymi, a potem szukali słabości u przeciwnika."

- Sun Tzu, Sztuka Wojny
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77498
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

GośćZGondoru pisze:to witam wszystkich tu obecnych!
a witamy się w zupełnie innym miejscu
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3712
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Razi nas forma Witam, ponieważ zakłada ona – jak słusznie Pani zauważa – wyższą rangę osoby, która tej formy używa. Nie wszyscy użytkownicy języka zdają sobie z tego sprawę, dlatego do tego typu zachowań językowych (jest ich więcej) podchodzimy ze zrozumieniem, nie przypisując nadawcom złej woli.
W omawianym wypadku forma Witam jest nie tyle niepoprawna, co niestosowna. Jeżeli chcemy zachować się elegancko, nie rozpoczynajmy maili kierowanych do osób, których nie znamy osobiście, oraz do osób wyżej od nas usytuowanych, za pomocą tej formy. Formą bardziej nadającą się do użycia jest w takich wypadkach Szanowny Panie, Szanowna Pani, Szanowni Państwo.
Dodam, że forma grzecznościowa Witam, rozpoczynająca kontakt zarówno pisemny, jak i ustny, jest dziś formą bardzo popularną, szczególnie wśród osób młodego pokolenia. Język wciąż się zmienia. Być może przyjdzie czas, że formę tę przyjdzie nam uznać za stosowną.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski
http://sjp.pwn.pl/slowniki/Witam.html

Trzyma poziom na tyle na ile uczniowie są do tego zdolni. Nawet "najlepsza" szkoła z bandy niedorosłych matołów nie jest w stanie zrobić ludzi mądrych, uczących się, z szacunkiem odnoszących do otoczenia.

Choć sam nie kończyłem (nie zaczynałem i nie uczęszczałem do) Tucholi, mam o niej dobre zdanie. To o czym mogę powiedzieć tyczy się informacji sprzed kilkunastu lat. Zdaje się, że ów poziom o który pytasz nieco obniżył się - ale nie ma szkoły publicznej która by nie zauwazyła tego trendu.

Przy okazji - będę rad i szczerze podziękuje wszystkim, którzy i mi udzielą porad poprawności leksykalno-semantycznej (nie mylić z poprawnością ortograficzną), bo pragnę mówić dobrze i stosownie do znaczenia używać słów.
GośćZGondoru
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 14 wrz 2015, 20:17
Lokalizacja: Grójec

Post autor: GośćZGondoru »

Przepraszam za to iż kaleczę mowę ojczystą.
Odnośnie TL , czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tamtejszego internatu?
"W starożytności dobrzy wojownicy najpierw czynili się niezwyciżonymi, a potem szukali słabości u przeciwnika."

- Sun Tzu, Sztuka Wojny
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3712
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Nie kaleczysz. Używasz słowa niestosownie do sytuacji - przejaskrawiajac, to tak jakbyś na oficjalnym spotkaniu, lub randce oświadczył na głos: "idę do sracza walnąć kloca".
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

GośćZGondoru pisze:czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tamtejszego internatu?
Ze "starej gwardii" - nikt. Bo opisze (z konieczności) stan przeszły. Obecnego nie zna lub zna z opowiadań i ocenia przez pryzmat "za moich czasów..." :)
A "młodzi", aktualnie uczący się tam i korzystający z internatu? No nie wiem, czy są tu tacy...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Internat jest na poziomie . Tzn kupę wygód , winda , stołówka , sale po 2-3 osoby , miedzy pokojami łazienka jedna na dwa pokoje . Umiejscowienie internatu w środku miasta .
Kajczi
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 02 paź 2016, 19:28

Technikum Leśne Tuchola 2017

Post autor: Kajczi »

Witam. :) Czy wybiera się ktoś do Technikum Leśnego w Tucholi za rok? Pytam, ponieważ jestem w ostatniej klasie gimnazjum, mam zamiar tam iść i fajnie byłoby poznać kogos wcześniej. :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tu wybierających się raczej znikome ilości są. Uczniów pojawia się zdecydowanie więcej, choć to też zależy od roku.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
domińk
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: środa 23 lis 2016, 16:15

Post autor: domińk »

Cześć, ja najprawdopodobniej się wybieram do Tucholi :wink:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Sylon2104
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 09 mar 2017, 14:22
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Sylon2104 »

Hej wybiera sie może ktoś z was do Tucholi w tym roku? Chciałam bym kogoś poznać jeśli ktoś coś piszcie. :) :D
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

crocidura pisze:Trzyma poziom na tyle na ile uczniowie są do tego zdolni. Nawet "najlepsza" szkoła z bandy niedorosłych matołów nie jest w stanie zrobić ludzi mądrych, uczących się, z szacunkiem odnoszących do otoczenia.

Choć sam nie kończyłem (nie zaczynałem i nie uczęszczałem do) Tucholi, mam o niej dobre zdanie. To o czym mogę powiedzieć tyczy się informacji sprzed kilkunastu lat. Zdaje się, że ów poziom o który pytasz nieco obniżył się - ale nie ma szkoły publicznej która by nie zauwazyła tego trendu.
Mądrze napisane
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
borowiak

Post autor: borowiak »

TL w Tucholi nadal Złotą Szkołą :)
https://tygodnik.pl/pl/11_wiadomosci/6128_.html
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Gratulacje :spoko:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Bubo bubo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1408
Rejestracja: środa 20 lip 2011, 18:15

Post autor: Bubo bubo »

:brawo:
"W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce - coś zupełnie innego"
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

No i gratulacje :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

:) :) :) :drunk:
ODPOWIEDZ