Ustawa o lasach art.4a, darowizna mieszkania na osobę blisk

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartekwr
początkujący
początkujący
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 11:10

Ustawa o lasach art.4a, darowizna mieszkania na osobę blisk

Post autor: bartekwr »

Witam
Mam pytanie dotyczące zakupu mieszkania od LP i późniejszej darowizny na osobę bliską - art.5b ustawy o lasach.

Ustawa mówi: 5b. Lasy Państwowe żądają zwrotu kwoty równej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, jeżeli nabywca lokalu, o którym mowa w ust. 4, 5 i 5a, przed upływem 5 lat od dnia jego nabycia zbył ten lokal lub wykorzystał na inne cele niż mieszkalne. Nie dotyczy to zbycia na rzecz osoby bliskiej.

Kupiliśmy z żoną mieszkanie od LP wykorzystując swoje zniżki (oboje pracujemy w LP).

Teraz chcielibyśmy przepisać mieszkanie na teściową (matkę żony) - wiadomo, dla żony to osoba bliska, a dla mnie? Nie chciałbym później zrwacać swoich zniżek :) Czy ktoś z Państwa spotkał się z podobną sytuacją?
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Zgodnie z art. 115 § 11 Kodeksu karnego, Ustawa z dnia z dnia 6 czerwca 1997 r. Dz.U.03.111.1061, osobą najbliższą jest małżonek, wstępny, zstępny, rodzeństwo, powinowaty w tej samej linii lub stopniu, osoba pozostająca w stosunku przysposobienia oraz jej małżonek, a także osoba pozostająca we wspólnym pożyciu.
Teściowie to powinowaci, więc na moje oko działacie legalnie. Nadleśniczy ma radcę prawnego, więc najbezpieczniej to uzgodnić, a już w ogóle najlepiej (choć i tak trzeba) iść do notariusza, bo to on sporządzi umowę w oparciu o zapisy w akcie własności.
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
ODPOWIEDZ