Wycinka lasu prywatnego

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lukas_ko
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 12:19

Wycinka lasu prywatnego

Post autor: lukas_ko »

Witam wszystkich! Jestem nowy na forum i przepraszam z góry jeśli coś nie tak zrobiłem podczas pierwszego mojej wiadomości.

Nie wiem czy w tym dziale powiniem o to pytać.
Chodzi o mój las Sosnowo 50% Dębowy50% który ma powierzchnię 3 ha i jest w wieku 85 lat. Wiek wynika z dokumentów z Starostwa Powiatowego.

Z sosną jest bardzo duży problem ponieważ jest w lesie bardzo dużo "Suszek" drzew które są uschnięte i jest tego naprawdę dużo. Ktoś mi podpowiedział że musi tam być jakiś robak który niszczy sosnę.
Druga sprawa że jak będę czekać to z tej sosny za chwilę nic nie zostanie.

Najchętniej ściął bym wszystko do zera z uwagi na wiek 85 lat i posadził bym wszystko od nowa.

Ale jest tam też dąb tylko chyba jest trochę za młody i tu jest pytanie czy mogę uzyskać zgodę na wycinkę wszystkiego aby zrobić porządek bo sosna jest bardzo ładna jeśli chodzi o grubość i długość o dąb też jest dość ładny mimio iż ma na papierze 85 lat.

Pytanie gdzie mam wystąpić o zgodę i do kogo o wycięcie całego lasu 3 ha i jak to uwarunkować że jest robak?

Boję się że każą mi wyciąć sosnę a dąb pozostawić ale co wówczas bo ani to zalesić ponieważ dąb będzie mocno zacieniał ziemię i sadzonka może się nie udać.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Poproś o pomoc w rozwiązaniu twoich problemów osobę odpowiedzialną za lasy prywatne w Starostwie. Radzenie na odległość niewiele pożytku przyniesie.
To prawie tak, jak diagnozowanie choroby przez telefon.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Dowiedz się:
- kto (starostwo czy nadleśnictwo) prowadzi nadzór nad lasami prywatnymi;
- czy Twój las jest objęty ważnym upul (uproszczony plan urządzenia lasu);
-jeśli tak - to jakie zapisy w upul odnoszą się dla Twojego lasu.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24, jeśli pisze:
lukas_ko pisze:Wiek wynika z dokumentów z Starostwa Powiatowego.
domniemuję, że nadzór prowadzi właśnie ono...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ