Dom siedlisko na terenie Ls

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rafoos
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 12 sie 2008, 20:11
Lokalizacja: Kaszuby

Dom siedlisko na terenie Ls

Post autor: rafoos »

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem na forum. Szukam porady kogoś doświadczonego.
Oto moja sytuacja. Kilka lat temu kupiłem 3 połączone działki (rola + las).
Ponieważ tam gdzie na mapie był las (w kilku kawałkach) faktycznie go nie było, poprzedni właściciel go wyciął kilka lat przed sprzedażą ziemi. Jeden z takich kawałków "lasu" zgłosiłem do odlesienia. Przyjechała komiska i po miesiącu otrzymałem pismo decyzję o odlesieniu.
Obecnie chciałbym odlesić inny podobny "las". Chciałbym na tym miejscu budować siedlisko. Jednak w międzyczasie teren ten porósł samosiejką, nieregularne brzozy, dęby, buki, trochę krzaków.
Jak najszybciej uzyskać pozwolenie na budowe siedliska na tej "leśnej" działce. Dodam że obecnie jest wystawiony w gminie MPZP i można jeszcze wnosić do niego uwagi.

Czy:
1. Najpierw odlesić ten kawałek (nie wiem czy pójdzie tak gładko jak za pierwszym razem) i czy w tym celu mam wykarczować tą samosiejkę która tam wyrosła ? A później ubiegaż się o pozwolenie na budowę na tym odlesionym kawałku ?

2. Mogę zgłosić taką wolę jako zmianę do MPZP ale czy uzyskam zgodę na siedlisko w lesie (wątpię, ale może jakoś to można przepisowo załatwić ?).

Może pójść w tą stronę.
Ziemi jest 8 ha średnie gosp w gminie ma 9 ha, czy można zatem dzierżawić brakującą ilość ziemi i na tej podstawie budować siedlisko ? jak powinna być skonstruowana umowa dzierżawy, na ile lat ? Czy może być ważna tylko powiedzmy na rok, tak żeby była aktualna w momencie wydawania pozwolenia na budowę (spełniony warunek wielkości gospodarstwa > niż srednie gosp w gminie)?

czy wtedy dom można budować na działce, która oznaczona jest Ls VI ?

Obecnie jest wystawiony MPZP i można wnosić uwagi.
Gdzieś na forum znalazłem, że teren leśny może być również z funkcją pod zabudowę (jeśli tak jest wpisane w MPZP ?, gdzie to sprawdzić ?), ale nie jestem tego pewien. Pewnie będę musiał wnieść jakieś uwagi do planu i tutaj potrzebowałbym pomocy jak je sformułować.
Potem będę musiał chyba do planu wnieść uwagę że teren jest w trakcie odlesienia i że będę chciał starać się o pozwolenie na budowę siedliska na tej działce ?

Proszę jeśli to możliwe o Pańską opinię, w takich sprawach nie mam doświadczenia i nie wiem jak najkorzystniej i najszybciej można taką zgodę na budowę załatwić.

Pozdrawiam

R
ODPOWIEDZ