domek na zgłoszenie na działce leśnej

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kasia8
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 10:08
Lokalizacja: mazowieckie

domek na zgłoszenie na działce leśnej

Post autor: kasia8 »

witajcie :) jestem nowa na forum.Sporo poczytałam ciekawych i przedewszystkim pomocnych infirmacji na temat wielu problemow.Nie znalazłam jednak, moze przeoczyłam informacji na temat ktory mnie osobisci interesuje.Dowiedzialm sie ze w tym roku zaszły pewne zmainy w budownictwie na gruntach leśnych.Chodzi mi bowiem o działkę leśna, prywatną.Dowiedziałm sie jednak nie iem czy to prawda ze mozna zbudowac na tzw. zgłoszenie domek o powierzchni do 25m kwadratowych.Probowalam szukac informacji w internecie na ten temat jednakze bez rezultatu.moze ktosc cos wie na ten temat?czekam na odp
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Witaj Kasiu :)
Niebawem pojawi się ktoś kto Ci pomoże :wink:
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

Najprawdopodobniej gdzieś usłyszałaś, że takie są plany by "domek do 25 m2" budowac na zgłoszenie, ale to może tylko jakieś projekty zmian w prawie budowalnym.

Obecnie obowiązujące prawo nie zezwala na jakiekolwiek inwestowanie na gruntach leśnych bez zmiany ich przeznaczenia na cele nieleśne w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i potem uzyskania zezwolenia na wyłaczenie gruntu leśnego z produkcji.

Więcej na ten temat w wypowiedziach tutaj
Pozdrawiam
kasia8
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 10:08
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kasia8 »

hmm poszukam info na ten temat.dziekuje:)
tysiula
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: piątek 04 lip 2008, 16:28
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: tysiula »

Ale zawsze możesz postawić domek nie związany trwale z gruntem :) chyba, że taki Cię nie interesuje...?
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

Domek nie związany trwale z gruntem ...... pewnie masz na myśli jakiś domek rekreacyjny.
Ale nawet taki domek może być posadowiony tylko na gruncie o zmienionym przeznaczeniu - w planie miejscowym na rekreację :]
Jak powiedział pewien kat: "Każdy ma prawo być trochę porąbany"
tysiula
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: piątek 04 lip 2008, 16:28
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: tysiula »

To już nie rozumiem.

Czy nie jest tak, że na działce rekreacyjnej można budować również dom z fundamentem? To pewnie ostatecznie zależy od tego co jest wpisane w planie. Ale czy nie mogę sobie postawić przyczepy kempingowej na mojej działce, nawet jeśli to jest las?
ODPOWIEDZ