Czy programy z nowego rejestratora chodzą na laptopie?

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gajowy morucha
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 452
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 20:30
Lokalizacja: z bagien

Czy programy z nowego rejestratora chodzą na laptopie?

Post autor: gajowy morucha »

chce wgrać notatnik i brakarz na laptopa co o tym myślicie.
bo żyje dla lasu
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

A w jakim celu? Aplikacje na Windows Mobile chodzą na klasycznym Windows :?:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

oczywiście, że chodzą, a raczej nie chodzą, tylko robi się zrzut ekranu i pracuje

zależnie, jaki masz system na rejestratorze
potrzebne sa Ci rożne programy
jesli posiadasz Win Mobile 5 czy 6 potrzebujesz Microsoft ActiveSync
i np. MyMobiler - obydwa do sciagniecia przez proste zapytanie do googli
wydaje mi się, że wszystkie rejestratory w specyfikacje miały wpisane te systemy
więc nie powinien wyskoczyć gdzieś np WinCE

szczegolnie jest to przydatne do np. notatnika (na czasie)
raz, że ekran większy (kwestia dostosowania rozdzielczosci ekranu monitora lub pc`ta)
dwa, że wpiswanie czegokolwiek na rejestratorze położonym np. na stole
to paskudna sprawa - nie wiem, jak jest w innych modelach
ale przy Psionie jest on wybitnie niedostosowany do takich funkcji i sie po prostu "buja" na stole

drugą bardzo ważną kwestią jest sprawa bezpieczeństwa danych
jesli łączysz komputer z rejestratorem istnieje ryzyko najprosciej mowiac zawirusowania sprzetu - dlatego szczegolnie przy tego typu używaniu na domowym komputerze, na którym np. dzieciaki bardzo "aktywnie" korzystaja z netu
warto miec dobrego antywirusa
u mnie wszyscy leśniczowie dostali oprogramowanie do takiej pracy
kazdy podpisał papier, że jeśli uszkodzą sprzet na skutek "niewlasciwego użytkowania" koszty serwisu ponoszą sami

z tego co wiem Ci, którzy korzystają są zadowoleni :wink:
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

isopyrum pisze:oczywiście, że chodzą, a raczej nie chodzą,
;) Czyli nie chodzą, a trzeba podłączyć rejestrator z PC lub NB i pracować opierając się na zrzucie ekranowym.

Jak miałem wprowadzać kilka szacunków w ten sposób to wolałem robić to na Psionie zamiast bawić się na ekranie - skróty klawiaturowe tutaj przydają się znakomicie i przyśpieszają pracę.
isopyrum pisze:i sie po prostu "buja" na stole
:? U nas mamy założone paski i przykręcone śrubkami i jedynym o czym trzeba pamiętac to podłożenie czegoś pod spód żeby nie rysować biurka.
isopyrum pisze:u mnie wszyscy leśniczowie dostali oprogramowanie do takiej pracy
U nas nie dostali kabli do stacji dokujących specjalnie po to żeby mieli utrudnnione łączenie z PC (mogą jedynie łączyć się bluetooth lub korzystać z kart SD do wgrywania danych)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105220
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

isopyrum pisze:kazdy podpisał papier, że jeśli uszkodzą sprzet na skutek "niewlasciwego użytkowania" koszty serwisu ponoszą sami
He, he - a który serwis uzna (dopuszczone instrukcją obsługi wszak) podłączenie do PC za przejaw "niewłaściwego użytkowania" :?: :?: :?: ROTFL

[ Dodano: 2008-07-28, 21:51 ]
OjciecMocyMroku pisze:U nas nie dostali kabli do stacji dokujących specjalnie po to żeby mieli utrudnnione łączenie z PC (mogą jedynie łączyć się bluetooth lub korzystać z kart SD do wgrywania danych)
Szok... A myślałem, że mnie nic już nie zaskoczy w LP...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

piotrk pisze:He, he - a który serwis uzna (dopuszczone instrukcją obsługi wszak) podłączenie do PC za przejaw "niewłaściwego użytkowania"
piotrzek: wiem, że wybitnym specjalistą jesteś w tej dziedzinie (sądząc po Twoich postach) ale nie dajmy się zwariować -jeśli któremuś leśniczemu łatwiej jest pracować na zrzucie ekranowym z Rejka to czemu mu to utrudniać - nie dajmy się zwariować
OjciecMocyMroku pisze:Jak miałem wprowadzać kilka szacunków w ten sposób to wolałem robić to na Psionie
a ja wprowadziłam kilkanaście i pewnie gdybym miała to robić nie incydentalnie a całościowo to też bym tej formy używała
jak sobie pomyślę, że mam na jakieś śrubki do Rejka przykręcać to naprawdę wolę wpiąć kabelek

do Rejestratorów mam w ogóle ambiwalentny stosunek
nie podobaja mi się i tyle - więcej w nich minusów niż plusów ale może się utrze dotrze dogniecie

a i przepraszam bardzo czym ma niby różnić się łączenie przez bluetooth a kabel?
ten sam przesył danych
a wkładanie karty SD do komputera, do lapka i spowrotem w Rejestrator
czy taki pewny jesteś, że to bezpieczne? bo ja nie widzę różnicy... :wink:
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

isopyrum pisze:a wkładanie karty SD do komputera, do lapka i spowrotem w Rejestrator czy taki pewny jesteś, że to bezpieczne?
Tak samo niebezpieczne jak każde inne podłączenie do PC. Dlatego zakaz bo nie ma takiej potrzeby. Jedynym rozwiązaniem dla terenowych jest właśnie kopiowanie na SD lub bluetooth (ale po co?) W IBL-u mają Psiony już dłuższy czas i styki w gniazdach kart podobno kiepsko wytrzymują częste zmiany kart SD.
isopyrum pisze:jak sobie pomyślę, że mam na jakieś śrubki do Rejka przykręcać
Chodziło o wystające śrubki którymi przykręcony jest pasek na rękę (handstrap). Po ułożeniu na płaskiej powierzchni rejestrator jest stabilny i można spokojnie pracować.
isopyrum pisze:nie podobaja mi się i tyle - więcej w nich minusów niż plusów
A ja jednak uważam, że Psion G2 to fajny sprzęt poza baterią i Windowsem, który się nie wyłącza (dlaczego nie może być tak jak w GPS-ie z 5 Mobile?). Porażka to oprogramowanie na którym pracujemy i ciągle się zawiesza, nie pozwala na normalne wydruki, obciąża niesamowicie pamięć itd. :wink: :?
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
strychnina
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 21:29

Post autor: strychnina »

ale wracając do pytania gajowego - próbowaliśmy zainstalować mobila na la
ptopach jako drugi system ale się nam nie udaje moze ktoś wie jak to zrobić? Drugie pytanie dlaczego podczas wpisywania planów w notatniku rejestrator G2 wywal się po wpisaniu 5 - 6 pozycji z napisem memory extended czy coś takiego?
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

OjciecMocyMroku pisze:bo nie ma takiej potrzeby.
no i tu się zgadzamy - ja też nie widzę potrzeby kopiowania jakichkolwiek danych na komputer z Rejestratora
mialam klku chętnych, którzy się bardzo zapalili, ze sobie sami dane będą mogli wyciągać i zestawiać tak, jak oni chcą - a nie tak, jak im wydruki z raportów się daje
skutecznie ostudziło te zapały pokazanie foramtu plików i tabel w jakich się wszystko zapisuje i nawet nie musiałam specjalnie grzebać - pokazałam tylko tabele kopii bazy na potrzeby aktualizacji lmn - wystarczyło

natomiast nie widzę przeszkód i widzę potrzebę pracowania na zrzucie ekranu
szczególnie starsi leśniczowie sobie chwalą
moje drobne paluszki dość dobrze poruszają się po przyciskach Psiona
ludziom o większych dłoniach już gorzej
a przy np. notatniku trzeba sporo danych wprowadzić słownie a nie tylko dotykowo-piórkowo i jeśli tylko ktoś ma ku temu potrzebę i chęć - to proszę bardzo

masz rację omm: jeszcze sporo pracy w oprogramowanie trzeba włożyć
bo zbytnio obciąża system
a to uśpienie windowsa jest dla mnie zupełnym nieporozumieniem
w mobile mapperze mam co prawda WinCE (ponoć system dużo gorszy)
a wytrzymuje obciążenie całej mapy nadleśnictwa, pomiarów, dodatkowych programów działających w tle i się nie wykłada tak okrutnie jak Psiony z WinMobile 5.0
ponoć 6.0 już dużo z tych problemów rozwiązuje
no i shutdownuje się bez problemu a ostatnio nawet leżał klika ładnych miesiący w szafie (nie było potrzeby pomiarów) i bateria nie spadła nawet o jedną trzecią
a Psiony ciągle na stacji dokującej i ponoć w momencie, gdy się naładują odcinają dopływ prądu - choć do końca mi się wierzyć w to nie chce :wink:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105220
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

isopyrum pisze:piotrzek: wiem, że wybitnym specjalistą jesteś w tej dziedzinie (sądząc po Twoich postach) ale nie dajmy się zwariować -jeśli któremuś leśniczemu łatwiej jest pracować na zrzucie ekranowym z Rejka to czemu mu to utrudniać - nie dajmy się zwariować
Ależ ja właśnie o tym piszę... Wskazałem tylko, że z zarzutu tak postawionego każdy użytkownik może się wybronić, bo podłączenie do PC zawiera sie w ramach zwykłego użytkowania. A przedostanie się ewentualnie jakowegoś malware na rejestrator mieści się raczej w kategoriach utopii...

[ Dodano: 2008-07-28, 22:51 ]
OjciecMocyMroku pisze:Tak samo niebezpieczne jak każde inne podłączenie do PC
Moim skromnym zdaniem większą masz szansę na włamanie do służbowej komórki jeśli masz włączony Bluetooth niż na przeniesienie szkodliwego oprogramowania z PC na PSION.

[ Dodano: 2008-07-28, 22:53 ]
strychnina pisze:próbowaliśmy zainstalować mobila na la
ptopach jako drugi system ale się nam nie udaje
Chyba nikomu na świecie się ta sztuka nie uda :) To zupełnie inny system - nie tylko nazwą się różni.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
gajowy morucha
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 452
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 20:30
Lokalizacja: z bagien

Post autor: gajowy morucha »

da się pracować na starym psionie i laptopie? czy konieczny jest zakup nowego rejestratora?
bo żyje dla lasu
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105220
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

gajowy morucha pisze:da się pracować na starym psionie i laptopie? czy konieczny jest zakup nowego rejestratora?
Starego rejestratora w żaden sensowny sposób (bez pisania specjalnego oprogramowania) nie podłączysz do pulpitu notebooka.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

strychnina
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 21:29

Post autor: strychnina »

Chyba nikomu na świecie się ta sztuka nie uda To zupełnie inny system - nie tylko nazwą się różni.
_________________
To że jest inny to ja wiem. To że nie ma windowsa mobil na laptopa też wiem. Ale jest emulator windowsa mobil. tylko przy instalacji brakuje mu jakiejś biblioteki i nie umiem sobie z tym poradzić. Czy może ktoś już bawił się emulatorem windows Mobile?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105220
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

strychnina pisze:Ale jest emulator windowsa mobil
Nie ma emulatora SYSTEMU Windows Mobile po inne systemy czy też pod "duże" Windy. Są emulatory różnych urządzeń pracujących pod kontrolą Windows Mobile. Windows Mobile 5.0 Smartphone Emulator pozwala testować na "dużym" aplikacje dla smartfonów. Windows Mobile 5.0 Emulator for Pocket PC jest natomiast programową emulacją palmtopa. Aby uruchomić na notebook-u oprogramowanie z PSION-a musiałbyś dysponować emulatorem owej maszynki z systemem Windows Mobile.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

strychnina
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 21:29

Post autor: strychnina »

[ Dodano: 2008-08-01, 23:51 ]
piotrk pisze:Nie ma emulatora SYSTEMU Windows Mobile po inne systemy czy też pod "duże" Windy. Są emulatory różnych urządzeń pracujących pod kontrolą Windows Mobile. Windows Mobile 5.0 Smartphone Emulator pozwala testować na "dużym" aplikacje dla smartfonów. Windows Mobile 5.0 Emulator for Pocket PC jest natomiast programową emulacją palmtopa
Masz racje kolego. Kurcze jak ściągałęm pisali emulator windows mobile ale jak udało mi się w końcu zainstalować to był Windows Mobile 5.0 Emulator for Pocket PC. Dzięki za info.
ODPOWIEDZ