Współudział w lesie

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ananke
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 12 cze 2008, 22:36
Lokalizacja: Kraków

Współudział w lesie

Post autor: Ananke »

Witam wszystkich
Poproszę o pomoc-rozwazam zakup działki budowlanej,ale własciciel zazanczył,ze wraz ze współudzialem w lasach. Co to znaczy? Do czego mnie to zobowiązuje? Nie mam pojęcia o leśnictwie,wykształcenie też z innej branży.A ogóle czy mozna nie kupować tegoż(raczej traktuję ten zakup jako wypady rekreacyjne i nie bardzo mam możliwośc na przeprowadzkę na stałe a i czas ograniczony)-jakie są przepisy-proszę o podpowiedź gdzie szukać odpowiedzi.
z góry dziękuję :roll:
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

Troszkę musiałabyś wyjaśnić na czym polega ten współudział. Czy las położony jest na części działki po prostu i sprzedawca tak rozumie ten współudział, czy może współudział polega na tym, że współwłaścicielem działki są Lasy Państwowe - z Twojego postu to wprost nie wynika. Dopiero po tych wyjaśnieniach będzie mozna właściwie odpowiedzieć na Twoje pytania.

Ponadto od razu poradzę byś sprawdziła w miejscowym urzędzie gminy czy to NA PEWNO jest działka budowlana. Z doświadczenia wiem, że tam gdzie jest las różnie z tym bywa - a kupowanie lasu tylko na podstawie oświadczenia sprzedawcy, że to działka budowlana obarczone jest dużym ryzykiem
Ananke
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 12 cze 2008, 22:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Ananke »

Dziękuję za zainteresowanie :). Sama nie wiem na czym ten współudział polega,ponieważ właścieielka nie umie wyjaśnić. Twierdzi,że w tamtej gminie(miejscowośc Bęczarka ok.Myślenic) narzucono odgórnie sprzedaż dzaiłek wraz z określonymi(oznaczonymi! sic!) drzewami w lesie. Ma działkę i jakąś ilość drzew i ponoć tak mają wszyscy. Ma istnieć spółka leśna.Przyznam,że nic z tego nie rozumiem i niestety nic więcej w ramach wyjaśnień nie uzyskałam. Rodzaj działki sprawdzę na pewno jak tylko właścicielka znajdzie jej numer.
dziękuję
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

Więc gdy będziesz miała więcej danych o tej działce będziemy mogli Ci udzielić konkretniejszej odpowiedzi.
Koniecznie sprawdź jak jest działka opisana w ewidencji gruntów (Ls, R, Ps, Lz, B itp) oraz na jaki cel ten grunt jest przeznaczony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (jeżeli nie ma aktualnego dobrze byłoby wiedziec jakie było przeznaczenie w planie obowiązującym do końca 2003 r.), ewentualnie jakie jest kierunek zagospodarowania w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.
I co to za oznacznia drzew w lesie :?: Twoja informacja, że ma istnieć spółka leśna może sugerować, że to nie jest działka budowlana a po prostu las. Naprawdę dokładnie sprawdź wszystko przed decyzja zakupu
Jak powiedział pewien kat: "Każdy ma prawo być trochę porąbany"
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Może chodzi o to, że do działki dopisany jest udział w jakiejś wspólnocie leśnej. Pod Myślenicami to 80% lasów jest prywatnych...
W reszcie zgadzam się w pełni z Keggiem, dobrze sprawdź czy to aby napewno jest budowlanka...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
ODPOWIEDZ