Nietypowy problem prosze o pomoc

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BooMT
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 04 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Podlaskie

Nietypowy problem prosze o pomoc

Post autor: BooMT »

Witam wszystkich użytkowników Lasów Polskich. Mam troszke nietypowy problem i pytanie - ile sztuk drzew trzeba wyciac by sprzedac je do tartaku i uzyskac kwote ok 10 000zl w lesie mam swierk i brzoze. Wziolem kredyt i nie mam z czego juz splacac a mam troche lasu i zastanawiam sie czy to nie byloby rozwiazaniem moich problemow finansowych :( las nie jest stary ani mlody drzewa sa srednie, bardzo bym prosil podac w przyblizeniu ile musialbym takich drzew wyciac i sprzedac do tartaku
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Nietypowy problem prosze o pomoc

Post autor: Glaca »

BooMT pisze:ile sztuk drzew trzeba wyciac by sprzedac je do tartaku i uzyskac kwote ok 10 000zl - las nie jest stary ani mlody drzewa sa średnie
Stary, taki tekst do nagrody sie kwalifikuje :shock:

A ja mam kilkanascie starych monet, nie jestem pewien jak starych i z jakiego metalu wiekszość - czy dostanę za nie 1000 zł :?:

(lepiej tego nie umiem przekazać, ale chyba zakumasz :| )
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

BooMT pisze:bardzo bym prosil podac w przyblizeniu ile musialbym takich drzew wyciac i sprzedac do tartaku
Wszystkie?
Jasiu
początkujący
początkujący
Posty: 242
Rejestracja: niedziela 26 lis 2006, 13:24
Lokalizacja: W drodze.......

Post autor: Jasiu »

Przyjmij średią cenę za świerka WC0 1 -200 zł netto, na jeden wóz średnio wchodzi 35 m3 (zalezy od wozaka) i zagadka rozwiązana, tyle ż enajpierw proponuje zapoznac sie z postami dotyczącymi odbiórki i manipulacji drewna, no i możliwości kiedy możesz to wyciąć
stranik leśny
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: sobota 01 wrz 2007, 10:51
Lokalizacja: z .....

Re: Nietypowy problem prosze o pomoc

Post autor: stranik leśny »

BooMT pisze:Witam wszystkich użytkowników Lasów Polskich. Mam troszke nietypowy problem i pytanie - ile sztuk drzew trzeba wyciac by sprzedac je do tartaku i uzyskac kwote ok 10 000zl w lesie mam swierk i brzoze. Wziolem kredyt i nie mam z czego juz splacac a mam troche lasu i zastanawiam sie czy to nie byloby rozwiazaniem moich problemow finansowych :( las nie jest stary ani mlody drzewa sa srednie, bardzo bym prosil podac w przyblizeniu ile musialbym takich drzew wyciac i sprzedac do tartaku
Radzę abyś skontaktował się z leśniczym (lub pracownikiem Starostwa Powiatowego), który w kompetencji ma nadzór nad Twoim lasem. Osoba taka powie na jakich zasadach można wyciąć las, czy w ogóle można oraz powinna określić jakie sortymenty uzyskasz i za jaka kwotę (tak mniej więcej) Przestrzegam przed pochopnym wycinaniem drzew, ponieważ możesz pozbyć sie całości wyciętego drewna i otrzymać grzywnę na podstawie art 158 Kodeksu Wykroczeń.
ODPOWIEDZ