Projekt z maszynoznawstwa leśnego

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lasek_2007
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 07 lut 2008, 11:56
Lokalizacja: okolice Gdańska

Projekt z maszynoznawstwa leśnego

Post autor: lasek_2007 »

Witam! Jestem nowym użytkownikiem portalu i mam prośbę. Muszę zrobić projekt prac związanych z zalesieniem powierzchni 2ha sadzonkami So w warunkach nizinych. Podać liczbę ciągnikow i maszyn z agregatami, sprzętu, środków technicznych i liczbę pracowników. Ułożyć harmonogram prac i podać terminy ich wykonania.
Dane o powierzchni to: silnie zachwaszczona, zadarniona, miejscami zakrzewiona, podejrzenie p występowanie pędraków.
Mam pytanie jakiego sprzętu użyć i w jakich terminach? Osobiście myślę o ciagniku z pługiem i pogłębiaczem, wykaszarce do krzaków i co dalej??
Z góry dziekuję za podpowiedzi!!
Pozdrawiam lasek_2007!
murzasihle
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 486
Rejestracja: niedziela 25 lis 2007, 10:37
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: murzasihle »

lasek_2007 pisze:Witam! Jestem nowym użytkownikiem portalu i mam prośbę. Muszę zrobić projekt prac związanych z zalesieniem powierzchni 2ha sadzonkami So w warunkach nizinych. Podać liczbę ciągnikow i maszyn z agregatami, sprzętu, środków technicznych i liczbę pracowników. Ułożyć harmonogram prac i podać terminy ich wykonania.
Dane o powierzchni to: silnie zachwaszczona, zadarniona, miejscami zakrzewiona, podejrzenie p występowanie pędraków.
Mam pytanie jakiego sprzętu użyć i w jakich terminach? Osobiście myślę o ciagniku z pługiem i pogłębiaczem, wykaszarce do krzaków i co dalej??
Z góry dziekuję za podpowiedzi!!
Pozdrawiam lasek_2007!
Drogi Kolego.
To chyba nie w tym dziale ten temat powinien się znaleść.
Poproś Modelatorów rzeczywistości, aby przenieśli temat do działu "mechanizacja prac"

A propos twojej sprawy.
Napisz samodzielnie projekt i skonsultuj go np na tym forum.
Samodzielna praca przynosi o wiele więcej satysfakcji.
(Pamiętaj o tym szczególnie jak będziesz "robił" dzieci.)
Obrazek
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

lasek_2007 pisze:Jestem nowym użytkownikiem portalu
Witamy więc :spoko:

Nie traktuj tego jako złosliwości, ale pomysł murzashile mi także sie podoba...

To nie ściąga.pl, tu możesz podyskutować z leśniczymi, inżynierami nadzoru a nawet z rzecznikiem LP :wink:

Czekamy na zarys projektu, szkic, a dzięki dyskusji po kilku dniach będziesz expertem w tym temacie :roll:
Awatar użytkownika
lasek_2007
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 07 lut 2008, 11:56
Lokalizacja: okolice Gdańska

Post autor: lasek_2007 »

Już działam samemu :-) Może faktycznie przyniesie mi większą satysfakcję, gdy zrobię go samemu. Będę się zapoznawał z tematami na forum i w miarę możliwości włączał się do dyskusji, bo jestem jeszcze uczniem. :)
Pozdrawiam lasek_2007!
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

lasek_2007 pisze:Ułożyć harmonogram prac i podać terminy ich wykonania.
Każdy mógłby pisac na ten temat sporo i różnie. Powiedziałbym, że ta praca to jest "bardzo idywidualna" kto jak to widzi.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105139
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Projekt z maszynoznawstwa leśnego

Post autor: Piotrek »

lasek_2007 pisze:...Mam pytanie jakiego sprzętu użyć i w jakich terminach? Osobiście myślę o ciagniku z pługiem i pogłębiaczem, wykaszarce do krzaków i co dalej??
Co prawda zgadzam sie z przedpiścami co do wartości pracy własnej ale jedną podpowiedź tu przemycę: nie bawił bym sie w wykaszanie krzaków tylko przejechał bym sie po nich rozdrabniaczem. Taniej, szybciej i skuteczniej.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ