W czasie dodawania warstwy w ArcMap pojawia mi się otrzeżenie
Układ współrzędnych jest taki sam jak pozostałych warstw a warstwe tą mi wywala gdzieś w swiat!
Co robić żeby wszystko grało i buczało????????
Ostrzeżenie, Niespójny zasięg!
Jedna lub kilka z dodanych warstw mają zasięg, który nie jest zgodny z dołączoną informacja o odniesieniu przestrzennym.
Zmiana odwzorowania danych z takiej warstwy może prowadzić do nieoczekiwanych wyników.
Użyj aplikacji ArcCatalog do potwierdzenia czy odniesienie przestrzenne jest prawidłowe i popraw je, jeśli trzeba.
[ Dodano: 2008-01-25, 11:46 ]
Tak sie zastanawiam czy może nie trzeba by było tej warstwy skalibrować zwykłego rastra?????Podpowiedzcie coś!
Proszę o pomoc!!!!
Moderator: Moderatorzy
Proszę o pomoc!!!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- mmionskowski
- początkujący
- Posty: 28
- Rejestracja: środa 09 sty 2008, 11:29
- Lokalizacja: Kościerzyna
Witam!
Proponuję:
1. skopiować pliki do nowego folderu np "TEST"
2. otworzyć warstwy w innym programie niż ArcMap (polecam QuantumGIS - http://www.qgis.org/)
3. jeżeli jest podobnie jak w ArcMapie - usunąć plik z rozszerzeniem *.prj
4. sprawdzić co się dzieje z ArcMapem przy otwieraniu warstw
5. uruchomić ArcCatalog i we właściwościach felernej warstwy usunąć informacje o układzie odniesienia
6. "poprawioną" w ArcCatalogu warstwę wrzucić do ArcMapa, najechać myszą na obszar mapy i sprawdzić w lewym dolnym rogu jakie współrzędne się wyświetlają
7. wrzucić inną warstwę (z poprawnymi współrzędymi i układem odniesienia) i poórwnać typy współrzędnych
Jak co to pisz:)
[ Dodano: 2008-01-31, 12:52 ]
Ciekawostka...
miałem dzisiaj podobny problem...
Polegał on na tym, że dane GPS w formacie "stopnie minuty sekundy(xx xx xx.x)" zapisałem nieoatrznie w formacie stopni dziesiętnych i to do tego ze źle umiejscowionym przecinkiem.
Pomogła zmiana współrzędnych - wykorzystałem do tego komercyjny programik, który można sobie ściągnąć z netu i używać za darmo przez 5 dni.
nazwy niestety nie pamiętam, ale są google - dasz radę
Jeżeli coś z tego co pisałem pomogło to daj znać (jeżeli nie pomogło to daj znać tym bardziej).
Proponuję:
1. skopiować pliki do nowego folderu np "TEST"
2. otworzyć warstwy w innym programie niż ArcMap (polecam QuantumGIS - http://www.qgis.org/)
3. jeżeli jest podobnie jak w ArcMapie - usunąć plik z rozszerzeniem *.prj
4. sprawdzić co się dzieje z ArcMapem przy otwieraniu warstw
5. uruchomić ArcCatalog i we właściwościach felernej warstwy usunąć informacje o układzie odniesienia
6. "poprawioną" w ArcCatalogu warstwę wrzucić do ArcMapa, najechać myszą na obszar mapy i sprawdzić w lewym dolnym rogu jakie współrzędne się wyświetlają
7. wrzucić inną warstwę (z poprawnymi współrzędymi i układem odniesienia) i poórwnać typy współrzędnych
Jak co to pisz:)
[ Dodano: 2008-01-31, 12:52 ]
Ciekawostka...
miałem dzisiaj podobny problem...
Polegał on na tym, że dane GPS w formacie "stopnie minuty sekundy(xx xx xx.x)" zapisałem nieoatrznie w formacie stopni dziesiętnych i to do tego ze źle umiejscowionym przecinkiem.
Pomogła zmiana współrzędnych - wykorzystałem do tego komercyjny programik, który można sobie ściągnąć z netu i używać za darmo przez 5 dni.
nazwy niestety nie pamiętam, ale są google - dasz radę
Jeżeli coś z tego co pisałem pomogło to daj znać (jeżeli nie pomogło to daj znać tym bardziej).