Proszę o pomoc!!!!

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mietol
początkujący
początkujący
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 30 lip 2006, 21:08
Lokalizacja: dziki zachód

Proszę o pomoc!!!!

Post autor: Mietol »

W czasie dodawania warstwy w ArcMap pojawia mi się otrzeżenie
Układ współrzędnych jest taki sam jak pozostałych warstw a warstwe tą mi wywala gdzieś w swiat!
Co robić żeby wszystko grało i buczało????????

Ostrzeżenie, Niespójny zasięg!
Jedna lub kilka z dodanych warstw mają zasięg, który nie jest zgodny z dołączoną informacja o odniesieniu przestrzennym.
Zmiana odwzorowania danych z takiej warstwy może prowadzić do nieoczekiwanych wyników.
Użyj aplikacji ArcCatalog do potwierdzenia czy odniesienie przestrzenne jest prawidłowe i popraw je, jeśli trzeba.


[ Dodano: 2008-01-25, 11:46 ]
Tak sie zastanawiam czy może nie trzeba by było tej warstwy skalibrować zwykłego rastra?????Podpowiedzcie coś!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mmionskowski
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: środa 09 sty 2008, 11:29
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: mmionskowski »

Witam!
Proponuję:
1. skopiować pliki do nowego folderu np "TEST"
2. otworzyć warstwy w innym programie niż ArcMap (polecam QuantumGIS - http://www.qgis.org/)
3. jeżeli jest podobnie jak w ArcMapie - usunąć plik z rozszerzeniem *.prj
4. sprawdzić co się dzieje z ArcMapem przy otwieraniu warstw
5. uruchomić ArcCatalog i we właściwościach felernej warstwy usunąć informacje o układzie odniesienia
6. "poprawioną" w ArcCatalogu warstwę wrzucić do ArcMapa, najechać myszą na obszar mapy i sprawdzić w lewym dolnym rogu jakie współrzędne się wyświetlają
7. wrzucić inną warstwę (z poprawnymi współrzędymi i układem odniesienia) i poórwnać typy współrzędnych

Jak co to pisz:)

[ Dodano: 2008-01-31, 12:52 ]
Ciekawostka...
miałem dzisiaj podobny problem...
Polegał on na tym, że dane GPS w formacie "stopnie minuty sekundy(xx xx xx.x)" zapisałem nieoatrznie w formacie stopni dziesiętnych i to do tego ze źle umiejscowionym przecinkiem.
Pomogła zmiana współrzędnych - wykorzystałem do tego komercyjny programik, który można sobie ściągnąć z netu i używać za darmo przez 5 dni.
nazwy niestety nie pamiętam, ale są google - dasz radę :)
Jeżeli coś z tego co pisałem pomogło to daj znać (jeżeli nie pomogło to daj znać tym bardziej).
ODPOWIEDZ