Elipsy i okręgi w ArcMap-ArcView

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mietol
początkujący
początkujący
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 30 lip 2006, 21:08
Lokalizacja: dziki zachód

Elipsy i okręgi w ArcMap-ArcView

Post autor: Mietol »

Witam!

Czy ktoś spośród forumowiczów jest mi w stanie wytłumaczyc w jaki sposób rysować elipsy o określonej powierzchni w ArcMap-ArcView?Chce w ten sposób nanieść na LMN nowopowstałe gniazda. Podobny problem mam z okręgami :( Wiem jak je narysować ale nie potrafie nadać im odpowiedniej powierzchni. Jak to zrobić?
Proszę o pomoc!!!
geomaps
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: geomaps »

Zwykłe elipsy są w menu "Narysuj" ale nie ma tam opcji aby zadać powierzchnię - wątpię aby była taka opcja w ArcGis. A PNSW lepiej wrysować z ręki na podstawie skalibrowanego rastra / dxf-a / punktów - uzyskamy znacznie bardziej wartościową mapę, bo opartą na zmierzonych współrzędnych. Rysując elipsę uzyskujemu efekt uproszczony - zgeneralizowany, który może nawet trzyma powierzchnię ale zlokalizowany w wydzieleniu jest "na oko" a nie w oparciu o pomiary.
VBI Compal Hel80 // T7200 2.00GHz 4MB // GeForce Go 7600 256MB // 2GB-667MHz - 2 x 1024MB [Kingstone] // 120GB HDD // Windows XP Home SP2
Awatar użytkownika
neonek
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: środa 19 wrz 2007, 08:31
Lokalizacja: z lasu

Post autor: neonek »

Mniej wiecej to samo chcialem napisac dodam tylko że aktualizacje mapy powinienes robic na podstawie dokumentow zrodlowych czyli w najgorszym wypadku powinno to byc przerysowanie skanu szkicu sporzadzonego przez lesniczego. Nie mowie tu o jakosci tych szkicow tylko ze tak powinno byc.
Mietol
początkujący
początkujący
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 30 lip 2006, 21:08
Lokalizacja: dziki zachód

Post autor: Mietol »

dzięki wielkie!Tak też zrobię:skanowanie szkiców leśniczych, kalibracaja i rysowanie :D Sporo tego, ale jak trza to trza :lol:
ODPOWIEDZ