Symbole

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

Corvus_Corax
początkujący
początkujący
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 18:05
Lokalizacja: ...bym nie był;o)

Post autor: Corvus_Corax »

Odnośnie literek i symboli...mniej więcej półtorej roku temu, mialem okazję malować farbą literki E na sosnach, które miały byc przeznaczone na słupy teleenergetyczne...ostatecznie było ich zbyt mało by interes był wart zachodu i tym sposobem zostalo w kilku pododdzialach kilkadziesiąt takich literek namalowanych biała i pomarańczową farbą...
Natomiast co do sensu używania takiej ilości farby w lasach to mam mieszane uczucia...wszelkie dst-y nasienne itp uważam za zasadne, granice działek zrębowych, wydzieleń również. Ale po co oznaczać drzewa ekologiczne, i jakies miejsca występowania gat. chronionych? Tutaj sensu nie widzę. Dobry leśniczy będzie wiedział gdzie takie coś ma i jak zajdzie potrzeba wytłumaczy.
Co do farby w lasach to używałbym jej również w trzebieżach, łatwiej postawić kropkę na drzewie, które i tak bedzie usunięte niż robić zacios siekierką i je uszkadzać.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105149
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Corvus_Corax pisze:Co do farby w lasach to używałbym jej również w trzebieżach
A ktoś jeszcze nie używa i siekierką znaczy?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

A znaczy siekierką i nie używa.
Corvus_Corax
początkujący
początkujący
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2009, 18:05
Lokalizacja: ...bym nie był;o)

Post autor: Corvus_Corax »

Ano miałem okazję niemal 3 pełne oddziały znaczyc tylko siekierką lub przyglądac sie jak podleśniczy to robił :)
Zoohna
początkujący
początkujący
Posty: 109
Rejestracja: czwartek 29 sty 2009, 23:10
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Zoohna »

Mi jak brakuje farby pod koniec roku to siekierka wraca do łask- w poprzednim nadleśnictwie znaczenie trzebieży siekierką lub tasakiem to była rzeczywista rzeczywistość!!! :D
Jeżeli nie jesteś w stanie czegoś ogarnąć to to zagrab!!!
snapi_007
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 14 cze 2009, 13:42
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: snapi_007 »

Witam.


Przeglądam to forum i nie znalazłem takiego oznaczenia.
W kwietniu wędrując po lesie zobaczyłem takie oto znaki.
Co one oznaczają?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

snapi_007 pisze:Przeglądam to forum i nie znalazłem takiego oznaczenia.
W kwietniu wędrując po lesie zobaczyłem takie oto znaki.
Co one oznaczają?
To nie jest oznaczenie leśne.
Przyczepiona do drzewa kartka to punkt, który należy odnaleźć podczas biegów na orientację, a kolorowa kredka służy do wpisania tego punktu w kartę. Przy każdym punkcie jest kredka o innym kolorze, tak aby zawodnicy nie oszukiwali.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105149
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

RR pisze:Przy każdym punkcie jest kredka o innym kolorze, tak aby zawodnicy nie oszukiwali.
Widziałem też takie dziurkacze z igłami wycinające kilka otworków na raz, na każdym punkcie inny układ.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Do kolekcji :roll:

zacios na pniu ( drzewo zaznaczone do wycięcia) zrobiony siekierką "unieważniony" sprayem...

Obrazek
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Trochę jako podsumowanie, trochę jako zakończenie tematu :wink:
Anna Malinowska pisze:Wczoraj dyrektor generalny podpisał zarządzenie w tej sprawie. Nie będzie się juz znakowało drzew wskaźnikowych w partiach kontrolnych jesiennych poszukiwań szkodników pierwotnych sosny, drzew dorodnych w trzebieżach, szlaków zrywkowych, budek lęgowych oraz tzw. drzew ekologicznych. Do decyzji nadleśniczego pozostanie znakowanie trudno czytelnych granic oddziałów ( w górach), wylotów i skrzyżowań granic wydzieleń (w warunkach trudno czytelnych, planowanych do wykonania zabiegów pielęgnacyjnych, rębnych i odnowieniowych (w przypadkach znakowania gniazd farbą nalezy przyjąć zasadę, że drzewa oznakowane podlegają wycięciu w czasie wykonywania zabiegu), ścieżek edukacyjnych, tras rowerowych, konnych itp. (preferowane są w tym wypadku piktogramy, w tym równiez malowane na drzewach).
ODPOWIEDZ