Połączenie ArcGISa z SILPem

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mietol
początkujący
początkujący
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 30 lip 2006, 21:08
Lokalizacja: dziki zachód

Połączenie ArcGISa z SILPem

Post autor: Mietol »

Witam wszystkich.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak połączyć się z SILPem za pomocą ArcGISa?(bez SprintMap-a).
diablo
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 07:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: diablo »

Poprzez ArcCatalog: Połączenia Baz danych, Dodaj połączenie OLE DB i tam pokombinuj, powinno pójść.Pozdro a tak nawiasem to nie wiesz czy SmallGis ma jeszcze terminy na aktualizację mapy po 07.12.07, a przed 21.12.07
Mietol
początkujący
początkujący
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 30 lip 2006, 21:08
Lokalizacja: dziki zachód

Post autor: Mietol »

dzieki wielkie!pokombinuje coś w takim razie.A co do szkoleń to pisałem o tym w we wczesniejszym temacie. Szkolenie dodatkowe po 7 grudnia sie moze odbyc ale tylko pod warunkiem ze zgłosi sie do SmallGisa min 3 osoby!jezeli jestes więc zainteresoqwany to dzwoń tam i daj znać na forum w temacie "szkolenia ze sprintmapa" czy cos załatwiłeś bo ja tez bym sie chetnie wybrał jeszcze w grudniu!
diablo
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 07:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: diablo »

Wchodzisz w to dodaj połączenie, w zakładce dostawcy wybierasz Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers, dajesz Dalej i w zakładce Połączenia musisz określić źródło danych które wcześniej masz założone Np. Forest , podajesz hasło i sprawdzasz połączenie i ma chodzić, przynajmniej u mnie chodzi . Narka
Awatar użytkownika
neonek
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: środa 19 wrz 2007, 08:31
Lokalizacja: z lasu

Post autor: neonek »

Warto jeszcze we własciwościach ODBC zmienic ustawienia timeout'a na jakies 10-15 minut i rozmiar cache na jakies 5 MB
Mietol
początkujący
początkujący
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 30 lip 2006, 21:08
Lokalizacja: dziki zachód

Post autor: Mietol »

Wielkie dzięki panowie:D
A mam jeszcze pytanko.W tej zakładce Połączenie jest pkt.3 "wprowadź początkowy katalog do użycia". Co tam trza ustawić?
neonek pisze:Warto jeszcze we własciwościach ODBC zmienic ustawienia timeout'a na jakies 10-15 minut i rozmiar cache na jakies 5 MB
Co te ustawienia dają?
Awatar użytkownika
neonek
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: środa 19 wrz 2007, 08:31
Lokalizacja: z lasu

Post autor: neonek »

W pkt. 3 nic nie wpisuj. Przed testem połaczenia musisz miec wpisany login i haslo. Zwróć tylko uwage ze silp wyswietli Ci sie w postaci tabel z nazwami w formacie forest.nazwa_tabeli. Sprintmap uzywa tabel z obcietym forest. Zauważ też że jezeli połaczysz sie z Silp-em to za pomocą edytora w ArcMap mozesz modyfikowac zawartość pol w tabelach jak i same pola a to ryzykowna gra. Moim zadniem bezpieczniej jest pracowac na kopii Silp-u zrobionej np Accessem.

Wydłuzenie czasu i zwiekszenie rozmiaru pamieci ma na celu umozliwienie prawidłowgo importu dużych tabel.
Mietol
początkujący
początkujący
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 30 lip 2006, 21:08
Lokalizacja: dziki zachód

Post autor: Mietol »

Dzięki!

A co do SILPu to ściągnąłem sobie ze stronki RDLP Piła programik do robienia kopi SILP i jednak zdecyduje sie na niej pracować:D

Dzięki wielkie jeszcze raz za informacje!!!!!!!
ODPOWIEDZ