II etap czyli III faza w PLD na 2008

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

II etap czyli III faza w PLD na 2008

Post autor: yakec »

Komunikat ze strony głównej PLD

Uprzejmie informujemy Klientów, że z powodzeniem zakończył się II etap rokowań internetowych. Obecnie na poziomie technicznym, w celu identyfikacji ewentualnych technicznych błędów, trwa analiza wyników.
Niezależnie ZILP przygotowuje analityczną księgę rozstrzygnięć do wyłącznego użytku Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w układzie:
identyfikator nabywcy,
łączna ilość drewna zapotrzebowanego,
łączna ilość drewna przypisu w I i II etapie,
średnia ważona ocena wszystkich ofert zakupu złożonych przez klienta,
stopień zaspokojenia łącznego zapotrzebowania wyrażona w %.
Zgodnie z regulacjami zawartymi w Zarządzeniu nr 52A, za pomocą specjalnego formularza umieszczonego na stronie PL-D, Lasy Państwowe są gotowe do przyjęcia w pełnym zakresie zastrzeżeń i ewentualnych reklamacji związanych z rokowaniami internetowymi na 2008 rok.
Nie mniej jednak już wstępna analiza wykazuje, że w tym roku ofertowanie zakończyło się powodzeniem satysfakcjonującym przeważającą liczbę nabywców.
Ogłoszenie wyników II etapu nastąpi 6 grudnia 2007 roku.
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych

Będzie prezent na mikołaja :jupi:
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Jasiu
początkujący
początkujący
Posty: 242
Rejestracja: niedziela 26 lis 2006, 13:24
Lokalizacja: W drodze.......

Post autor: Jasiu »

ciekawe gdzie on ten sukces widzi- ja mam 148 umów, a to dopiero początek, ?
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Tyle umów to ja miałem w tym roku ;) a na przyszły zapowiada się jeszcze więcej ;/
Myślenie ma kolosalną przyszłość
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Rokowania internetowe

"Komunikat Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych na zakończenie I i II etapu rokowań internetowych w sprawie sprzedaży drewna w roku 2008.

Informuję, ze na stronach Portalu Leśno-Drzewnego (www.zilp.pl/drewno) opublikowano zestawienia analityczne i zbiorcze, dotyczące wyników rokowań internetowych (I i II etap) w sprawie sprzedaży surowca drzewnego w roku 2008.
Kierując się obowiązującym prawem oraz ograniczeniami przyrodniczymi - nadleśnictwa, wchodzące w skład Lasów Państwowych do rokowań internetowych byty w stanie wystawić 26,4 mln m3 drewna.
Nabywcy mieli uprawnienie do obłożenia ofert sprzedaży drewna ofertami zakupu, opiewającymi na 28,8 m3. Uprawnienie to wynikało z przyjętych zasad sprzedaży drewna, ustalonych w wykonaniu obowiązku nałożonego na dyrektora generalnego Lasów Państwowych przez ministra środowiska w Statucie Lasów Państwowych..."
http://www.lasypolskie.pl/news-3631.html
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Kolejne info ze strony PLD:

Termin, do którego można składać reklamację, został ustalony na nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Leśno-Drzewnej na dzień 13.12.2007
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

Tutaj >>> - ciekawe wyjaśnienie dlaczego zasady sprzedaży drewna wyglądają jak wyglądają :|
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Snake
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 09:37
Lokalizacja: z buszu

Post autor: Snake »

WItam wszystkich na tym portalu :)

Chciałbym nawiązać do umów na 2008. Ja osobiście nie jestem zadowolony.

W zeszłłym roku nie dostałem tyle drewna ile było na przyżeczeniu :( Musiałem dokupić brakująca ilość drewna z aukcji po wygórowanej cenie). Nauczony tym w tym roku dałem na max cene która była możliwa i co sie stało ??? Skubańcy obcieli mi 1/3 surowca. Chociaż ocene miałem 10. Po co dają to przyżeczenie jeśli nie są wsatanie sprostać jemu.

Moim zdaniem jak LP chca tak bardzo urynkowić sprzedaz drewna, powinny uwolnić ceny sprzedaży drewna już w momencie składania umów, a nie zachowywać ramki sprzedaży. Kto da więcej ten dostanie drewno, a tym samym rozplanuje sobie przydział surowca na cały rok.
Czego nie można powiedzieć o aukcji, która ma służyć i służy do pozyskania extra drewna.


Kod: Zaznacz cały

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Załącznikiem nr 1 do Zarządzenia nr 52 A z dnia 31.10.2007 – „Regulamin portalu Leśno-Drzewnego” „oferentowi przysługuje prawo złożenia odwołania … za pośrednictwem formularza…”. 
Wspomniany formularz ukaże się na stronie Portalu Leśno-Drzewnego po zakończeniu III fazy rokowań internetowych.
Apropo.Czy ktoś widzi ten formularz bo ja niemoge go znaleźć?
Jasiu
początkujący
początkujący
Posty: 242
Rejestracja: niedziela 26 lis 2006, 13:24
Lokalizacja: W drodze.......

Post autor: Jasiu »

Snake pisze:W zeszłłym roku nie dostałem tyle drewna ile było na przyżeczeniu :( Musiałem dokupić brakująca ilość drewna z aukcji po wygórowanej cenie). Nauczony tym w tym roku dałem na max cene która była możliwa i co sie stało ?? ? Skubańcy obcieli mi 1/3 surowca. Chociaż ocene miałem 10. Po co dają to przyżeczenie jeśli nie są wsatanie sprostać jemu.
o jakim przyrzeczeniu mówisz? bo możliwość otrzymania masy drewna w ramach rozstrzygnięć portalowych nie jest jeszcze przyrzeczeniem surowcowym tak naprawdę,

ja natomiast chciałbym zapytać pana analityka jak miałem wytłumaczyć klientom zmiany w harmonogramie dzialań portalowych, kto wymyslił że można narzucić nr umów z góry, cała ta nasza zielona szlachta w jakimś matriksie żyje, bez kontaktu z rzeczywistością, ...
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Do tego trzeba przerobić całą biurokrację przy umowie opiewajacej na: 1 (jeden) kubik drewna... :shock:
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Snake
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 09:37
Lokalizacja: z buszu

Post autor: Snake »

Jasiu pisze:
o jakim przyrzeczeniu mówisz? bo możliwość otrzymania masy drewna w ramach rozstrzygnięć portalowych nie jest jeszcze przyrzeczeniem surowcowym tak naprawdę
W jakimś sensie jest, Bo wskazuje ile drewna moge dostać a więc tym samym LP sie zobowiązuje że jest wstanie dostarczyc mi tyle drewna, oczywiśćie po "pozytwnym" rozpatrzeniu mojej oferty.

ps. dowiedziałem się że nie moge wnieść odwołania bo modół jest nieaktywnt :wow:
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Odwołania przyjmowali do konca grudnia wiec nie wiem czy nawet jak by teraz zostało wysłane to czy by je rozpatrzyli. Z drugiej strony jak to jest ze jeszcze odwolania nie rozpatrzone a juz e-drewno szaleje i to na duze masy drewna z ciec planowych...
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Jasiu
początkujący
początkujący
Posty: 242
Rejestracja: niedziela 26 lis 2006, 13:24
Lokalizacja: W drodze.......

Post autor: Jasiu »

yakec pisze:Odwołania przyjmowali do konca grudnia wiec nie wiem czy nawet jak by teraz zostało wysłane to czy by je rozpatrzyli. Z drugiej strony jak to jest ze jeszcze odwolania nie rozpatrzone a juz e-drewno szaleje i to na duze masy drewna z ciec planowych...
czemu zaraz z cięć planowych? jest przecież pula incydentalna i tak naprawdę w gestii nadleśnictwa jest co z tym zrobi- to jedno, a drugie że masz do dyspozycji (jeśli masz) niewykorzystaną pulę drewna z minionego roku, którą możesz sprzedać nawet tym co mają niezrealizowane umowy z 2007,
Snake
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 09:37
Lokalizacja: z buszu

Post autor: Snake »

Cooo a czytałem że do 18 stycznia :(

Najwidoczniej robią co chcą wrrr...
Jasiu
początkujący
początkujący
Posty: 242
Rejestracja: niedziela 26 lis 2006, 13:24
Lokalizacja: W drodze.......

Post autor: Jasiu »

18 styczeń jest rozstrzygnięcie reklamacji- pojawią się wyniki- wystarczy czytać strone PLD
El Mariachi

Post autor: El Mariachi »

Jasiu pisze:wystarczy czytać strone PLD
Za duże wymagania stawiasz orłom drzewnego biznesu.
Snake
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 09:37
Lokalizacja: z buszu

Post autor: Snake »

El Mariachi pisze:
Jasiu pisze:wystarczy czytać strone PLD
Za duże wymagania stawiasz orłom drzewnego biznesu.
Naucz się czytać


W dniu 18 stycznia 2008 roku w Ośrodku Leśnym im. W Łuczkiewicza w Margoninie (Nadleśnictwo Podanin) odbędzie się posiedzenie Komisji Leśno-Drzewnej, na którym zostanie przedstawiona lista zgłoszonych odwołań i reklamacji dotyczących wyników rokowań w Portalu Leśno-Drzewnym na rok 2008, które wpłynęły do Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Listy te obejmą odwołania nadesłane do DGLP do dnia 31.12.2007 roku.

Chodzi mi bardziej o reklamacje po III turze.
Poco miałem pisać reklamacje po I turze jak mogłem dostać resztę drewna w III. Zresztą jak bym napisał do końca grudnia (czyt. przed roztrzygnięciem III tury) to i tak moja reklamacja dopiero roztrzygnięta będzie 18 stycznia 2008r.
Jasiu
początkujący
początkujący
Posty: 242
Rejestracja: niedziela 26 lis 2006, 13:24
Lokalizacja: W drodze.......

Post autor: Jasiu »

po I turze nie bylo mozliwosci skladania reklamacji, a 18.01. jest datą , kiedy odbiorcy drewno zostaną poinformowani czy ich reklamacje zostaly uwzględnione- i koniec tematu
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Jasiu pisze:czemu zaraz z cięć planowych? jest przecież pula incydentalna i tak naprawdę w gestii nadleśnictwa jest co z tym zrobi- to jedno
To był cytat z opisu aukcji - to po pierwsze a po drugie pula incydentalna nie jest pulą przeznaczoną do sprzedaży w e-drewnie co dokładnie opisuje 52A
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Jasiu
początkujący
początkujący
Posty: 242
Rejestracja: niedziela 26 lis 2006, 13:24
Lokalizacja: W drodze.......

Post autor: Jasiu »

yakec pisze: To był cytat z opisu aukcji - to po pierwsze a po drugie pula incydentalna nie jest pulą przeznaczoną do sprzedaży w e-drewnie co dokładnie opisuje 52A
tak? to poczekaj do 18.01 kiedy okaże się, że skądś trzeba brać jakąś masę by odpowiedzieć na rekklamacje, tak było przecież rok temu
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Dlatego nie w kazdej dyrekcji mozna puscic e-drewno, potrzebna jesr zgoda generalnego. Drewno zawsze sie znajdzie...
Myślenie ma kolosalną przyszłość
ODPOWIEDZ