Prośba o pomoc w odnalezieniu dokumentów!!!

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
abiesalba
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 02 sie 2007, 09:47
Lokalizacja: ***

Prośba o pomoc w odnalezieniu dokumentów!!!

Post autor: abiesalba »

Czy ktoś wie gdzie mogę odnaleźć dokumenty dotyczące wymagań jakie powinny spełniać komputery w nadleśnictwie ?
Bieg mojego życia odmierzają łyżeczki kawy. T.S.Eliot
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Nie słyszałem o wewnętrznym zarządzeniu :|

Kto by je aktualizował co roku...

Ps. Wydaje mi się, że szukane informacje zawiera tylko specyfikacja przetargowa dotycząca zakupu w/w sprzętu
Awatar użytkownika
Chrobry
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1048
Rejestracja: piątek 03 mar 2006, 19:12
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: Chrobry »

Jakieś 3-4 lata temu ruszyły nasze wewnętrzne audyty. Nadleśnictwa zlecały też firmom zewnętrznym wykonywanie audytów. Wówczas audytorzy określali stan zasobów (oraz minimalne wymagania, by na konkretnym stanowisku (o konkretnych zadaniach) znalazły się komputery o określonych wymaganiach. Aktualnie, jeśli jakieś stanowisko ma wykonywać określone zadania, wówczas sprawdzamy jakie wymagania ma niezbędne oprogramowanie i tak dobiera parametry sprzętu - dając oczywiście pewną rezerwę na rozwój. Sprzęt tak szybko się rozwija, że nie ma właściwie na nasze potrzeby większych problemów.
Sądzę jednak, że pytanie wynika z pewnego konserwatyzmu kierownictwa jednostki - tego się nie przeskoczy bez nacisków z góry.
A tak prywatnie to mogę się pochwalić, że mam jeszcze prywatnie komputer klasy AT (286) z DOSem (kombinacja 5.5 i 6.1 - wszytko legalne) oraz okienkami v.2.1 tylko w PaintBrush. I czasami korzystam z tego. Toto ma jeszcze napędy 5'' i 3''. I ten staroć świetnie sobie radzi z tym do czego był kupiony i co robi nadal.
abiesalba
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 02 sie 2007, 09:47
Lokalizacja: ***

Post autor: abiesalba »

Dzięki za rozwianie moich wątpliwości, myślałam, że może w niewłaściwych miejscach szukałam jakich konkretnych wytycznych, a ich po prostu nie ma.
Bieg mojego życia odmierzają łyżeczki kawy. T.S.Eliot
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Zawsze mozna zadzwonic do informatyki w RDLP izapytac się jaki byłby optymalny
Myślenie ma kolosalną przyszłość
ODPOWIEDZ