Egzamin po TL - "czarno na białym"

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

samson
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: piątek 09 lis 2007, 18:27
Lokalizacja: Kielce

Egzamin po TL - "czarno na białym"

Post autor: samson »

Przedstawie krótko sprawe, bo czytałem na tym forum w 3 takich podobnych działach tematycznych o egzaminie zawodowym, ale nic konkretnego. Mój problem może wydawać się śmieszny, ale jest prawdziwy, mianowicie: nigdzie nie mogę znaleźć takich przykładowych arkusz, albo z lat ubiegłych np. (oprócz jednego! ze strony CKE rzecz jasna, a to i tak tylko część teoretyczna), dlatego prosiłbym o podanie dobrych linków, jeśli ktoś ma większe pojęcie i uda mu się takie testy znaleźć. Albo także linki do księgarni, jeżeli by się komuś udało znaleźć taką pozycje książkową.
Jestem tu dopiero świeżakiem, ale z góry dzięki za pomoc i zainteresowanie.
Awatar użytkownika
luscinia
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9787
Rejestracja: wtorek 02 sty 2007, 20:00
Kontakt:

Post autor: luscinia »

witaj samson

Jeżeli jesteś uczniem technikum leśnego to takie arkusze na pewno są w szkole.
Albo szukaj u kolegów którzy w latach ubiegłych zdawali egzamin - ponieważ po egzaminie mogli sobie te arkusze wziąć.

A na tej stronie
znajdziesz wyniki części teoretycznej egzaminu w ubiegłym roku.

Możesz również napisać albo zadzwonić do swoje Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Nie wiem gdzie się uczysz ale
TU ZNAJDZIESZ SWOJą OKE

i powinni Ci pomóc. Często dysponują takimi arkuszami które zostały z ubiegłego roku, albo poradzą Ci gdzie je zdobyć.

PS. Ten INFORMATOR OCZYWIśCIE ZNASZ ??

na 32 stronie znajdziesz przykład zadania praktycznego
luscinia

To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące.

Dziennik Leśny
samson
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: piątek 09 lis 2007, 18:27
Lokalizacja: Kielce

Post autor: samson »

Dzięki, luscinia ! Ale jak dla mnie za dużo zachdu i czasu, jeśli chodzi o pisanie i dzwonienie do OKE. A na gości z ubiegłych lat, to nie mam co liczyć (kontakt i mała szansa, że to mają :lol: ). Myślałem, że chociaż ze dwa takie arkusze gdzieś w necie będą, albo, że ktoś z użytkowników forum mógłby mi je przesłać. W jednym z tematów sokolnik_raróg, maiał takie testy, ale chyba po formacie kompa skasował je i juz nie mógł mi podesłać :( No cóż, może komuś jeszcze uda się coś znaleźć.
Awatar użytkownika
luscinia
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9787
Rejestracja: wtorek 02 sty 2007, 20:00
Kontakt:

Post autor: luscinia »

samson -
gdyby ktoś z forumowiczów miał te materiały na pewno udostępniłby Ci, bo każdy kto zwracał się do tej pory o pomoc zawsze jak tylko było to możliwe uzyskał ją.

Czekaj - może ktoś zdawał egzamin zawodowy w ostatnich latach, albo ma dostęp do arkuszy. Może ktoś w tym roku będzie zdawał egzamin.
samson pisze:Ale jak dla mnie za dużo zachodu i czasu, jeśli chodzi o pisanie i dzwonienie do OKE.
wiesz - jak coś jest dla nas ważne to czas nie gra roli, tym bardziej, że napisać maila czy zadzwonić - to nie zabiera dużo czasu - prawie wszystko Ci podałam :)

A jak to wygląda w twojej szkole ?? Pytałeś ?? Nauczyciele mają na pewno materiały i pomagają. To jest ich obowiązek i interes aby przygotować uczniów dobrze do egzaminów

Jeżeli będę miała możliwość gdzieś zdobyć te materiały, albo jakis kontakt - dam Ci znać.
Życzę powodzenia.
luscinia

To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące.

Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Chester
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1269
Rejestracja: czwartek 01 gru 2005, 10:39

Post autor: Chester »

nie wierze, że u Ciebie w szkole nie ma takich przykładowych testów...
u mnie na lekcjach czasami rozwiązujemy testy z poprzednich lat...
samson
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: piątek 09 lis 2007, 18:27
Lokalizacja: Kielce

Post autor: samson »

Tak to i my pewnie będziemy rozwiązywać, ale chodziło mi o czas - wcześniej i samemu się sprawdzić na spokojnie a nie w klasie, gdzie każdy czyta inne pytanie i już zna odp. Poprostu po raz pierwszy doświadczyłem pustki internetu - myślałem, że tu jest wszystko i to nie będzie trudne do znalezienia. Widać się myliłem ! internet widać na wszystko nie poradzi. :x

[ Dodano: 2007-11-12, 20:50 ]
Taka niby błacha rzecz, a autorytet internetu podważyła nie ! ;/
Awatar użytkownika
luscinia
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9787
Rejestracja: wtorek 02 sty 2007, 20:00
Kontakt:

Post autor: luscinia »

samson pisze:Poprostu po raz pierwszy doświadczyłem pustki internetu - myślałem, że tu jest wszystko i to nie będzie trudne do znalezienia. Widać się myliłem ! internet widać na wszystko nie poradzi
Niestety tez nieraz doświadczyłam takiego odczucia i rozczarowania :(
Ale z drugiej strony szukanie w zasobach internetu wymaga pewnych umiejętności :) Mój syn potrafi tam znaleźć takie fantastyczne rzeczy.

Ale nie ulega wątpliwości - nie wszystko dostaniemy:). czasami ważny jest czas. Na przykład zadania maturalne można znaleźć zaraz po egzaminach.

Ale dla mnie poważniejszą sprawą jest aktualność informacji. Nieusuwanie tych które są już nieważne. A nie wiemy że tak jest i wprowadza w błąd.
luscinia

To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące.

Dziennik Leśny
samson
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: piątek 09 lis 2007, 18:27
Lokalizacja: Kielce

Post autor: samson »

Ciekaw jestem, czy w ogóle jakieś testy nawet z olimpiad (niby tyle ich jest) o tematyce leśnictwo, lub ornitologiczne np. można zobaczyć gdzieś w necie.
To jest ... skandal. :!:
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2642
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

A stare testy po TL Tuchola ? Mam je zapisane ale nie wiem czy ci sie przydadzą ..
Krzyslas
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: sobota 04 lut 2006, 20:08
Lokalizacja: Milicz

Post autor: Krzyslas »

Egzamin zawodowy składa się z dwóch części testowych i opracowia projektu prac leśnych. Testy i projek, po egzaminie zostają w szkole i są wykorzystywane do ćwiczeń w nowym roku szkolnym. Innych możliwosci nie ma, ale zawsze możesz poprosić nauczyciela o ich wypożyczenie do domu.
" Po pierwsze nie szkodzić..."
samson
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: piątek 09 lis 2007, 18:27
Lokalizacja: Kielce

Post autor: samson »

Wielkie dzięki Kuna pomogłeś mi ! A przynajmniej byłeś najlepszy trzeba przyznać (przesłał mi część testową teoretyczną z 452 ! pytaniami) - super już zauważyłem kilka braków co muszę przypomnieć.
Spoko widać jeszcze muszę poszperać w części praktyczne, bo w następnym roku to już chba nie może być projekt uprawy ( bez przesady !) 8)
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2642
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Ja bym tego nie był taki pewien bo samo przygotowanie projektu to esencja pracy i doświadczenie leśniczego . Nadal uważam że projektowanie prac na przyszły rok to jedno z trudniejszych zadań dlatego taki nacisk kładzie się na to zagadnienie .
samson
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: piątek 09 lis 2007, 18:27
Lokalizacja: Kielce

Post autor: samson »

Nie to żebym był przeciwny projektowaniu uprawy, tylko obawaiam się właśnie zmiany w tym roku tego tematu.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2642
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Może projektowanie uprawy już nie będzie ale coś z projektowania na pewno . Zaś na uprawie można wszystko świetnie przećwiczyć . Jak to umiesz to i CW czy CP na pewno zrobisz .
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Kuna leśna - dzięki za expresową przesyłkę :drunk:
Karolka
początkujący
początkujący
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 14 sie 2007, 10:24
Lokalizacja: Połoniny Niebieskie

Post autor: Karolka »

o widzę, że jesteście szczęśliwymi posiadaczami testów...
czy ktoś mi mógłby przesłać je?
Milczę - a trawa rośnie. Patrzę - a dzień dojrzewa,
Biegnę w zielone gąszcze między zielone drzewa,

I zna mnie już dąbrowa, i zna mnie bukowina,
I bór wysokopienny dla mnie swój cień rozpina,

I taka cisza we mnie... Cisza co trwa i nuży,
I jeszcze tak daleko, daleko mi do burzy.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Mogę przesłać, ale tantiemy :wink: to się Kunie Leśnej należą...

(może do Download'u posiadacz praw autorskich to prześle ?)
Arthemida
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 04 gru 2007, 13:23
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Arthemida »

Prosze przyślijcie mi jakieś materiały do nauki na egzamin zawodowy!!!!!!!!Juz do niektórych z forum pisałam na maile i na gg, ale nikt sie nie chce odezwać do mnie!?Jestem uczniem TL w Goraju i naprawde juz mam stresa przed czerwcowym egzaminem!!!!!!!!!Prosze o jakies pomoce naukowe ......z góry serdecznie dziekuje Aga
mój mail : arthemida@poczta.fm
nr gg: 8473239
Mucha
gki17
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: piątek 18 lis 2005, 18:31

egzamin

Post autor: gki17 »

Ukryć nie da sie tego co jest nie do ukrycia, bardzo bym był wdzięczny za przesłąnie tych materiałów. e-mail: gki17@o2.pl
Pozdrawiam
kozi888
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 18 maja 2008, 17:42
Lokalizacja: dce

EGZAMIN ZAWODOWY W TECHNIKACH LEŚNYCH

Post autor: kozi888 »

jeśli wiecie coś na temat tegorocznego egzaminu zawodowego w tl piszcie. ja osobiście z róznych źrudeł słyszałem że ma być wywóz drewna, składnice, szlaki zrywkowe itp. zastanawiam się co mogą dać za projekt czy wykonania ścinki czy sam projekt np. sieci składnic i szlaków
ODPOWIEDZ