Gdzie Pojsc..?

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Lesnaa pisze:Jak zapewne wiesz kobiety w leśnictwach górskich nie mogą pracować w terenie....
To że praca jest ciężka to nie podlega dyskusji, ale to nie oznacza, że nie mogą...
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Lesnaa
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 16:44
Lokalizacja: z Lasu;)

Post autor: Lesnaa »

Ja słyszalam że nie moga;))
Nie wątpie że chrabąszcze oraz budowa owada jest fascynujące,ale chyba nie poradziałabym sobie z ta dziedzina;))
Dzięki botanice każdy leśnik może poznać i pokochać las;)))
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Lesnaa pisze:Ja słyszalam że nie moga
Może i coś w tym jest, ale to wg mnie trochę tak, że jak nie masz pleców mocnych i szerokich to pracy w LP nie dostaniesz.....
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
luscinia
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9787
Rejestracja: wtorek 02 sty 2007, 20:00
Kontakt:

Post autor: luscinia »

mavericksn pisze:Nie pytaj nikogo, samemu wybierz.
Horrorek pisze:No tak... ale poznam dobre i zle strony TL i Internatu
Moim zdanie - dobrze jest pytać, zbierać informacje, zobaczyć problem z rożnych punktów widzenia.
mavericksn pisze:Decyzja należy do Ciebie.
Tak !! Decyzję musisz podjąć sam. Ale żeby podjąć satysfakcjonującą decyzję trzeba mieć informacje.
Sam musisz wiedzieć co chcesz robić, jakie masz szanse na pójście na studia (w dużym stopniu zależy to od twojej determinacji - o czym już była mowa). Porozmawiaj też z rodzicami - oni Cię znają. :)

Za technikum przemawia fakt, że po ukończeniu i zdaniu egzaminu zawodowego masz już zawód. Do matury też możesz się przygotować - bo wielu uczniów robi to dobrze ucząc się w technikum (przykłady na tym forum).
Jeżeli nie jesteś (a masz prawo) przekonany co robić i masz rożne pomysły - może warto pomyśleć o LO.

Jeżeli masz mętlik w głowie - poszukaj doradcy zawodowego - teraz w wieku szkołach juz są, a jak nie to w Poradniach Psychologiczno Pedagogicznych. Może zrobią Ci testy badające Twoje predyspozycje zawodowe ??
luscinia

To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące.

Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

luscinia pisze:poszukaj doradcy zawodowego - teraz w wieku szkołach juz są, a jak nie to w Poradniach Psychologiczno Pedagogicznych.
Ja pamiętam, że mieliśmy takie spotkanie w klasie maturalnej. I z tych wszystkich testów wyszło, że powinnam wybrać jakiś "wolny" zawód - dziennikrz, podróżnik :) I związany z przyrodą :) Trochę się sprawdziło :)
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
luscinia
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9787
Rejestracja: wtorek 02 sty 2007, 20:00
Kontakt:

Post autor: luscinia »

Horrorku - jeżeli będziesz miał problem z dotarciem do doradcy a będziesz miał taką potrzebę napisz do mnie na pw to postaram się pomoc.
luscinia

To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące.

Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Horrorek
początkujący
początkujący
Posty: 156
Rejestracja: piątek 27 paź 2006, 16:59
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: Horrorek »

A dziękuje.... ale będziemy mieć nie długo spotkanie w szkole z doradzcą zawodowym... :] Ale w razie czego zgłoszę się... :wink:

Ale jednak coś czuje że jednak wybiorę TL :] wkońcu to było moje marzenie i jest od paru lat(4-5)... i wogóle tak sobie przemyślałem że... do końca życia nie zapomnę historii z internatu :P 8) a przy okazji nauczę sie gry na rogu myśliwskim (Pless-ie)... lub Parforsie(Nie wiem dokładnie jak to sie pisze..... ;/ ) Ale jeszcze to przemyśle... :] :wink:

Pozdrawiam...

P.S

A może ktoś ma jakieś swoje przygody w internacie..?
[scroll]Pozdrawiam Gorąco Horrorek :wink: [/scroll]
Awatar użytkownika
luscinia
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9787
Rejestracja: wtorek 02 sty 2007, 20:00
Kontakt:

Post autor: luscinia »

Horrorku - widać, że ma dużą motywację na technikum :). Do końca gimnazjum masz jeszcze trochę czasu.

Nie tylko rozumem musimy się kierować, ale również sercem :)

Życzę powodzenia :)
luscinia

To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące.

Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Horrorek
początkujący
początkujący
Posty: 156
Rejestracja: piątek 27 paź 2006, 16:59
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: Horrorek »

No mam trochę czasu... ale ja już chyba postanowiłem... :] i DziĘkUjE... :wink: :!:


PozdRawiAm... 8)

[ Dodano: 2007-12-02, 14:12 ]
Aha i chciałem jeszcze dodać że wrócę do tego tematu za rok... gdy będę musiał wybrać ostatecznie :!: :]


Darz Bor... 8)
[scroll]Pozdrawiam Gorąco Horrorek :wink: [/scroll]
ODPOWIEDZ