Nowa firma szanse na zakup drewna w LP

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
b-drewno
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sobota 20 paź 2007, 13:08
Lokalizacja: Małopolska

Nowa firma szanse na zakup drewna w LP

Post autor: b-drewno »

Witam,

Jestem producentem mebli ogrodowych we wrześniu tartak który nas zaopatrywał poinformował nas ze nie ma już surowca do przerobu i co za tym idzie my nie mamy materiału do produkcji, pytałem w sporej ilości tartaków i albo też nie mieli drewna a jeśli już mieli to trzeba bardzo długo czekać na realizacje i przeważnie są to ograniczone ilości. A ja jestem związany umowami z odbiorcami i z czegoś trzeba produkować. I tutaj pojawiają się moje pytania. Jakie są szansę na zakup drewna wielkowymiarowego w LP w nadchodzącym roku, przez nową firmy (dotychczas nie współpracującą z lasami)? Czy są jakieś szczególne kryteria które musi spełniać taka firma, czy są jakieś limity ilościowe (potrzebujemy rocznie ok. 2000 m3).

Za wszelkie informacje z góry wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Spórbuj na tej stronie poszukać interesujących Cię informacji.
http://www.zilp.pl/drewno
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
b-drewno
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sobota 20 paź 2007, 13:08
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: b-drewno »

Poszukałem i wstępnie się dowiedziałem że wszyscy nowi odbiorcy w roku 2008 mogą kupować jedynie na portalu E-drewno!!!czyli drogo i po wpłacie wadium :x ! To dyskryminacja i łamanie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, nie mówiąc już o prawie zawartym w Konstytucji dot. równości itp.
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

No to przykro mi, że dostarczyłam Ci złych wieści :( A na wszelki wypadek spytaj jeszcze w nadleśnictwie w swojej okolicy, oni na pewno są zorientowani w tym temacie. A przynajmniej powinni....
Pozdrawiam!
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Wadium na pewno nie jest dyskryminacja i łamaniem ustawy. Trzeba mieć zabezpieczenie dotyczące gwarancji podpisania umowy. Z drugiej strony zawsze po podpisaniu umowy mozna wadium wyciągnąć z e-drewna. Nikt nikomu nie każe trzymac tych pieniędzy przez cały rok w nadleśnictwie. CZy drogo na e-drewnie? Jeśli ktoś obserwuje przez cały czas aukcje tam sie odbywające to mogł się przekonać w jakiej chwili mozna kupic drewno niewiele ponad cene wywoławczą, wyjatkiem są dyrekcje pomorskie gdzie jest ceny sa astronomiczne, ale z tym sobie i tak odbiorcy z pomorza poradzili bo kupuja na drugim koncu Polski i nawet doliczajac transport to wychodzi im taniej niz kupujac na miejscu.
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Awatar użytkownika
ziółko
początkujący
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 21:55
Lokalizacja: jesteś?

Post autor: ziółko »

Panowie nie opowiadajcie bzdur jezeli nie znacie zasad sprzedaży drewna w lasach panstowych!!!! Jezeli ktos jest tak doskonale poinformowany niech poda mi receptę dla nowo powstalej firmy przerobu drewna iglastego, w jaki sposob moge zakupic 5 tys drewna iglastego na E-DREWNO, jakie mam gwarancje że to kupie, dla mnie CENA NIE GRA ROLI!!?? Bo wydaje mi sie ze żadnych nie mam, i w jaki sposob mogę spisać umowę z odbiorcą?? Mysle ze foruje sie tylko dużych odbiorcow z portalu i czas z tym skonczyc!! :evil: :twisted: Prosze o stosowne wypowiedzi!! :!: CZEKAM ... :!: :!: :!:
Mów prawdę ;-)
b-drewno
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sobota 20 paź 2007, 13:08
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: b-drewno »

Kolego Yakec w swoim poprzednim poscie zapomniałem wspomnieć o dosyć istotnej i chyba najważniejszej rzeczy jakim jest gwarancja zakupu potrzebnej masy drewna i bardzo dziękuję koledze Ziółko że zwrócił na to uwagę. Bo jak mamy planować produkcje, jak podpisywać umowy ze swoimi odbiorcami gdy nie wiem ile drewna dostaniemy i czy w ogóle coś uda nam się kupić na e-drewno. Zgodzę się że wadium nie jest łamaniem ustawy ale ograniczanie dostępu do surowca nowym odbiorcom i faworyzowanie wybranych firm już tak. Firma z którą współpracuje w grudniu chce ze mną podpisać umowę na dostawę mebli na 2008r. i jak mam się określić się co do ilości bądź do ceny produktów, gdy pytałem u mojego dawnego dostawcy powiedział że chyba odpuści sobie ten biznes, w kolejnych tartakach powiedziano mi że nie wiedzą ile surowca dostaną i nie deklarują żadną ilością tarcicy a sam jako nowa firma mogę kupować jedynie na e-drewno gdzie nie mam stałej ceny na dane sortymenty a rozbieżności cenowe są bardzo duże, z masą dostępnego drewna też jest różnie raz w miesiącu jest 1000m3 w kolejnym jest 50m3 a w następnym nie ma nic, dotyczy to moich okolic, a z drugiego końca Polski woził nie będę bo już rozeznałem ten temat i doliczając cenę takiego transportu po prostu nie znajdę odbiorcy na końcowy produkt. Dodatkowo jest to przeważnie drewno niskiej jakości z cięć sanitarnych bądź wiatrołomów.
El Mariachi

Post autor: El Mariachi »

Wadium przetargowe nie jest niczym dziwnym, ani nienormalnym. Nie jestem zwolennikiem obecnych zasad sprzedaży, choć popieram ideę PLD jako narzędzia przetargowego. PLD tak, ale nie na takich zasadach, nie przy tak pokręconych parametrach oceny ofert.

Uważam, że drzewiarze zamiast miotać się i narzekać powinni natychmiast poprosić UOKiK o opinię na temat uchwały KLD nr 29, która ustanawia monopol niektórych odbiorców na rynku drzewnym, a więc przeczy zasadzie konkurencji, jak również naraża interesy konsumentów. Zamiast biadać i narzekać drzewiarze powinni działać - zatrudnić biegłych, którzy opracują opinie prawne na temat obecnych zasad sprzedaży, przedstawiać te opinie odpowiednim urzędom, zapoznać z nimi każdego parlamentarzystę, zdobywać poparcie polityków. A co przez ostatni rok zrobili drzewiarze nie posiadający reprezentacji w KLD? Moim zdaniem nic. "Cieszyli się" z tego, co przydzielił im system i liczyli na cud. A cud się nie zdarzył. Od poniedziałku zaczyna się składanie ofert. Trochę za późno na oburzenie. Trzeba było działać wcześniej. Obecne zasady sprzedaży drewna przez PGL LP dałoby się obalić, ale to nie zrobi sią samo.
Awatar użytkownika
ziółko
początkujący
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 21:55
Lokalizacja: jesteś?

Post autor: ziółko »

wszystko pieknie ale prawdopodobnie oferty maja byc składane do 9 listopada skad ten pospiech :!: :?: niby portal zgodnie z prawem mial ograniczyc nikontrolowany handel miedzy producentami a co jest :?: PO obiecuje kokosy dla nowych firm zobaczymy jak rozwiaza problem nabycia surowca :lol:
Mów prawdę ;-)
El Mariachi

Post autor: El Mariachi »

Umowy nie mogą zostać spisane do 7 listopada, bo do 9 listopada trwa składanie ofert przez nabywców w PLD.
Awatar użytkownika
ziółko
początkujący
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 21:55
Lokalizacja: jesteś?

Post autor: ziółko »

to bedzie zochowany termin do konca listopada czy wiadomo o czyms nowym :x
Mów prawdę ;-)
El Mariachi

Post autor: El Mariachi »

Czy Ty w ogóle wiesz, o czym dyskutujesz? Najpierw odrób lekcje, a potem zabieraj głos
http://www.zilp.pl/drewno
http://www.zilp.pl/drewno/harmonogram_p_l-d_na_2008.jpg
Awatar użytkownika
ziółko
początkujący
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 21:55
Lokalizacja: jesteś?

Post autor: ziółko »

dzieki za informacje
Mów prawdę ;-)
El Mariachi

Post autor: El Mariachi »

Powodzenia na przetargu :)
Awatar użytkownika
ziółko
początkujący
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 21:55
Lokalizacja: jesteś?

Post autor: ziółko »

HA HA HA !! Nie używałbym słów krytyki jeżeli to co zapisane później jest dotrzymywane.. Bo już wiele razy się zawiodłem ;-)). :mg: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted:
Mów prawdę ;-)
El Mariachi

Post autor: El Mariachi »

Więc trzeba było z owym "zapisanym" i z późniejszym wynikiem wystąpić do sądu przeciw LP. Niestety krytykuje wielu, ale nikomu nie chce się działać. Szkoda...
Awatar użytkownika
ziółko
początkujący
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: piątek 26 paź 2007, 21:55
Lokalizacja: jesteś?

Post autor: ziółko »

mnie chodzi o demokracje :!: :!: :!: :] i sprawiedliwosc i rowne traktowanie :D
Mów prawdę ;-)
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

El Mariachi pisze:A co przez ostatni rok zrobili drzewiarze nie posiadający reprezentacji w KLD? Moim zdaniem nic. "Cieszyli się" z tego, co przydzielił im system i liczyli na cud. A cud się nie zdarzył. Od poniedziałku zaczyna się składanie ofert. Trochę za późno na oburzenie. Trzeba było działać wcześniej.
Że tak powiem: KRÓTKO ZWĘŹLE I NA TEMAT
Od ostatniego przetargu ofertowego w PLD nic nie było słychac aby kokolwiek inny zgłaszał jakies wątpliwości i uwagi. Dopiero teraz nagle "nowi" sie budzą z tzw. "ręką w nocniku" i zaczynaja szumieć - a może byli przez ostatnie miesiące w jakimś letargu? W końcu nowe firmy nie powstają ot tak na pstryknięcie palcami, trzeba mieć rozpoznanie rynku, zaplecze, jakiegoś potencjalnego odbiorce.
Myślenie ma kolosalną przyszłość
ODPOWIEDZ