Specjaliści radzą: jak nie stracić danych z laptopa

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Specjaliści radzą: jak nie stracić danych z laptopa

Post autor: RR »

Dzięki stałemu spadkowi cen coraz więcej osób może sobie pozwolić na zakup przenośnego komputera. Dzięki takiemu sprzętowi coraz mniej informacji archiwizowanych jest w postaci papierowej. Utrata danych może być dotkliwa nie tylko dla biznesmenów - również dla studentów, którzy notatki z ważnych wykładów lub gotową pracę zaliczeniową zapisali tylko w pamięci laptopa.
Więcej na
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Najgorsza rzecz,gdy mamy pracę zapisaną na dysku systemowym, włączamy, ponieważ chcemy dokończyć... a tu niebieski ekran. ;/
Awatar użytkownika
serangeti
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 29 lip 2007, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: serangeti »

mavericksn pisze:Najgorsza rzecz,gdy mamy pracę zapisaną na dysku systemowym, włączamy, ponieważ chcemy dokończyć... a tu niebieski ekran. ;/
eee tam, jeszcze nie jest tak źle ;-)
Wyjmujesz dysk z laptopa, podłączasz za pomocą specjalnej przejściówki do USB stacjonarnego i odczytujesz dane :-)
Gorzej, jeśli ukradną Ci laptopa ;-)
Easy job, easy life ;-)
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

serangeti pisze:Wyjmujesz dysk z laptopa, podłączasz za pomocą specjalnej przejściówki do USB stacjonarnego i odczytujesz dane :-)
Gorzej kiedy laptop jest na gwarancji i się zepsuje. Zabierają do serwisu i oddają z wyczyszczonym dyskiem...
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
serangeti
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 29 lip 2007, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: serangeti »

RR pisze:Gorzej kiedy laptop jest na gwarancji i się zepsuje. Zabierają do serwisu i oddają z wyczyszczonym dyskiem...
No bo proces backupu trochę trwa, a poza tym oni nie widzą, co jest ważne ;-)
Easy job, easy life ;-)
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

RR pisze:Gorzej kiedy laptop jest na gwarancji i się zepsuje. Zabierają do serwisu i oddają z wyczyszczonym dyskiem...
Dlatego często archiwizuje dane na innych nośnikach. Tylko, że problemem staje się po pewnym czasie nadmiar różnego rodzaju płyt. ;/
Awatar użytkownika
serangeti
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 29 lip 2007, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: serangeti »

mavericksn pisze:Tylko, że problemem staje się po pewnym czasie nadmiar różnego rodzaju płyt. ;/
Skąd ja to znam ;-)

BTW. Kiedyś, podczas pisania pracy dyplomowej na studiach podyplomowych, miałem jedyną jej wersję na "pendraku". Traf chciał, że wyjechałem wtedy do Niemiec i wziąłem "pendraka" za sobą. Nie wiem czego to była przyczyna, ale straciłem połowę danych. Praca się jednak zachowała.
Teraz newralgiczne dane backup'uję na zewnętrznych serwerach: w pracy, na gmailu, albo na jakimś ftp'ie.
Easy job, easy life ;-)
ODPOWIEDZ