Korupcja Lasy Państwowe > Zakłady Usług Leśnych

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

lastel

Korupcja Lasy Państwowe > Zakłady Usług Leśnych

Post autor: lastel »

Czy preferowanie przez nadleśniczego jednego jego ZULu to już korupcja . Czy prowadzenie prac przez leśniczego w imieniu ZULu zarejestrownego na szwagra ,to korupcja ? Czy przypadkiem nie dochodzi konflikt interesów ze szkodą dla LP?
ZUL prowadzony przez wujka Zastępcy wykosił niby przypadkiem całą konkurencję w obrębie . A ile jest takich nadleśnictw , może niech wypowiedzą się właściciele ZULi . Te pieniądze jakie płyną pod stołem do pracowników LP szkodzą zarówno LP , jak i ZULom i ten proceder powinien być zlikwidowany .
magadan
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: wtorek 21 lis 2006, 21:40
Lokalizacja: z daleka

Post autor: magadan »

z tematem trafiłeś w dziesiątkę ten proceder bardzo wyrażnie widać w naszym nadleśnictwie na lini tata-nadleśniczy-syn-leśniczy kłania się tu przysłowie'' co wolno wojewodzie to nie tobie s.......
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

A czy inaczej jest w relacjach nadleśniczy - tartacznik??? Nawet w obecnej sytuacji (e-drewno) rzeczy się takie dzieją,że głowa mała...
LP to jeden wielki układ - pajęczynka powiązań...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
lastel

Post autor: lastel »

Nadleśniczy dziwnym trafem środki pomocowe przeznacza dla jednegu ZULu , nowy ciągnik w użyczenie , po kilku latach odsprzedawany za niewielką cenę .
Pieniądze wracające pod stołem do leśników nie służą rozwojowi firmy , a tym bardziej ZULu .
migur
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2007, 09:11
Lokalizacja: RDLP w Katowicach

Post autor: migur »

magadan pisze:tata-nadleśniczy-syn-leśniczy
to nie korupcja, tylko nepotyzm
lastel

Post autor: lastel »

Jak zwał ,to zwał . Co na to ZULe , wszystkie mają układy ? :)
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36349
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

A co dzisiaj można bez układów < tak samo jak i wcześniej < niewiele :roll:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
Barneej
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 08:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Barneej »

O układzie każdy mówi...i większość walczy...bo zasady ponoć zobowiązują.
Więc w lasach jest to w imię zasad :D
Jeśli coś Cię swędzi - drap.
Inaczej będziesz się musiał umyć...

BSz
Awatar użytkownika
Celt
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 309
Rejestracja: sobota 16 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Celt »

lastel pisze:Czy preferowanie przez nadleśniczego jednego jego ZULu to już korupcja . Czy prowadzenie prac przez leśniczego w imieniu ZULu zarejestrownego na szwagra ,to korupcja ? Czy przypadkiem nie dochodzi konflikt interesów ze szkodą dla LP?
Ciekawe, ciekawe....Ostatnio był taki popularny temat na forum, że aż go musiałem "zepchnąć " na 2 stronę :twisted: :wink:

[ Dodano: 2007-09-07, 14:24 ]
http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... &start=190
Celt

Art. 54.
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
Art. 61.
1. Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej ... w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
Awatar użytkownika
Godfryd
leśniczy
leśniczy
Posty: 708
Rejestracja: środa 28 cze 2006, 12:24
Lokalizacja: Goście, goście

Post autor: Godfryd »

Barneej pisze:O układzie każdy mówi...i większość walczy...bo zasady ponoć zobowiązują.
Więc w lasach jest to w imię zasad :D
Co w imię zasad? Korupcja? Nepotyzm? Prywata?
rafal77
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 393
Rejestracja: środa 02 sie 2006, 15:51

Re: Korupcja Lasy Państwowe > Zakłady Usług Leśnych

Post autor: rafal77 »

lastel pisze:Czy preferowanie przez nadleśniczego jednego jego ZULu to już korupcja . Czy prowadzenie prac przez leśniczego w imieniu ZULu zarejestrownego na szwagra ,to korupcja ? Czy przypadkiem nie dochodzi konflikt interesów ze szkodą dla LP?
ZUL prowadzony przez wujka Zastępcy wykosił niby przypadkiem całą konkurencję w obrębie . A ile jest takich nadleśnictw , może niech wypowiedzą się właściciele ZULi . Te pieniądze jakie płyną pod stołem do pracowników LP szkodzą zarówno LP , jak i ZULom i ten proceder powinien być zlikwidowany .
Wyślij "anonima" do CBA - powinno zadziałać. Innego wyjścia chyba nie ma (a już na pewno nie w naszej strukturze).
Andrzej5101
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 284
Rejestracja: niedziela 12 lis 2006, 14:58
Lokalizacja: Kielce

Re: Korupcja Lasy Państwowe > Zakłady Usług Leśnych

Post autor: Andrzej5101 »

rafal77 pisze:
lastel pisze:Czy preferowanie przez nadleśniczego jednego jego ZULu to już korupcja . Czy prowadzenie prac przez leśniczego w imieniu ZULu zarejestrownego na szwagra ,to korupcja ? Czy przypadkiem nie dochodzi konflikt interesów ze szkodą dla LP?
ZUL prowadzony przez wujka Zastępcy wykosił niby przypadkiem całą konkurencję w obrębie . A ile jest takich nadleśnictw , może niech wypowiedzą się właściciele ZULi . Te pieniądze jakie płyną pod stołem do pracowników LP szkodzą zarówno LP , jak i ZULom i ten proceder powinien być zlikwidowany .
Wyślij "anonima" do CBA - powinno zadziałać. Innego wyjścia chyba nie ma (a już na pewno nie w naszej strukturze).
I co pozostanie z tego forum .
Awatar użytkownika
Sergio
leśniczy
leśniczy
Posty: 561
Rejestracja: sobota 04 mar 2006, 21:50

Re: Korupcja Lasy Państwowe > Zakłady Usług Leśnych

Post autor: Sergio »

Andrzej5101 pisze: I co pozostanie z tego forum .
Chyba i kto pozostanie na tym, forum. Chociaż w pace podobno jest dostęp do sieci... :lol:
Awatar użytkownika
Barneej
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 08:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Barneej »

Godfryd pisze:Co w imię zasad? Korupcja? Nepotyzm? Prywata?
Układ :)

[ Dodano: 2007-09-10, 22:55 ]
Dorwałem dziś Las Polski. Fajna polemika Graszka z Teerem i "Leśnikiem" właśnie w temacie ZUL-i. Gorąco polecam :)
Jeśli coś Cię swędzi - drap.
Inaczej będziesz się musiał umyć...

BSz
lastel

Post autor: lastel »

System zarządzania i brak kontroli pozwala na powstawanie układów nadleśniczy , leśniczy > ZUL , ze szkodą dla Lasów Państwowych
Awatar użytkownika
WH 33XY
leśniczy
leśniczy
Posty: 619
Rejestracja: piątek 29 cze 2007, 14:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: WH 33XY »

Czy Polskę stać na lasy państwowe?
to mówię ja - WH
Silver

Post autor: Silver »

Stać, nie stać... To zbyt ogólne stwierdzenia. LP z całą pewnością topią w swej mało efektywnej strukturze tak ogromne środki, że wykazywany na koniec roku zysk księgowy jest potem po przeliczeniu na 1ha zarządzanego przez nie lasu po prostu śmieszny. Nic nowego, a dla niektórych wręcz powód do dumy, że Lasy ”same na siebie zarabiają”. Póki któryś kolejny minister SP nie zacznie się zastanawiać dlaczego tak gigantyczny państwowy majątek, jakim są powierzone w zarządzanie LP lasy, generuje dla SP tak mizerne coroczne wpływy, te pytanie o to czy kraj ”stać na LP” w debacie publicznej się nie pojawi. Mnie zadziwia jednak, że ta firma jest tak jawnie, otwarcie i bezkarnie źle zarządzana. Bez cienia dla jej włodarzy za to wstydu. Jeśli bowiem dziś ktoś nie dostrzega (a w każdym razie nie podejmuje żadnych działań) realnych niebezpieczeństw związanych ze zbyt niskimi płacami na samym dole leśnej siatki płac, z zagrożeniem odchodzenia z LP pozbawionych perspektyw (choć relatywnie świetnie przygotowanych do zawodu) ludzi, jeśli nie dostrzega oczywistych zagrożeń płynących z tego, że stawki dla ZULi są skalkulowane generalnie zbyt nisko, lub nie dostrzega tego, że ta firma dusi się tym powszechnym w LP ”oplocie bluszczu” nepotyzmu i kolesizmu, jest dla mnie nie wartym wysokich stanowisk ignorantem z podstawowymi brakami w potrzebnej tam wiedzy. I proszę mi nie sugerować, że są to jakieś politycznie inspirowane ataki. Polityka, (a już zwłaszcza "leśna polityka") w tym wypadku mnie zupełnie nie interesuje, bo jestem i zawsze byłem przeciwnikiem wciągania LP w wiry rozgrywek naszych polityków. Ludzi mi zwyczajnie tam szkoda. Prędzej czy później bowiem, to szeregowi i w nic nie zaangażowani, zwykli pracownicy zapłacą za tą krótkowzroczność swych szefów wysoką cenę.
Awatar użytkownika
Barneej
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 08:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Barneej »

Ale w jaki sposób nie wiązać polityki z LP? Szczególnie na "eksponowanych" stanowiskach? Niestety, polityka na równi z nepotyzmem i kolesiostwem jest główną siłą napędową naszych lasów kochanych. A, że szaraczki tak cierpią, to standart każdej firmy, nie tylko państwowej. Jedyna dla nich nadzieja - polityka i awanse polityczne.
Jeśli coś Cię swędzi - drap.
Inaczej będziesz się musiał umyć...

BSz
Awatar użytkownika
seba4x4
początkujący
początkujący
Posty: 213
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:53
Lokalizacja: lasy polskie

Post autor: seba4x4 »

lastel pisze:System zarządzania i brak kontroli pozwala na powstawanie układów nadleśniczy , leśniczy > ZUL , ze szkodą dla Lasów Państwowych
Z całym szacunkiem, nie róbcie ideologii dla kilku faktów. Naprawdę nie w każdym n-ctwie tak jest :evil: Macie gdzies bałagan, wyprostujcie go, niech nie rzutuje to na całokształt. Mam nadzieję, że moja firma to nie jest wyjątek :shock:
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

Barneej pisze:Dorwałem dziś Las Polski. Fajna polemika Graszka z Teerem i "Leśnikiem" właśnie w temacie ZUL-i.
Barnej, Ty chyba na Spitzbergenie mieszkasz :)
seba4x4 pisze:Mam nadzieję, że moja firma to nie jest wyjątek
Nadzieja gaśnie ostatnia - trzymaj się jej i pielęgnuj. A jak już zacznie się ledwo tlić - to chodu. Silver też Ci to powie, cho-du! 8)
ODPOWIEDZ