Czy jest taki program

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
SUG
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 16 sie 2007, 10:03
Lokalizacja: Kedzierzyn Kozle

Czy jest taki program

Post autor: SUG »

Witam.
Czy jest program dzieki ktoremu mozna ogladac z ekranu komputera las od gory nie chodzi mi o programy typu Google Earth czy jak on sie nazywa tylko bardziej zbudowane dla lesniczych.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

O programie nie słyszałem.Oglądałem ostatnio tylko zdjecia lotnicze,ale nie pokazano mi takowego programu. Też chciałbym sie dowiedzieć, czy jest taka wersja "cywilna"
SUG
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 16 sie 2007, 10:03
Lokalizacja: Kedzierzyn Kozle

Post autor: SUG »

Ja jestem w drugiej klasie gimnazjum, teraz mielismy technike.
Nasza szkola zatrudnia jednego z najlepszych nauczycieli techniki w Polsce (w 2004/5/6roku zajął pierwsze miejsce jako nauczyciel techniki...), jest takze zawodowym programista systemowym. Mowil, ze pracuje z kilkoma osobami nad takim programem, ale kiedy bedzie, to nie wiadomo.
Jak bedzie ten program (a bedzie na 100% darmowy), to dam go na serwer i udostepnie na tym forum.
m-a-r-c-i-n
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: sobota 15 lip 2006, 19:58
Lokalizacja: z lasu :-)

Post autor: m-a-r-c-i-n »

jak już sie ma zdjęcia (lotnicze bądź satelitarne) to oglądać je można w każdym programie graficznym, jeżeli są skalibrowane to można je edytować razem z mapą numeryczną - np warstwą oddziałow, wydzieleń w ArcView, i innych GIS-owych programach;
darmowym GIS-owym programem jest TatuGIS (nie pamietam czy tam jest możliwość podczytania TIFF-ów, ale wydaje mi sie, że tak)
Awatar użytkownika
serangeti
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 29 lip 2007, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: serangeti »

m-a-r-c-i-n pisze:(...) (nie pamietam czy tam jest możliwość podczytania TIFF-ów, ale wydaje mi sie, że tak)
... musi być i jest ;-) :
(...)

TatukGIS Viewer feature summary:

* Open/read data in the following file formats:
- Raster image: TIFF/GeoTIFF, ECW/ECWP, MrSID, JPEG2000, JPEG, IMG, BMP, BIL/SPOT, PNG, CADRG, CIB, TatukGIS PixelStore
(...)
Easy job, easy life ;-)
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

Myślenie ma kolosalną przyszłość
zmarekz
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: czwartek 02 lis 2006, 14:35

Post autor: zmarekz »

Witam
Mam pytanie do użytkowników programu TatukGIS.
Mam mapę moich lasów w pliku DXF Tatuk oczywiście wspaniale go otwiera, ale niestety na tej mapie nie mam wrysowanych map z uproszczonego planu urządzenia lasu. Mapy te (upuz) mam za to w pliku JPG. Wymyśliłem sobie, że nałożę jeden plik na drugi jpg na dxf. Poczytałem tutaj o tym programie tatuk i wszystko ok. Program otwiera mi dxf i jpg, ale kiedy już chcę dodać do dxf kolejną warstwę i umieścić w niej tego jpg to niestety nie jest to widoczne. Dlaczego ?
Jak zrobić aby mapa dxf i jpg były widoczne naraz ?
geomaps
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: geomaps »

zmarekz pisze:Wymyśliłem sobie, że nałożę jeden plik na drugi jpg na dxf.
Kolejność powinna być odwrotna, gdyż jpg to raster który w zasadzie (jeśli nie przetworzymy jednego z kolorów na transparentny) nie jest przeźroczysty, ale myślę że nie w tym tkwi problem
zmarekz pisze:Program otwiera mi dxf i jpg, ale kiedy już chcę dodać do dxf kolejną warstwę i umieścić w niej tego jpg to niestety nie jest to widoczne. Dlaczego ?
Nie dodawaj jpg jako warstwy zagniezdżonej w dxf ale jako osobną warstwę w projekcie.
Myślę, że to powinno rozwiązać twój problem.
VBI Compal Hel80 // T7200 2.00GHz 4MB // GeForce Go 7600 256MB // 2GB-667MHz - 2 x 1024MB [Kingstone] // 120GB HDD // Windows XP Home SP2
sasanka
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 10:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sasanka »

Jest jeszcze darmowy produkt ArcGIS Explorer, można oglądać różne rastry, ściągać zdjęcia satelitarne, nałożyć warstwy na siebie albo rastry na model terenu 3D. Korzystałam z tego, wygodne i dużo możliwości.
paszyd
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 14:01
Lokalizacja: Las

Post autor: paszyd »

dobrej jakości zdjęcia lotnicze lub satelitarne są po prostu PŁATNE !!
:wink:
Ja mam dobre ciśnienie, to wszyscy mają za niskie...
ODPOWIEDZ