Trąba powietrzna przeszła nad Lubelszczyzną

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Trąba powietrzna przeszła nad Lubelszczyzną

Post autor: 11 »

Kolejna tragedia i cierpią również lasy:
"Kilka osób rannych, zerwane dachy, samochody uszkodzone przez powalone drzewa i konary to skutki burz i wichur jakie przeszły nad Lubelszczyzną. Trąba powietrzna zniszczyła jedno gospodarstwo w miejscowości Krzczeń - poinformowała straż pożarna.
- W jednym z ośrodków wypoczynkowych nad Jeziorem Białym jedna osoba została przygnieciona przez konar drzewa złamany przez wiatr. Ma obrażenia kręgosłupa - powiedziała rzeczniczka komendanta wojewódzkiego straży pożarnej w Lublinie Aneta Wożakowska-Kawska.
Spadający konar i kawałek blachy zerwane przez wiatr zraniły dwie inne osoby w innych ośrodkach nad jeziorem. - Kilka drzew zawaliło się także na tamtejsze pole namiotowe. Na szczęście nikomu nic się nie stało - dodała Kawska. W miejscowości Krzczeń w powiecie łęczyńskim trąba powietrzna zniszczyła jedno gospodarstwo. Budynki gospodarcze zawaliły się; z domu mieszkalnego zerwało dach, wypadły okna. - Odłamki szkła z rozbitych okien zraniły 25-letniego mężczyznę, który mieszka w tym gospodarstwie z matką. Stojący przy domu samochód osobowy wichura przesunęła o kilkanaście metrów - dodała Wożakowska-Kawska. Zniszczony został także pobliski las..."
http://wiadomosci.onet.pl/1576305,11,1,1,,item.html
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

Dzisiaj jechałem w oberwaniach chmury, wycieraczki na najwyższym "biegu", potoki wody, kałuże po progi :cry: oj, skiepścił nam się klimat, skiepścił....
W sobotę natomiast byłem świadkiem ciekawego zjawiska - pomiędzy Wyszogrodem a Płockiem drogę tarasowała Straż Pożarna. Okazało się, że strażacy... uprzątali piasek z leśnej drogi (na stoku), który potoki wody wymyły na drogę publiczną. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem 8)
Awatar użytkownika
yakec
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1997
Rejestracja: czwartek 09 lut 2006, 08:55
Lokalizacja: z lasu...?

Post autor: yakec »

borodziej pisze:Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem
Widząc co się teraz wszędzie dzieje za pół roku juz nas nic nie powinno dziwić jeśli chodzi o nature i jej siłę
Myślenie ma kolosalną przyszłość
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Jarek pisze:W jednym z ośrodków wypoczynkowych nad Jeziorem Białym
Byłem tam na urlopie. Wróciłem w czwartek. Włos się na głowie jeży...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
ODPOWIEDZ