O "Syndromie Bambiego" słów kilka.

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105181
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

O "Syndromie Bambiego" słów kilka.

Post autor: Piotrek »

Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33862
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Niby oczywiste, ale zimna precyzja opisania problemu godna uznania.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105181
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

góral bagienny pisze:Niby oczywiste
Dla nas. Dla mnie, dla ciebie, dla wielu osób z forum. Ale my mamy jakieś (bardziej lub mniej solidne) podstawy bowiem nasza wiedza nie pochodzi z reklam, filmów i wystąpień celebrytów.

PS. A tak w ogóle to filmik przechodzi raczej bez echa. Mózgoczaszki widocznie pełne są sloganów i przekaz nie dociera...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33862
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Puściłem link do kilkunastu znajomych.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105181
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

góral bagienny pisze:Puściłem link do kilkunastu znajomych.
A masz znajomych, którzy byli by bliscy bambistom? Bo znajomych, którzy myślą tak jak ja czy ty to raczej nie trzeba uświadamiać. Takie kiszenie w sosie własnym z tego wychodzi a nie propaganda...
Poza tym kilkunastu znajomych to w sumie niewiele. Na YT filmik opublikowany 30 marca uciułał mniej niż 38 tys. odsłon, przy czym nie wiemy ile z tych odsłon skończyło się w pierwszej sekundzie filmu. Dałem link na FB 20 godzin temu i pies z kulawą nogą ani nie skomentował ani nie udostępnił dalej. Cienko widzę "niesienie tego kaganka ludowi"...
Jedyna pociecha w tym, że trzydziestosekundowy filmik "Pracowni..." o tytule "Ratujmy Beskid Mały! Monitoring dużych drapieżników" przez dwa tygodnie zebrał tylko 730 wyświetleń. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33862
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Piotrek pisze:masz znajomych, którzy byli by bliscy bambistom?
Mam. Ale głównie zdezorientowanych, kiwających ze zrozumienie głowami na moje komentarze i argumenty, a później, jestem o tym przekonany, wracajęcy na tory myślenie że te pisiaki, z tym kretynem Szyszką, nie mogą mieć racji, a takie różne organizacje międzynarodowe walczące o dobro Planety nie mogą racji nie mieć.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Racja. Jedyną słuszną rację ma kol. Szyszko i Prezes... :roll: Santo subito... :wink:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33862
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Jesteśmy postrzegani jako pretorianie rządzących, bo nie wierzgamy. Nauczyciele to dziś ostoja normalności, bardziej nawet niż zbuntowani sędziowie, nawet policja jest cacy, bo ze dwa razy wierzgnęła.
Trudno wytłumaczyć, ze ogólna wizja polskiego leśnictwa jest stabilna, bo praw przyrody pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb!
A bambiniści są anty, czyli to wporzo ludziki!
Hasło Najpierw natura a później matura jest od początku wiosny znane już każdemu dziecku objętemu obowiązkiem szkolnym. Zresztą przykład pana Wajraka najlepiej świadczy, że to jest słuszne hasło! Może i ledwie zdał maturę, a przecież jest najważniejszym polskim przyrodnikiem!
Czucie i wiara silniej mówi do mnie / Niż mędrca szkiełko i oko.
Miej serce i patrz w serce; Wielkie, zielone serce przyrody.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Piotrek pisze:
góral bagienny pisze:Puściłem link do kilkunastu znajomych.
A masz znajomych, którzy byli by bliscy bambistom? Bo znajomych, którzy myślą tak jak ja czy ty to raczej nie trzeba uświadamiać. Takie kiszenie w sosie własnym z tego wychodzi a nie propaganda...
Poza tym kilkunastu znajomych to w sumie niewiele. Na YT filmik opublikowany 30 marca uciułał mniej niż 38 tys. odsłon, przy czym nie wiemy ile z tych odsłon skończyło się w pierwszej sekundzie filmu. Dałem link na FB 20 godzin temu i pies z kulawą nogą ani nie skomentował ani nie udostępnił dalej. Cienko widzę "niesienie tego kaganka ludowi"...
Jedyna pociecha w tym, że trzydziestosekundowy filmik "Pracowni..." o tytule "Ratujmy Beskid Mały! Monitoring dużych drapieżników" przez dwa tygodnie zebrał tylko 730 wyświetleń. :)

Jezd postymp. Jakby to klasycy napisali. Nieskromnie mozesz dodac, ze bambizm jako ( polskie )pojecie urodzil sie wlasciwie na forum Lasy Polskie. " Syndrom Bambi" tez tutaj chyba po raz pierwszy zaistnial.Przy czym zastanawialismy siem - chyba tutaj tez - nad mozliwie najzgrabniejszo kalka dla niemieckiego "Bambisyndrom" Brämera, ktory to zerznal z Cartmilla bodajze .Pani Grabowska z CILPu - poslugujac sie tez Brämerem - spopularyzowala Syndrom Bambi pod nazwa "bambinizm" (co spowodowalo naturalnie fale protestow )....Te 38 000 odslon to jest jednak gigantyczny postymp. Wpis na blogu z oparta na definicji Brämera proba wyjasnienia po polskiemu co to jest i z czym to sie je mogl osiagnac 5 lat temu 200- 300 internautow - pozniej zaczelo po niego siegac wiecej osob .Nie widzialbym tej ogladalnosci wiec tak pesymistycznie (zreszta - po uzytych werbalizmach sadzac rezyser tego filmiku czerpal w jakims zakresie z opracowywanej na tutejszym Forum definicji). Materia jest po prostu a priori nudna i duuuuuzo mniej podniecajaca niz temat "Szyszko rznie w puszczy"
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

PS. Wsrod wyznawcow TZW GL oczywiscie tez wystepuja objawy Syndromu Bambi - obserwujac dzialalnosc lesnikow na prawie 300 profilach FB mozna bez trudu dosc do wniosku, ze w wielu przypadkach chodzi o zaawansowana i juz chyba nieuleczalna forme bambizmu .Tym przypadkom nie pomoga zadne pigulki, ogladanie YouTube czy lektura Ech Lesnych. Lasy Panstwowe dotyka rownoczesnie inny syndrom - Syndrom Pszczolki Maja , ktory wart jest tez opisania.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Piotrek pisze:Dałem link na FB 20 godzin temu i pies z kulawą nogą ani nie skomentował ani nie udostępnił dalej.
jak nie jak tak :P Na razie dronka skomentowała. Jak reszta wróci ze spacerów z malamutami może przeczyta ;)
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

W tym kontekście proponuje gremialne wystąpienie do TV PIS i innych o zdjęcie reklamy z żubrami - gdyż w znaczący sposób przyczynia się do bambizmu.... :mg: :mg:
Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1363
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 21:40

Post autor: Bory5 »

carabus pisze:W tym kontekście proponuje gremialne wystąpienie do TV PIS i innych o zdjęcie reklamy z żubrami - gdyż w znaczący sposób przyczynia się do bambizmu.... :mg: :mg:
Oj. Nie zgodzę się z przedmówcą. Ogólne przesłanie płynące z tych reklam brzmi: "Nie wkur... żubra!" Czyli jest według mnie jak najbardziej prawidłowe i całkowicie antybambistyczne. ;-)
"Ja cię nie mogę" - J.K.
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

OK...to jedziemy dalej...na indeks Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Koziołka Matołka, Wilka i Zająca a Baranku Shaun, Maszy i Niedźwiedziu nie wspominając :mg: :mg: :mg:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170200
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Bez końca można by wyliczać ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1363
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 21:40

Post autor: Bory5 »

A zna kolega encyklopedyczną definicję bajki? Nie każde przedstawienie w bajce cech ludzkich przełożonych na zwierzęta to objawy bambizmu. Choć akurat Maszę bym wrzucił na indeks :wink:
"Ja cię nie mogę" - J.K.
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Oj tam...toż przeca Bambi też bajka....
O i Łyska z pokładu Idy doliczyć jako prekursora wyciskacza łez dla dziatwy. :mg:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105181
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Bory5 pisze:A zna kolega encyklopedyczną definicję bajki?
A różnicę między bajką i baśnią ktoś pamięta jeszcze?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Bory5 pisze:A zna kolega encyklopedyczną definicję bajki? Nie każde przedstawienie w bajce cech ludzkich przełożonych na zwierzęta to objawy bambizmu. Choć akurat Maszę bym wrzucił na indeks :wink:
To ma do czynienia z ( stara jak swiat) antropomorfizacja - ludzie patrza na zwierzeata i widza siebie - "natura zwierciadlem kultury". Zwierzeta sa rodzajem metafory . Bambistom sie zas pierd...li to "odzwierciedlenie" z realiami. Po pierwsze brak wiedzy, po drugie "kulturowa" obrobka. Wlacznie ze swiadoma manipulacja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
ODPOWIEDZ